FOTOGALERIA
  • 1
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

Bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie

myśl dnia
„Prawdziwie biedny jest ten, kto ma tylko pieniądze. ”
John Davison Rockefeller
czytanie

1 Kor 2, 1-5
Ps 119
Łk 4, 16-30
liturgia dnia

Ogłoszenia 20.07.2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA

20 lipca 2014 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj  niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
  2. Trwa okres wakacyjny dlatego w tygodniu odprawiamy Msze św. o godz. 07:00 rano recytowana i o godz. 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30.
  3. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów dzisiaj w niedzielę 20 lipca po każdej Mszy św. Podczas błogosławieństwa będzie można nabyć Kartę Kierowcy Chrześcijanina z modlitwą kierowcy i informacjami że jest się katolikiem i kogo w nagłych wypadkach należy poinformować. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieło MIVA Polska niosące pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej. Jeden ojciec będzie błogosławił przy głównej bramie do parku, drugi ojciec przy Zakładzie Pana Szwedzińskiego.
  4. Pielgrzymi udający się 28.09.2014 r. na pielgrzymkę Kalisz – Górka Klasztorna proszeni są dzisiaj o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w domu katechetycznym.
  5. Zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Anny w zabytkowym drewnianym kościele w sobotę 26.07.2014 r. o godz. 11:30. Sumie przewodniczyć będzie Bp Jan Kopiec.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 22 do 23 sierpnia Zapisy w biurze parafialnym parafii św. Mikołaja koszt 15 zł.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem. W wywiadzie przeczytamy  o niektórych absurdalnych zarzutach ze strony pięciu komisji kontrolujących szpital, o szczegółach rozmowy z pacjentką, która zwróciła się z prośbą o aborcję, oraz o wielkim wsparciu dla profesora, jakie otrzymuje od różnych ludzi i środowisk. Ponadto o tętniącym życiu Kościoła, na które media spuszczają zasłonę milczenia; o ćwiczeniach w umieraniu, które pozwalają nabrać innej perspektywy patrzenia i zmienić swoje dotychczasowe życie. Ukazał się nowy lipcowo – sierpniowy numer Misyjnych Dróg, w którym wiele ciekawych artykułów o misjach, a także redakcja porusza tematykę rodziny w różnych częściach świata. Dostępny jest też ostatni numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
  8. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.