FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Bł. Jakuba Alberione, prezbitera

myśl dnia
„Znajdujesz to, czego szukasz, umyka ci to, co zaniedbujesz.”
bł. Jakub Alberione
czytanie

Ap 15, 1-4
Ps 98
Łk 21, 12-19
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXXIV ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na nieszpory o godz. 18:00 podczas których odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, z którym łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Za tydzień I Niedziela Adwentu, rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny.
 2. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty dla młodzieży i dorosłych o godz. 07:00 rano, na które prosimy przynieś ze sobą świece.
 3. Za tydzień na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświecenie parafialnego wieńca adwentowego.
 4. Również za tydzień parafialna Caritas będzie rozprowadzała wigilijne świece. Małe w cenie 5zł. duże 12 zł.
 5. W poniedziałek 24 listopada o godz. 14:00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Caritas.
 6. Również w poniedziałek zapraszamy wszystkich korzystających z pielgrzymek organizowanych  w naszej parafii w minionym roku, na Mszę św. o godz. 17:00, a po niej na spotkanie andrzejkowe w sali parafialnej.
 7. W piątek 28 listopada przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczenników hiszpańskich ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Franciszka Estebana i jego Towarzyszy.  Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18:30.
 8. W dniu 29 listopada odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Torunia na 23 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze Radia Maryja przy parafii św. Krzyża w poniedziałek od godz. 09:00 do 10:00 i we wtorek po wieczornej Mszy św. Koszt wyjazdu to 100 zł.
 9. Ogłoszenie dotyczące wypominek rocznych. Osoby zainteresowane prosimy do końca roku kalendarzowego o zgłoszenie się do biura parafialnego w celu uaktualnienia imion zmarłych, za których modlimy się w wypominkach rocznych.
 10. Osoby zainteresowanie ofiarowaniem choinek do wystroju naszej świątyni, proszone są o kontakt z O. Tomkiem, lub pozostawienie informacji w biurze parafialnym.
 11. Zapraszamy nowych chętnych do wstąpienia do grona ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 09:00.
 12. Zachęcamy do w zięcia udziału w warsztatach małżeńskich „Nawigacja w Rodzinie” które odbędą się w parafii św. Mikołaja 29 listopada w godz. od 10:00 do 15:00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na wsparcie renowacji katedry w Sosnowcu po pożarze.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego: Anioł na każdy miesiąc roku, czyli kalendarz ścienny z aniołami na rok 2015, oraz co musi zrobić Kościół, żeby nawrócić świat do Jezusa. Za tydzień ukarze się nowy numer naszej parafialnej gazetki parafialnej „U Oblat” z podanym planem kolędy.
 15. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.