GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Imieniny

Łucjana, Ewarysta

myśl dnia
„Znaczenia życia nie mierzy się czasem, lecz głębią. ”
Lew Tołstoj
czytanie

Ef 6, 1-9 • Ps 145 • Łk 13, 22-30

liturgia dnia

Ogłoszenia 23.10.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
23 października 2016r.

 

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby w Tygodniu Misyjnym od 23 do 30 października różaniec prowadziła Wspólnota Przyjaciół Misji Oblackich. Za tydzień z racji Tygodnia Misyjnego tradycyjne rozprowadzane będą Kalendarze Misyjne na rok 2017.

2. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań jest: „Żywa korona Maryi”. W piątek na mszy św. szkolnej poświęcenie różańców dla dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do I komunii św.

3. W naszej wspólnocie parafialnej prowadzone są katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św.

4. W poniedziałek o godz. 16:00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Caritas. Nasza parafia podjęła w Roku Miłosierdzia akcję: „Tytka Miłosierdzia”. Zbieramy żywność czy artykuły chemiczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii, które można składać na furcie klasztornej.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. III gim. – w piątek (28 X) po wieczornej Mszy św.

6. Decyzją Rady Miejskiej rondzie na skrzyżowaniu ulic Lisowickiej i św. Anny nadano nazwę: Misjonarzy Oblatów M.N. Uroczyste poświęcenie krzyża odrestaurowanego upamiętniającego wydarzenie z roku 1928 oraz ronda w sobotę 29 października o godz. 16:00. Zapraszamy serdecznie całe rodziny z rowerami po nabożeństwie poświęcenia przewidziany jest uroczysty przejazd rowerami na plac klasztorny, gdzie nastąpi rozwiązanie przy ciepłym napoju i pączku.

7. Już dziś ogłaszamy, że 1 listopada Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 14:30. Kartki na wypominki wyłożone są w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypełnianie jeśli chcemy, by nazwiska naszych zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 listopada o godz. 18:00. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 3 zł.

8. Zapraszamy na IV Orszak Świętych w Lublińcu, który odbędzie się 31 października. Orszak rozpocznie się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 18.10, następnie procesja z relikwiami przejdzie ulicami Lublińca i zakończy się Adoracją z modlitwą uwielbienia w naszym kościele.

9. W środę 2 listopada odbędą się „V Zaduszki Muzyczne u Oblatów”.

10. O. Krzysztof zaprasza młodzież gimnazjalną i szkoły średniej na XXV Zjazd Niniwy w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to zjazd młodzieży z wszystkich parafii prowadzonych przez Oblatów w Polsce. Tematem przewodnim spotkania: „Uwolnij się!!!”. W planach: modlitwa, konferencje, zabawy, wielka gra, koncerty itp. Wyjazd w czwartek 10 listopada, a powrót w niedzielę 13 listopada. Koszt: 30zł + koszty podróży. Zapisy u o. Krzysztofa lub w biurze parafialnym do 30 października. Szczegóły na plakatach.

11. Organizujemy parafialny wyjazd do Chorwacji w przyszłym roku w dniach 19 do 25 czerwca. W programie miedzy innymi zwiedzanie Medjugorie, Dubrownika, Jezior Plitwickich oraz jeden dzień wypoczynku na wybrzeżu adriatyckim. Koszt 1500 zł. Zapisy w biurze parafialnym z zaliczka 200 zł.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: W ciągu ostatnich czterech lat Caritas Polska przeznaczyła na pomoc ofiarom wojny w Syrii i Libanie prawie 7 milionów złotych.

13. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.