FOTOGALERIA
 • 1
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Bł. Jakuba Strzemię, biskupa, wspomnienie

myśl dnia
„Tylko ten, kto wie, gdzie stoi, potrafi powiedzieć, dokąd chce iść. ”
bł. John Henry Newman
czytanie

Ef 2, 12-22
Ps 85
Łk 12, 35-38
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXIX ZWYKŁA

19 października 2014 r.

 

 1. Trwa miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. W Tygodniu Misyjnym od 20 do 24 października – różaniec poprowadzi wspólnota Przyjaciół Misji Oblackich.
 2. Zapraszamy również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:45 w kaplicy fatimskiej. Dzieci zbierają kolorowe obrazki, które wklejają na planszę. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań jest zachęta, by rodzina modliła się za siebie nawzajem.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy kolejny Tydzień Misyjny w Kościele. Po wszystkich Mszach św. rozprowadzane będą kalendarze Misyjne na rok 2015, z których dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów M.N.
 4. W środę o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III gimnazjum. Jednocześnie zachęcamy kandydatów na naszą parafialną stronę internetową, gdzie w zakładce grupy parafialne znajdą więcej informacji.
 5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Msze św. z ucałowaniem relikwii.
 6. Już dzisiaj ogłaszamy, że 1 listopada Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 14:30. Kartki na wypominki wyłożone są w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypełnianie jeśli chcemy, by nazwiska naszych zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 listopada o godz. 18:00. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 3 zł.
 7. Za tydzień na Mszach św. w ramach kazania br. Grzegorz Walczak OMI będzie dawał świadectwo swojego powołania. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania krzyża oblackiego. Otrzymamy też obrazek pamiątkę ślubów wieczystych.
 8. W naszej parafii powstają nowe wspólnoty chętnych serdecznie zapraszamy:
  • Krąg Biblijny którego opiekunem jest o. Tomek Woźny OMI. Spotkania odbywają się środy po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym. Na spotkanie przynosimy Pismo Święte.
  • Marianki opiekunem będzie siostra Aldona. Więcej informacji u siostry.
 9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę w dniach 09 - 12 czerwca 2015 r. w programie: Bratysława, Budapeszt, Wyszehrad i Esztergom. Cena 750 zł. Przy zapisach wpłata zaliczki      w wysokości 200 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. (jest tylko jeszcze 8 miejsc wolnych).
 10. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców wraz z Burmistrzem Miasta Lubliniec zapraszają na wokalne warsztaty profilaktyczne z chórem Con Brio. Tematyka spotkania dotyczy profilaktyki alkoholowej. Warsztaty odbędą się w sobotę 25.10. w godz. od 11:00 do 18:00       w auli szkoły katolickiej. Jednocześnie podczas warsztatów odbędzie się nabór do chóru. Muzycznym finałem warsztatów będą tegoroczne „III Zaduszki Muzyczne u Oblatów”, na które już dziś zapraszamy.
 11. Zapraszamy na II Orszak Świętych w Lublińcu 31.10. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 z uroczystym wprowadzeniem relikwii w kościele św. Mikołaja. Po Mszy św. procesja       z relikwiami ulicami Lublińca zakończona Adoracją z modlitwą uwielbienia i uczczeniem relikwii w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego:  Życie beatyfikowanego dzisiaj Pawła VI obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, ale największa krytyka i związane z nią cierpienie spotkało błogosławionego papieża za podpisanie encykliki „Humane vitae”, w której Kościół sprzeciwia się stosowaniu środków antykoncepcyjnych, oraz rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci.
 13. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.