GAZETKA PARAFIALNA

FOTOGALERIA
  • Orszak Świętych (31.X.2014)
  • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
Dziś obchodzimy

Św. Floriana, męczennika, wspomnienie

Imieniny

Floriana, Moniki

myśl dnia
„Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi.”
św. Ambroży
czytanie

Dz 17, 15. 22 – 18, 1
Ps 148
J 16, 12-15
liturgia dnia

Ogłoszenia 1.05.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 maja 2016 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj - poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie.

2. Burmistrz Miasta zaprasza dnia 3 maja o godz. 8:30 na uroczystości z okazji Święta Narodowego, które odbędą się na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu. Podczas uroczystości zostanie odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i Miasta.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Procesje do krzyży po wieczornych Mszach świętych.:

– poniedziałek do krzyża Oblackiego

– wtorek do krzyża misyjnego

–środa do figury bł. Józefa Cebuli OMI

4. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

5. Również we wtorek 3 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30 z okazji urodzin i imienin o. Proboszcza. Po Mszy św. organizowana jest „Majówka u Foroża”.

6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Msze św. z komunią pod dwiema postaciami oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 18:00

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 (szkolna) i 18:30

- Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7:00. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a szczególnie Narodu Polskiego o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.

7. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00 (o. Krzysztof od godz. 10:00)

8. W piątek o godz. 16:00 spotkanie dzieci i rodziców przed uroczystością I Rocznicy komunii św. Rocznica I Komunii św. 15 maja o godz. 11:30.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy naszego parafianina o. Tomasza Maniurę OMI z Kokotka, który będzie głosił kazania, a po Mszach św. rozprowadzał książkę z ostatniej wyprawy rowerowej.

10. Za tydzień II niedziela miesiąca - nasza składka inwestycyjna.

11. Już trwają przygotowania do VI Festynu parafialnego U Oblat, który odbędzie się 29 maja. Jak co roku podczas Festynu parafialna Caritas prowadzi Loterie Fantową. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dowolnych fantów, które można złożyć w biurze parafialnym czy zakrystii.

12. Zapraszamy do wspólnych parafialnych wyjazdów. W biurze parafialnym można zapisywać się na wyjazd na święcenia kapłańskie do Obry 28 maja oraz na parafialną pielgrzymkę w dniach 29 sierpnia do 2 września do Niepokalanowa, Warszawy – Żoliborz, Kodeń oraz Supraśl, koszt pielgrzymki 500 zł.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej dziś w Gościu Niedzielnym: o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa oddania się Maryi w niewolę? Jest także do nabycia nowy numer Misyjnych Dróg, w którym poruszono temat dzieci ulicy. Ich liczba na świecie jest ogromna, a misjonarze pomagają im najlepiej, jak potrafią. Ukazał się też nowy numer naszej parafialnej gazetki U oblat.

14. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.