FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, wspomnienie

myśl dnia
„Nadrabiaj pokorą, czego braknie ci w doskonałości.”
bł. Honorat Koźmiński
czytanie

Rz 1, 16-25
Ps 19
Łk 11, 37-41
liturgia dnia

Ogłoszenia 11.10.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA

11 października 2015 r.

 

 

1. Trwa miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

- poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

- wtorek – Żywy Różaniec

- środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

- czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

- piątek – Młodzież ze wspólnoty Niniwa i Ministranci

- sobota – Duszpasterze

- niedziela – Wspólnota Kościoła Domowego

- w Tygodniu Misyjnym od 18 do 25 października – Przyjaciele Misji.

2. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci zbierają obrazki, które wklejają na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań jest zachęta do modlitwa za prześladowanych chrześcijan.

3. Dzisiaj przypada XV Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zbiórka do puszek (przed kościołem) na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z rodzin ubogich.

4. Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. jubileuszowa z okazji 70. rocznicy powołania w naszej parafii wspólnoty Żywego Różańca. Po niej zapraszamy wszystkich członków na wspólną agapę do salki parafialnej.

5. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

- 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 - Msza św. z kazaniem, szczególnie dla chorych i starszych parafian. Po Mszy św. różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 17:00 – różaniec dla dzieci

- 18:00 – Różaniec Fatimski

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Parafialną Wspólnotę Żywego Różańca.

6. W środę Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących i emerytów na Mszę św. o godz. 9.00 w kaplicy fatimskiej.

7. W piątek o 18:30 zapraszamy na Mszę św. o Bożym Miłosierdziu z okazji III piątku miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i rozważaniem Pisma Świętego. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim.

8. Za tydzień rozpoczniemy kolejny Tydzień Misyjny. Po wszystkich Mszach św. rozprowadzane będą kalendarze Misyjne na rok 2015, z których dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów M.N.

9. Dzisiaj II niedziele miesiąca – nasza składka inwestycyjna za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Z okazji Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza absolwentów i byłych pracowników na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w czwartek 15 października 2015r. o godz. 14:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz na spotkanie absolwentów, które odbędzie się w piątek 16 października w godz. od 17 do 20 w budynku Szkoły.

11. Już dzisiaj ogłaszamy, że 1 listopada Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 14:30. Kartki na wypominki wyłożone są w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypełnianie jeśli chcemy, by nazwiska naszych zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 listopada o godz. 18:00. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 3 zł.

12. Domowy Kościół – Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie zaprasza małżeństwa do wspólnej modlitwy podczas Rejonowego Dnia Wspólnoty, który odbędzie się 17 października w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 15:30.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Sanktuarium, w którym ratuje się małżeństwa, wyprasza dobrą żonę, męża i zdrowie dzieci – Centrum Jana Pawła II w Krakowie tętni życiem.

14. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia 04.10.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA

04 października 2015 r.

 

 

1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka – przyjaciela dzieci i zwierząt. Zapraszamy opiekunów zwierząt wraz ze swoimi zwierzętami o godz. 18:00 na nabożeństwo przy grocie zakończone błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów. Z tej to racji nie ma dzisiaj różańca.

2. Od czwartku rozpoczęliśmy miesiąc październik, szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

- poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

- wtorek – Żywy Różaniec

- środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

- czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

- piątek – młodzież z grupy Niniwa i Ministranci

- sobota, niedziela – Duszpasterze

- w Tygodniu Misyjnym od 20 do 26 października – Przyjaciele Misji.

3. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci zbierają obrazki, które wklejają na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań będzie zachęta do modlitwa za prześladowanych chrześcijan.

4. W czwartek 08 października o godz. 18:30 - Msza św. zakończona nabożeństwem z modlitwą o uzdrowienie. Mszy św. oraz nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Tomasz Hajok – wikariusz z parafii w Lubecku.

5. O. Krzysztof zaprasza młodzież od pierwszej gimnazjum wzwyż na spotkanie grupy młodzieżowej NINIWA w piątek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym (nad przedszkolem).

6. W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. jubileuszowa z okazji 70. rocznicy powołania w naszej parafii wspólnoty Żywego Różańca. Po niej zapraszamy na wspólną agapę do salki parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zbiórka do puszek (przed kościołem) na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z rodzin ubogich.

8. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas parafialną i diecezjalną.

9. Za tydzień II niedziela miesiąca – będzie nasza składka inwestycyjna.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O rozpoczynającym się synodzie biskupów poświęconym rodzinie. Ks. Tomasz Jaklewicz pisze o nadziejach związanych z synodem i potrzebie modlitwy o światło Ducha Świętego dla ojców synodalnych.

11. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.