FOTOGALERIA
 • 1
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

myśl dnia
„Owocem miłości i prawdy jest szczerość i zrozumienie. ”
Wojciech Kuzioła
czytanie

Ef 6, 10-20
Ps 144
Łk 13, 31-35
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA

26 października 2014 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni, w modlitwie dziękujemy za ojców naszej wiary, budowniczych i ofiarodawców.
 2. Dzisiaj na Mszach św. w ramach kazania br. Grzegorz Walczak OMI, który niedawno złożył wieczyste śluby zakonne daje świadectwo swojego powołania. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania krzyża oblackiego. Otrzymamy też obrazek - pamiątkę ślubów wieczystych.
 3. Przed nami ostatni tydzień października i nabożeństw różańcowych. Prosimy wspólnoty o poprowadzenie nabożeństwa różańcowego:
  • niedziela – Wspólnota Kościoła Domowego
  • poniedziałek – Caritas
  • wtorek – Żywy Różaniec
  • środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz
  • czwartek – Odnowa w Duchu Świętym i Apostolat Maryjny
  • piątek – różaniec odmówimy podczas procesji „Orszak Świętych”
 4. Zapraszamy również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej w poniedziałek, środę i piątek    o godz. 16:45 w kaplicy fatimskiej. W piątek na Mszy św. szkolnej poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I komunii i spowiedzi świętej. Spotkanie rodziców dzieci  pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 17:00.
 5. W poniedziałek o godz. 18:30 Eucharystia zakończona nabożeństwem z modlitwą o uzdrowienie, na które serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie „Orszak Świętych”, które odbędzie się w wigilię Wszystkich Świętych 31 października. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w kościele św. Mikołaja wprowadzeniem relikwii i Eucharystią, a po niej procesja ulicami Lublińca do naszego kościoła, w czasie której odmówimy różaniec. Następnie nabożeństwo uwielbienia.
 7. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 14:30, pozostałe Msze św. w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. Kartki na wypominki wyłożone są w biurze parafialnym. Prosimy o czytelne wypełnianie jeśli chcemy, by nazwiska naszych zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 listopada o godz. 18:00.
 8. Z racji przypadającej Uroczystości Wszystkich Świętych w sobotę nie ma nabożeństwa I Soboty miesiąca, a odwiedziny chorych w domach przeniesione są na dzień 08 listopada.
 9. Zapraszamy w Dzień Zaduszny 2 listopada na III Zaduszki Muzyczne u Oblatów:
  • godz. 17.00 Adoracja z muzyczną modlitwą uwielbienia
  • godz. 18.00 Różaniec z wypominkami
  • godz. 18.30 Uroczysta Msza św. z asystą muzyczną chóru Con Brio i muzyków z naszego miasta i powiatu. Na Zaduszki prosimy przynieść znicze, które odpalimy od poświęconego ognia i zaniesiemy na nasze cmentarze. Zapraszamy także na inne wydarzenia, które towarzyszą tegorocznym Zaduszkom: 3 listopada (poniedziałek) o godz. 20:00 na cmentarzu komunalnym modlitwa za zmarłych kapłanów i zakonników; 4 listopada (wtorek)  o godz. 17:00 w domu katechetycznym Zaduszki Poetyckie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Więcej informacji na plakatach
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w nowym numerze Gościa Niedzielnego: O Synodzie na temat rodziny oraz obrazek z modlitwą męża za żonę. Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat” a w niej m.in. artykuły o czyśćcu i niebie, relacje z ostatnich wydarzeń parafialnych, o wdzięczności okiem psychologa, kącik z pomysłem na kalendarz adwentowy. Dla najmłodszych parafian dodatek z konkursem i zagadkami. Gazetka jest dostępna u ministrantów przed kościołem. Życzymy dobrej lektury.
 11. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.