FOTOGALERIA
 • Orszak Świętych (31.X.2014)
 • Zaduszki muzyczne (2.XI.2014)
POLECANE
GAZETKA PARAFIALNA

Dziś obchodzimy

św. Marka Ewangelisty, święto

myśl dnia
„Ten, kto się zamknął w nienawiści, już się skończył.”
kard. Stefan Wyszyński
czytanie

1 P 5, 5b-14
Ps 89
Mk 16, 15-20
liturgia dnia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA III WIELKANOCNA

19 kwietnia 2015 r.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Dziś rozpoczynamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 do 18:30 trwać będzie tzw. Maraton Biblijny w czasie którego chcemy się wsłuchiwać w czytane Słowo Boże przez następujące wspólnoty:
  • poniedziałek – Odnowa w Duchu Św. – Ewangelia wg. św. Marka,
  • wtorek – Przyjaciele Misji – Ewangelia wg. św. Łukasza,
  • środa – Krąg Biblijny – Ewangelia wg. św. Mateusza,
  • czwartek – Apostolat maryjny – Ewangelia wg. Jana,
  • piątek – Matanoia – Dzieje Apostolskie,
  • sobota – Ministranci – List do Rzymian
 3. Pielgrzymów udających się na Węgry i do Bratysławy informujemy, że organizacyjne spotkanie odbędzie się we wtorek 21 kwietnia o godz. 17:00. Na tym spotkaniu prosimy o uregulowanie całości kosztów wyjazdu, podanie danych jak nr dowodu osobistego i adres zamieszkania.
 4. 23 kwietnia w czwartek o godz. 17:00 spotkanie Rady Parafialnej w odremontowanych salkach parafialnych celem omówienia wizytacji kanonicznej biskupa diecezjalnego.
 5. 24 kwietnia w piątek spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o godz. 17:00.
 6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania. Terminy spotkań zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Z tej okazji gościć będziemy w naszej parafii Oblata z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na nasze Misyjne Seminarium.
 8. Burmistrz Miasta zaprasza w dniu 3 maja o godz. 08:30 na uroczystości z okazji Święta Narodowego, które odbędą się na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu. Podczas uroczystości zostanie odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i Miasta.
 9. Już dziś zapraszamy i zapowiadamy V Festyn Rodzinny „U Oblat” w naszej parafii, który odbędzie się 07.06.2015 r. na naszym placu przykościelnym. Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas naszej wspólnoty parafialnej organizuje w czasie festynu loterię fantową. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej dziś w Gościu Niedzielnym: O mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, oraz: taka historia zdarza się po raz trzeci. Grupa wybitnych genetyków i biochemików, w tym noblistów, nawołuje do wstrzymania prac nad programowaniem ludzi. Natomiast w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym plakat z wizerunkiem matki Bożej z Guadelupe na nabożeństwa majowe. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 11. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.