FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

myśl dnia
„Szlachetne dusze nie smucą się z uczynionego dobra. ”
Baruch Spinoza
czytanie

Iz 11, 1-10
Ps 72
Łk 10, 21-24
liturgia dnia

Ogłoszenia 29.11.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA I ADWENTU

29 listopada 2015 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny – Kościelny, któremu przyświeca hasło „Nowe życie w Chrystusie”, jako przygotowanie na 1050 rocznicę Chrztu Polski.

2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.

3. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświecenie parafialnego wieńca adwentowego.

4. Parafialna Caritas rozprowadza wigilijne świece. Małe w cenie 5zł; duże 12 zł.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W rozważaniach będziemy sięgać do początków chrześcijaństwa w Polsce (do historii wielkich polskich świętych), by poprzez miłosierdzie Boże zobaczyć jakie owoce mamy przynosić w codziennym życiu (uczynki miłosierdzia). W soboty roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano, na które prosimy przynieść ze sobą świece. Z racji przypadającej w 2016 roku 200 rocznicy powstania Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. przybliżać będziemy postacie św. Eugeniusza de Mazenoda, bł. Franciszka Estebana i bł. Józefa Gerarda. Te poranne roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao i ziołowej herbacie przygotowanym przez rodziny wspólnoty Domowego Kościoła.

6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwoma postaciami, Adoracja w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych od godz. 18:00.

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą św., a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 (roraty) i 18:30.

- Pierwsza Sobota: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:55.

- W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.

7. W piątek 4 grudnia na roratach o godz. 17:00 poświecenie i wręczenie szkaplerza dzieciom przygotowującym się do I Komunii i spowiedzi św.

8. Osobny zainteresowanie ofiarowaniem choinek do wystroju naszej świątyni, proszone są o kontakt z o. Krzysztofem lub pozostawienie informacji w biurze parafialnym.

9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste przyjęcie do grona ministrantów, a na Mszy św. o godz. 10:00 ślubowanie dzieci ze scholii parafialnej.

10. Również za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie formacyjne w Sali parafialnej.

11. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12. Już niedługo ogromne wydarzenie w Polsce! Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! Młodzież z całego świata przyjedzie na spotkanie z Ojcem Świętym papieżem Franciszkiem. Odbędą się one od 25 lipca do 2 sierpnia. Koszt: 690zł (zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i plecak pielgrzyma). Zapisy w biurze parafialnym lub osobiście u o. Krzysztofa Wrzosa OMI. Może zapisywać się młodzież od 1 gimnazjum wzwyż. Tradycyjnie w ramach przygotowania do tego wydarzenia nasze zgromadzenie organizuje spotkanie młodzieży oblackiej we Wrocławiu w dniach od 20 do 25 lipca. Szacujemy, że zbierze się od 2 do 2,5 tys. młodzieży oblackiej z całego świata! Koszt: 300zł. Więcej informacji zainteresowanym udzieli o. Krzysztof osobiście.

13. W naszej parafii rozpoczęli swoją działalność Skauci Europy – katolicki ruch harcerski. Zgłosiło się wielu chętnych. Najbliższe zbiórki dla:

- dziewcząt do 11 roku życia w najbliższą sobotę (5 XII) o godz. 11:00 w salce parafialnej (dolne wejście od strony przedszkola)

- dziewcząt od 12 roku życia w najbliższą sobotę (5 XII) o godz. 11:00 w salce parafialnej (na górze; wejście od strony targowiska)

- chłopców od 12 roku życia w najbliższą sobotę (5 XII) o godz. 10:00 w salce parafialnej

- chłopców do 11 roku życia zapraszamy w następną sobotę (12 XII) o godz. 11:00

14. Grudniowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbywać się będą po roratach dla dzieci: kl. 1 gim. środa 2 XII; 2 kl. gim. środa 9 XII; 3 kl. gim. 21 XII poniedziałek.

15. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Austrii w dniach od 7 do 10 czerwca 2016r. W programie między innymi sanktuarium Madonny w Mariazell. Koszt 870 zł i 65 Euro. Zapisy w biurze parafialnym.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: Gościnny Bóg otwiera Bramy Miłosierdzia. „Gość Niedzielny zaprasza na duchową pielgrzymkę, adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta. Ponadto w „Małym Gościu Niedzielnym” płyta CD „Czekamy i śpiewamy”, czyli jedenaście wyjątkowych piosenek, które śpiewane były na Roratach przez ostatnie jedenaście lat, oraz piosenka na tegoroczne Roraty. W biurze parafialnym można także nabyć czasopismo „Różaniec”. Nasza parafialna gazetka „U Oblat” z m.in. planem tegorocznej kolędy ukaże się w przyszłym tygodniu.

17. Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.