GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Imieniny

Wilhelma, Doroty

myśl dnia
„Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem.”
Johann Heinrich Pestalozzi
czytanie

Lm 2, 2.10-14. 18-19 • Ps 74 • Mt 8, 5-17
liturgia dnia

Ogłoszenia 19.06.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 czerwca 2016 r.

 

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę i święta o godz. 18:00.

2. Dzisiaj przez całą niedzielę kazania głosi i udziela błogosławieństwa prymicyjnego o. Karol Prandzioch OMI, a za tydzień również błogosławieństwa prymicyjnego udzielał będzie o. Patryk Osadnik OMI.

3. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień zakończenia Roku Szkolnego. Msze św. na zakończenie roku szkolnego

– godz. 9:00 dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

- godz. 10:00 dla szkoły katolickiej im. św. Edyty Stein.

- godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży z parafii

4. W piątek na Mszy św. o godz. 18:30 obchodzić będziemy jubileusz 25-lecia kapłaństwa o. Romana Kempki OMI kapelana lublinieckiego więzienia.

5. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 18:00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: klasa 1 gim. w środę po wieczornej Mszy św.

7. We worek 21 czerwca Pielgrzymka Dziękczynna Uczniów z nauczycielami i Wychowawcami Rejonu Lublinieckiego do Sanktuarium MB w Lubecku. Msza św. o godz. 9:30.

8. W naszej parafii rozpoczynamy Kurs przedmałżeński w dniach 25 i 26 czerwca oraz 2 i 3 lipca. Spotkania sobotnie rozpoczynają się o godz. 15:00 natomiast niedzielne po Mszy św. o godz. 14:30.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Akcja w obronie wolnej niedzieli. Lista, na której można złożyć podpis i poprzeć w ten sposób ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Możesz pomóc tysiącom ekspedientek mieć wolną niedzielę. Również w Gościu Niedzielnym artykuł o życiu naszego Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Natomiast w Małym Gościu Niedzielnym: pocztówka z zaproszeniem papieża Franciszka do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Na pocztówkę dzieci mogą nakleić swoje zdjęcie i wysłać do Watykanu.

10. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.