FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie

myśl dnia
„We wszystkich rzeczach zachowaj wolność ducha i patrz, dokąd cię on prowadzi.”
św. Igancy Loyola
czytanie

Kpł 23, 1. 4-11. 15-16. 27. 34b-37
Ps 81
Mt 13, 54-58
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA

26 lipca 2015 r.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Trwa okres wakacyjny, dlatego w tygodniu odprawiamy Msze św. o godz. 07:00 rano recytowaną i o godz. 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
 3. W sobotę 25 lipca swoje imieniny obchodził o. Krzysztof Wrzos OMI – od kilku tygodni nowy wikary w naszej parafii. Ojcu solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień.
 4. W tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 07:00. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego,
  o godz. 15.00. Po niej adoracja Najświętszego  Sakramentu do Mszy Św. wieczornej.
 5. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców i ich pojazdów, dzisiaj po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Podczas błogosławieństwa będzie można nabyć symboliczny zapach samochodowy
  z wizerunkiem św. Krzysztofa i słowami: „Boże prowadź…”. Osoby, które nie mają samochodów, taki zapach będą mogły nabyć w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieło MIVA Polska, niosące pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej.
 6. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
  w dniach 22 do 23 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym parafii św. Mikołaja - koszt 15 zł.
 7. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego (tzw. „Porcjunkuli”) 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencji Papieża oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 8. Z przyczyn losowych zwolniły się 3 miejsca na parafialny wyjazd w dniach 31 sierpnia do 04 września (Miechów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Zakopane), koszt 510 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów spośród prześladowanych chrześcijan? Do Polski trafiła właśnie grupa 160 chrześcijan. Piszemy o dwóch rodzinach z Syrii i jednej polskiej, która przyjęła ich do swojego domu.
 10. Miłym Gościom i bardzo kochanym parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.