FOTOGALERIA
 • 1
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła

myśl dnia
„Mała iskierka jest zarzewiem wielkiego ognia.”
przysłowie włoskie
czytanie

1 Kor 12, 31 – 13, 13
Ps 33
Łk 7, 31-35
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA

07 września 2014 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Jutro w poniedziałek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze wieczyste śluby zakonne złożą nasi młodsi współbracia pochodzący z Lublińca: Br. Patryk Osadnik OMI i Br. Karol Prandzioch OMI. Nowych profesów wieczystych otoczmy swoją życzliwą modlitwą.
 3. W środę 10.09 o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III gimnazjum.
 4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:
  • 07:00 - Msza św. recytowana z kazaniem
  • 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych
  • 08:30 – Msza św. z kazaniem
  • 12:00 - Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.
  • 17:00 – Błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa
  • 18:00 – Różaniec Fatimski
  • 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy młodzież ze wspólnoty Niniwa i ministrantów.
 5. Za tydzień II niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna.
 6. Za tydzień 14.09 po Mszy św. o godz. 14.30 spotkanie Przyjaciół Misji w domu katechetycznym.
 7. Również za tydzień gościć będziemy w naszej parafii O. Pawła Tomysa OMI proboszcza naszej parafii we Lwowie, który będzie głosił kazania, a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na cele misyjne.
 8. Pielgrzymów udających się na do Kalisza i Górki Klasztornej informujemy, że wyjazd jest 23.09.2014 r. o godz. 5:00.
 9. W dniu 08.09 od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Medyk” przy ul. Majdanek oraz 11.09 od godz. 8.00 w przychodni medycyny rodzinnej „Tormed” przy ul. Wyszyńskiego odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Badania przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Chyby. Bliższe informacje w przychodni.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego: Polska konstytucja odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowania oblicza ojczyzny. Ponadto: Papież Franciszek przypomina mi, żebym nie polegał na sobie – mówi abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski; oraz ile kosztuje zbawienie? Za tydzień 14 września druga część „Dzienniczka” św. s. Faustyny. W Małym Gościu dodatek specjalny na początek roku szkolnego krótki podręcznik ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole. Ukazał się też nowy wrześniowo – październikowy numer Misyjnych Dróg a w nim: anegdoty misyjne, krzyżówka, dodatek dla najmłodszych, a także wywiad z muzykami: Krzysztofem Krawczykiem i Mate.O. Redakcja zaprasza do włączenia się do „Adopcji misyjnej”.
 11. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.