GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Dziś obchodzimy

Św. Mikołaja, biskupa

Imieniny

Mikołaja, Emiliana

myśl dnia
„Sposób dawania jest ważniejszy od tego, co się daje. ”
Pierre Corneille
czytanie

Iz 40, 1-11 • Ps 96 • Mt 18, 12-14

liturgia dnia

Ogłoszenia 27.11.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2016 r.

 

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Kościelny, któremu przyświeca hasło „Idźcie i głoście”, aby w roku 2017 z misyjną postawą przeżyć 100. rocznice śmierci brata Alberta oraz objawień fatimskich.

2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.

3. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświecenie parafialnego wieńca adwentowego.

4. Parafialna Caritas rozprowadza wigilijne świece. Małe w cenie 5zł; duże 12 zł.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W rozważaniach zatrzymamy się nad objawieniami Matki Bożej w Fatimie. W soboty roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano, na które prosimy przynieść ze sobą świece. Z racji przygotowania do 100. rocznicy śmierci brata Alberta rozważania nasze skupimy na kontemplacji obrazu jego autorstwa ECCE HOMO. Poranne roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao i ziołowej herbacie przygotowanym przez rodziny wspólnoty Domowego Kościoła oraz piernikach przygotowanych przez Caritas.

6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwoma postaciami, Adoracja w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych od godz. 18:00.

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą św., a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 (roraty) i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy 1 gimnazjum wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

- Pierwsza Sobota: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; Eucharystia; adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00. Następne odwiedziny chorych przedświąteczne będą 23 grudnia (piątek) od godz. 9:00.

7. W piątek 2 grudnia o godz. 17:00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast 9 grudnia na roratach poświęcenie i wręczenie szkaplerza dzieciom przygotowującym się do I Komunii i spowiedzi św.

8. Osobny zainteresowanie ofiarowaniem choinek do wystroju naszej świątyni, proszone są o kontakt z o. Krzysztofem lub pozostawienie informacji w biurze parafialnym.

9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste przyjęcie do grona ministrantów oraz odnowienie zobowiązań Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Natomiast na Mszy św. o godz. 10:00 ślubowanie dzieci ze scholii parafialnej.

10. Również za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

11. Zgodnie z Instrukcja Episkopatu Polski za tydzień 4 grudnia zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12. Wspólnota NINIWA zaprasza na Jarmark Przedświąteczny: 11 grudnia po Mszach św. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzeby biednych osób z naszej parafii.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem. Pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji pod tytułem „Szkoła nadziei”. W Małym Gościu Niedzielnym dodatek – lampion roratni.

14. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.