FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, uroczystość

myśl dnia
„Czego nie zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych, tego nie zrobiliście dla Mnie. ”
Ewangelia wg św. Mateusza 25,45
czytanie

Ez 34, 11-12. 15-17
Ps 23
1 Kor 15, 20-26. 28
Mt 25, 31-46
liturgia dnia

Ogłoszenia 16.11.2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA

16 listopada 2014 r.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz.18:00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” – w tym roku wspomagamy prześladowanych chrześcijan w Syrii. Zapraszamy też, na krótkie tematyczne filmy przed i po Mszach św.
 3. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. w intencji Rodzin przygotowana przez wspólnotę Oazy Rodzin i po niej agapa w domy katechetycznym.
 4. W czwartek Dyrekcja Domu Opieki Społecznej „Kombatant” i Duszpasterze serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00 do Domu „Kombatant” podczas, której będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego. Uroczystości tej przewodniczyć będzie J.E. bp Gerard Kusz. W naszej parafii szczególną cześć relikwiom św. Rafała Kalinowskiego oddamy w przyszłą niedzielę na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego jaki ogłasza Ojciec Święty Franciszek.
 5. W piątek przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną ku czci Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem św. siostry Faustyny. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 z modlitwą uwielbienia, następnie apel jasnogórski, w tym miesiącu modlitewne czuwanie poprowadzi Kościół Domowy.
 6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich korzystających z pielgrzymek organizowanych w naszej parafii w minionym roku, na Mszę św. 24 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00, a po niej na spotkanie andrzejkowe w sali parafialnej.
 7. Już dzisiaj zachęcamy do w zięcia udziału w warsztatach małżeńskich „Nawigacja w Rodzinie” które odbędą się w parafii św. Mikołaja 29 listopada w godz. od 10:00 do 15:00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 8. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na wsparcie renowacji katedry w Sosnowcu po pożarze – na tę zbiórki biskup diecezjalny wystosował okolicznościową odezwę.
 9. Dzisiaj nasza składka inwestycyjna. W minionym czasie zakończyliśmy remont biura parafialnego, oraz podjęliśmy zapowiadaną inwestycję jaką jest położenie kostki brukowej na chodniku procesyjnym.
 10. Miejski Dom Kultury – kino „Karolinka” w Lublińcu uprzejmie informuje, że w dniach 16-18 listopada o godz. 17:00 odbędzie się projekcja filmu pt. „Mary’s Land – Ziemia Maryi”- fabularna historia o objawieniach Matki Bożej.
 11. Zapraszamy na zbiórkę ministrancką nowych chłopców, którzy chcieli by zasilać szeregi naszych ministrantów. Wymagana zgoda rodziców i najmłodsi to I klasa Szkoły Podstawowej – zapraszamy w sobotę o godz. 09:00. Więcej informacji u opiekuna O. Tomka.
 12. Zapraszamy w sobotę 22 listopada do Miejskiego Domu Kultury o godz. 18:45 na prezentację najnowszej książki „Wyprawa w nieznanie” relacjonującą ewangeliczną wyprawę wakacyjną naszego duszpasterstwa młodzieżowego Niniwa z Kokotka.
 13. Dzisiaj wybory do nowej Rady Parafialnej. Nazwiska kandydatów na Radnych Parafialnych prosimy, by były wypisane na kartkach i wrzucone do koszyczka w trakcie zbierania tacy, jeśli ktoś zapomniał, to może to uczynić w biurze parafialnym.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego: o Światowych Dniach Młodzieży. Piłkarskie mistrzostwa Europy sprzed dwóch lat przy tym, co wydarzy się w Polsce w 2016 r., były jak gminne dożynki.
 15. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.