FOTOGALERIA
 • 1
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Świętych Aniołów Stróżów, wspomnienie

myśl dnia
„U boku każdego z wierzących stoi anioł, obrońca i pasterz prowadzący do życia. ”
św. Bazyli Wielki
czytanie

Wj 23, 20-23
Ps 91
Mt 18, 1-5. 10
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA

28 września 2014 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Misjonarzy z naszego Zgromadzenia zakonnego, którzy na wszystkich Mszach św. głoszą Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem zbierają ofiary na misje prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów M.N.
 2. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 14:30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu Oblackim. Tak jak w ubiegłych latach nasza parafia włącza się w ogólnoświatową akcję Iskra Bożego Miłosierdzia – koronka na ulicach miast.
 3. Niedzielne nieszpory o godz. 18:00
 4. Od środy rozpoczyna się miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:
  • poniedziałek – Caritas
  • wtorek – Żywy Różaniec
  • środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz
  • czwartek – Odnowa w Duchu Świętym i Apostolat Maryjny
  • piątek – Młodzież z grupy Matanoia i Ministranci
  • sobota, niedziela – Duszpasterze
  • w Tygodniu Misyjnym od 20 do 24 października – Przyjaciele Misji.
 5. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:45 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci będą zbierały kolorowe obrazki, które zostaną wklejane na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań będzie zachęta, by rodzina modliła się za siebie nawzajem.
 6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:
  • Pierwszy Czwartek, Msza św. z komunią pod dwiema postaciami, różaniec w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych o godz. 18:00.
  • Pierwszy Piątek, spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30, 17:00 szkolna i 18:30.
  • Pierwsza Sobota, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego o godz. 15.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.55. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna (w górnym kościele).
  • W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym najpóźniej do piątku wieczora.
 7. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka – przyjaciela dzieci i zwierząt zapraszamy opiekunów zwierząt wraz ze swoimi zwierzętami o godz. 16:30 na nabożeństwo przy grocie zakończone błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów.
 8. W przyszłą niedzielę 05 października po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas parafialną i diecezjalną.
 9. W biurze parafialnym wyłożona jest lista, na którą prosimy, by rodzice zapisywali dzieci zamieszkałe na teranie naszej parafii z kl. III SP, które pragną od października podjąć przygotowanie i przystąpić w naszej parafii do I Komunii św. 24 maja 2015 r.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego:  Obrazek z modlitwą rodziców za dzieci – zaproszenie do wspólnej modlitwy za rodzinę przez cały październik. Natomiast w małym Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą dzieci za rodziców. Ukazał się też nowy pierwszy po wakacjach numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”, a w nim: rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego „Z gazetką na wakacjach”, relacje z wakacyjnych wyjazdów, wywiad z Br. Grzegorzem, kącik kulinarny „micha mnicha”, „kostka” - dodatek dla najmłodszych parafian i wiele innych ciekawych artykułów. Gazetka jest dostępna u ministrantów przed kościołem.
 11. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.