FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

myśl dnia
„Miłość jest spełnieniem wszelkich pragnień. ”
Victor Hugo
czytanie

Jr 23, 5-8
Ps 72
Mt 1, 18-24
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA III ADWENTU

14 grudnia 2014 r.

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zachęcamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę dla młodzieży i dorosłych o godz. 07:00, rano na które prosimy przynieś ze sobą świece. Sobotnie roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao i herbacie ziołowej.
 2. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 3. 08 grudnia w kościele katedralnym w Gliwicach – ks. bp. Diecezjalny Jan Kopiec ustanowił Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w tym naszych parafian, Panów: Sławomira Jureczko i Henryka Goja. Uroczyste wprowadzenie nowych szafarzy w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11:30.
 4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 14:30 spotkanie opłatkowe grup parafialnych w domu katechetycznym.
 5. Również dzisiaj o godz. 18:30 Msza św. w 33-rocz. strajku i pacyfikacji zakładu Państwowego Przedsiębiorstwa Remontowo Energetycznego w Lublińcu przez komunistyczne władze w intencji zmarłych i żyjących uczestników tego protestu. Po Mszy św. okolicznościowy koncert zespołu „Gang Marcela”.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Pisma św. i modlitwą uwielbienia.
 7. W sobotę 20 grudnia przedświąteczne odwiedziny chorych w domach.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. dla rodzin o godz. 10:00 harcerze przekażą nam Betlejemskie światło pokoju, które później będziemy mogli sobie odpalić na nasze stoły wigilijne na furcie klasztornej.
 9. Po Mszach św. parafialna Caritas rozprowadza opłatki oraz wigilijne świece. Małe w cenie 5 zł, duże 12 zł.
 10. Dzisiaj II Niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Jak można zauważyć kończymy kładzenie kostki brukowej na chodniku procesyjnym.
 11. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii: w niedzielę przed każdą Mszą św. oraz od 15:30 do 19:00. W poniedziałek i we wtorek w godz. od 06:30 do 9:00 i od 18:00 do 19:00. Zachęcamy parafian do skorzystania ze spowiedzi w tych dniach. W środę 24 grudnia dodatkowa spowiedź dla gości od 06:30 do 12:00.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na zabawę sylwestrową w szkole katolickiej dla młodzieży. Bliższe informacje u o. Tomka i Stelli Jośko.
 13. Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła organizuje dla rodzin z dziećmi zabawę sylwestrową w szkole katolickiej zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Proboszczem lub p. Danutą i Andrzejem Gajda.
 14. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w II Lublinieckim Pokłonie Trzech Króli 06 stycznia 2015 r. Z tej to okazji ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą koronę królewską. Prace składamy podpisane w biurze parafialnym lub w zakrystii do 26 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu na Mszy św. dla rodzin o godz. 10:00 28 grudnia. Wyjście Pokłonu Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12:30. Nasza parafia gromadzi się przy Kaplicy Wojskowej pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w Pokłonie, czyli przebranie się za króli lub damy dworu. Kolorem naszego orszaku, jako ze w tym roku wyruszamy z różnych trzech miejsc Lublińca jest kolor zielony. Niech nie zabraknie szalików, flag itp. właśnie w tym wyróżniających nas kolorze.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego: jak biegłem z Adasiem na rękach – mówi komendant Michał Godyń, policjant, który odnalazł zmarzniętego chłopca. Za tydzień podwójne wydanie „Gościa Niedzielnego”. Do nakładu dołączona zostanie modlitwa do odmówienia przy wigilijnym stole razem ze śpiewem kolęd. Cena tego numeru 7 zł. W Małym Gościu Niedzielnym lampion do własnoręcznego sklejania, nawiązujący do tegorocznych rorat pod nazwą „Bóg sam wystarczy”.
 16. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.