FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

myśl dnia
„Ci, którzy zbyt wiele oczekują od miłości, nie umieją kochać.”
Stefan Napierski
czytanie

Kol 1, 1-8
Ps 52
Łk 4, 38-44
liturgia dnia

Ogłoszenia 30.08.2015

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXII ZWYKŁA

30 sierpnia 2015 r.

 

1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 18:00.

2. Jutro ostatni dzień sierpnia. Nie odprawiamy Mszy św. o 8:30. Od 1 września wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w tygodniu - 7:00 recytowana oraz 8:30 i 18:30.

3. We wtorek 1 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8:30, a dla Szkoły Katolickiej o godz. 10:00.

4. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek, Msza św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych od godz. 18:00.

- Pierwszy Piątek, spowiedź pół godziny przed Mszą św., a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 – szkolna dla dzieci, podczas której będzie poświęcenie tornistrów uczniów klas I, i 18:30.

- Pierwsza Sobota, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8:00. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego o godz. 15.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.

- Odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9:00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym do piątku.

5. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi redakcji parafialnej gazetki „U oblat”. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z o. Grzegorzem.

6. Uczniów klas pierwszych gimnazjum rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania informujemy, że pierwsze spotkanie wraz z zapisem będzie w środę 9 września o godz. 17:00. Natomiast spotkanie dla klas 2-gich -16 września, 3-cich - 23 września; godzina 17:00.

7. W przyszłym roku obchodzić będziemy jubileusz 75-lecia istnienia naszej parafii. W związku z tym planowane jest wydanie publikacji oraz utworzenie jubileuszowej wystawy zdjęciowej. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o udostepnienie z własnych zbiorów zdjęć, szczególnie dotyczących pierwszych 40 lat istnienia parafii oraz zdjęcia proboszczów: OO Franciszka Zawodnego, Sylwestra Górzyńskiego, Mikołaja Hentricha, Stanisława Sypniewskiego, Józefa Przybyckiego oraz Ollersa. Zdjęcia z opisem w podpisanej kopercie prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardziej zainteresowanych prosimy o kontakt z br. Grzegorzem Walczakiem OMI.

8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Praszki dnia 03.10.2015 - to jest pierwsza sobota miesiąca października. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Pragniemy też poinformować, że wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej w poniedziałek o godz. 5:00 z parkingu przy Zakładzie p. Szwedzińskiego.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym niewielka książka Tomasza a’Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Nawróciła więcej osób niż zawiera liter. Nagrana na płytę została dołączona do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Słuchaj, a zbliżysz się do Boga!. W „Małym Gościu Niedzielnym” audiobook pt. „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Ciesząca się niesłabnącą popularnością lektura dla uczniów szóstej klasy.

10. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.