GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Dziś obchodzimy

Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie

Imieniny

Hieronima, Soni

myśl dnia
„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z nich korzystać. ”
Cyceron
czytanie

Hi 38, 1. 12-21; 40, 3-5 • Ps 139 • Łk 10, 13-16

liturgia dnia

Ogłoszenia 25.09.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
25 września 2016 r.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Stanisława Kostki. O godz. 11:30 uroczysta Msza św., którą z racji jubileuszu 75-lecia parafii odprawi i kazanie wygłosi biskup diecezjalny Jan Kopiec. Natomiast o godz. 15:30 jubileuszowy koncert Gangu Marcela zatytułowany: „A u Oblatów Jezus gości”. Wyjątkowo nie ma w niedziele nieszporów.

2. W najbliższym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

- o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

- od godz. 9:00 odwiedziny chorych w domach.

3. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 28 maja 2017 roku, prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 30 września o godz. 17:00.

4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:

II kl. gim. – wtorek 27 IX

III kl. gim. – czwartek 29 IX

5. W środę 28 września przypada kolejna rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wzorem poprzednich lat zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 przy Krzyżu Oblackim. Tym samym włączamy się w ogólnoświatową akcję ISKRA – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Kraków - Łagiewniki na Intronizację Chrystusa Króla Polski dnia 19 listopada. Wyjazd o godz. 6:00. Koszt 45 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

7. O. Michał Hadrich OMI – proboszcz z Kokotka, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 21 – 28.01.2017 w cenie 1000$. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.

8. Duszpasterze z Kokotka zapraszają dzisiaj w niedzielę na Wielki Piknik Rowerowy – początek o godz. 9:00. W programie między innymi powitanie po 8-tygodniowej wyprawie dookoła Morza Czarnego o godz. 17:00 oraz licytacja roweru o. Tomasza Maniury OMI.

9. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

- poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

- wtorek – Żywy Różaniec

- środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

- czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

- piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

- sobota – Duszpasterze

- niedziela (2 października) Neokatechumenat

- niedziela (9 października) Wspólnota Domowego Kościoła

- niedziela (16 października) Krąg Biblijny

- w Tygodniu Misyjnym od 23 do 30 października – Przyjaciele Misji.

10. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci będą zbierały kolorowe obrazki, które zostaną wklejone na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań będzie: „Żywa korona Maryi”.

11. Za tydzień 2 października przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej i parafialnej.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat: ”Bóg nie umarł”. Czy umiemy przekonująco bronić naszej wiary? Filmowa opowieść podpowiada, jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami.

13. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.