FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

św. Jana Bosko, prezbitera, wspomnienie

myśl dnia
„Na końcu życia zbiera się owoce dobrych uczynków.”
św. Jan Bosko
czytanie

Hbr 11, 1-2. 8-19
Łk 1
Mk 4, 35-41
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA III ZWYKŁA

25 stycznia 2015 r.

 1. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Zapraszamy na koncerty kolęd dzisiaj 25 stycznia:
  • w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. o godz. 15:00 – koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego „Nadzieja” w ramach akcji „Bilet dla Brata. Akcja ta ma na celu dofinansowanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,  a pochodzących z terenów wschodniej Europy.
  • na Steblowie o godz. 15:00 Msza św. z przedstawianiem wykonanym przez dzieci z zespołu „Krzesany” z Cichego, po jasełkach loteria fantowa.
  • w naszej parafii 01 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Chłopięcego Śląskie Słowiki z Koszęcina.
 3. W sobotę 24 lutego rozpoczął się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Następne spotkania dziś i 31.01 w sobotę oraz 01.02. w niedzielę.
 4. Zapraszamy na katechezę audio-wizualną na temat życia małżeńskiego 29 stycznia w czwartek o 19:10 (po wieczornej Mszy św.). Zapraszamy na nią szczególnie małżonków, narzeczonych, jak i wszystkich tych, którzy w bliższej lub dalszej perspektywie zakładają wejście w związek małżeński.
 5. 31 stycznia w sobotę zapraszamy do wspólnej adoracji Krzyża Światowych Dni Młodzieży, który przybędzie do naszej świątyni. Krzyż ten przekazał młodzieży całego świata św. Jan Paweł II. O godz. 12.30 wprowadzenie Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani (gromadzimy się przed kościołem). Następnie nabożeństwo pasyjne. Ok. godz. 13.30 uroczysta Msza św. z kazaniem. O godz. 14.30 pożegnanie Krzyża. Zapraszamy do licznego udziału, szczególnie młodzież. O godz. 19.00 na rynku lublinieckim przekazanie Krzyża diecezji kieleckiej.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 14:30 w sali parafialnej spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca.
 7. W biurze parafialnym jest możliwość nabycia biletów na Musical JONASZ w Katowickim Spodku jaki będzie miał miejsce 17 lutego o godz. 18:30. Bilety w cenie 20 zł.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców oraz Burmistrz Miasta Lublińca serdecznie zapraszają na bezpłatne półkolonie „Ferie w mieście”. W programie zajęcia artystyczne, ceramiczne, naukowe, sportowe, techniczne, dzień harcerski oraz 4 posiłki. Zapisy od poniedziałku 26 stycznia w sekretariacie szkoły katolickiej - Lubliniec, ul. Piłsudskiego 8 w godzinach 8:00 – 15:00. Serdecznie zapraszamy!
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego Czym jest i jak działa tzw. Pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą Ministerstwa Zdrowia, które planuje dopuścić ją do sprzedaży bez recepty. W małym Gościu Niedzielnym najnowsza płyta Arki Noego  „Petarda.” Ukazał się też nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 10. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.