GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Dziś obchodzimy

9 Niedziela zwykła

Imieniny

Magdaleny, Maksymina

myśl dnia
„Nadzieja to więzy, które chronią serce przed pęknięciem.”
Thomas Fuller
czytanie

1 Krl 8, 41-43
Ps 117
Ga 1, 1-2. 6-10
Łk 7, 1-10
liturgia dnia

Ogłoszenia 29.05.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA
29 maja 2016 r.

 

1. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00, natomiast o godz. 21:00 apel Jasnogórski przy grocie. Natomiast w miesiącu czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedziele i święta o godz. 18:00.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. W tygodniu do czwartku wieczorna Msza św. z nieszporami zakończona procesja eucharystyczną.

3. W piątek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 17:00 (szkolna) i 18:30 zakończona procesją eucharystyczną.

4. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich misyjnych i zakonnych od godz. 18:00

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 i 18:30

- Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8:00. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. W tym dniu również obchodzimy liturgiczne wspomnienia Niepokalanego Serca NMP.

Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.

5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:30 odprawi swą Msze św. prymicyjną neoprezbiter o. Patryk Osadnik OMI.

6. Zapraszamy do udziału w VI Festynie Rodzinnym „U Oblat”, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie między innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholii parafialnej, inscenizacja „Gorące serce” o św. Eugeniuszu de Mazenodzie w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych Gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas, bufet prowadzony przez Oazę Rodzin, prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, zamki dmuchane, przejażdżka konna, basen z piłeczkami, indiański tor przeszkód, miękka górka piłkarska i wiele innych. Całość Festynu będą animowały Klauni Rico i Ruphert. O godz. 20:00 nasz festyn zakończymy koncertem Andrzeja Rosiewicza. Już dzisiaj za współprace dziękujemy władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu Imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.

7. W dniu Festynu wyjątkowo nie ma nabożeństwa majowego i Apelu Jasnogórskiego przy grocie.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza do wspólnego celebrowania Mszy św. w Malni – miejscowości urodzin bł. o. Józefa Cebuli. Wyjazd w dniu 11 czerwca (sobota) godz. 16:00, zapisy w zakrystii.

10. Burmistrz Miasta Lublińca serdecznie zaprasza na koncert zespołu folklorystycznego z węgierskiego miasta partnerskiego Kiskunmajsa, który odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 18:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Święto Bożego Ciała powstało w momencie, gdy chwiała się wiara w Eucharystię. Dziś, w czasach zaniku sacrum, Boże Ciało jest okazją pokazania naszego szacunku wobec eucharystycznej obecności Boga.

12. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.