1. Rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświecenie palm na każdej Mszy św. Precesja z palmami przed Mszą św. dla Rodzin o godz. 10:00. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.
 2. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:

– od poniedziałku do środy od 06:30 do 08:30 i wieczorem od 18:00 do 19:00 –

w dolnym kościele

– w Wielki Czwartek od 07:00 do 08:30 i od 14:00 do 18:00 w górnym kościele

– w Wielki Piątek i Sobotę od 07:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 18:00 – w górnym kościele. Po godz. 18:00 nie będzie już spowiedzi, ponieważ wszyscy kapłani uczestniczą w Liturgii Triduum Paschalnego.

W Wielką Środę zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. w czasie tzw. Nocy Konfesjonałów. Po wieczornej Mszy św. do północy trwać będzie spowiedź święta.

– 19:00 – nabożeństwo pokutne

– 21:00 – Apel Jasnogórski

– 23:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

– 24:00 – nabożeństwo z modlitwą uwielbienia

Między nabożeństwami Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. Szczytem całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne. Nie jest ono przygotowaniem do świąt, ale już ich przeżywaniem. Rozpoczyna się od sprawowania Mszy Wieczerzy Pańskiej – wspominającej ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Odprawiać ją będziemy w Wielki Czwartek o godz. 18:30. Następnie będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22:00.
 2. Wielki Piątek – dzień śmierci naszego Zbawiciela. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Ceremonie Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18:30.

– po zakończeniu liturgii adoracja Chrystusa w grobie do godz. 22:00 w ciszy

– od 22:00 do 23:00 adorację prowadzi młodzież

– od 23:00 do 06:00 adorację prowadzą rodziny ze wspólnoty Kościoła Domowego w intencji świętości rodzin

 1. W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 08:00 i 17:00 z kazaniem pasyjnym. Na Drogę Krzyżową można składać wypominki w biurze parafialnym lub w zakrystii.
 2. Wielka Sobota to dzień, kiedy adorujemy Chrystusa złożonego w grobie. Od godz. 06:00 do godz. 08:00 adorację prowadzi wspólnota Żywego Różańca, następnie do godz. 21:00 adoracja w ciszy. Pokarmy święcić będziemy co pół godziny począwszy od godz. 09:00 do 17:00 – w dolnym kościele. Na Wymyślaczu o godz. 13:30 i w Lipiu Śląskim o godz. 14:00. W tym dniu nie obowiązuje, ale jest zalecana wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Punktem kulminacyjnym całego roku liturgicznego jest Wigilia Paschalna, podczas której świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa i nasze odrodzenie się do nowego życia przez sakrament chrztu św. Liturgię Wielkiej Nocy rozpoczniemy na placu przykościelnym o godz. 21:00 od poświęcenia ognia (prosimy zabrać ze sobą świece), a zakończymy procesją rezurekcyjną.
 4. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiamy w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 15:00, w niedzielę i poniedziałek o godz. 18:00 w pozostałe dni o godz. 15:00.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy o godz. 06:00 rano na procesję wielkanocną i Eucharystię. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 07:00. Na procesję wielkanocną zapraszamy orkiestrę, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Bardzo prosimy kierowców, aby nie parkowali samochodów na trasie procesyjnej. Jednocześnie prosimy przekazać informacje szczególnie dla gości, że jest możliwość parkowania samochodów na targowisku.
 6. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego, którą przeprowadzi siostra zakrystianka z diakonią dekoracyjną.
 7. W poniedziałek wielkanocny zbiórka przed kościołem na KUL.
 8. W weekend majowy od 29 kwietnia do 2 maja w naszej parafii odbędzie się ogólnopolski Zjazd Niniwy. Przyjedzie ok. 250 młodych ludzi z oblackich parafii. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg i zapewnienie im śniadania. Młodzież będzie miała swoje śpiwory. Chętnych prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym.
 9. W dniu 23 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Kraków – Łagiewniki. Koszt wyjazdu 45 zł. wyjazd o godz. 06:00 rano. Zapisy w kancelarii parafialnej (wpłata przy zapisie + PESEL i nr telefonu).
 10. Organizujemy wyjazd do Katowic na Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich 29.04.2017 r. Koszt 25 zł. Zapisy w biurze parafialnym, wyjazd o godz. 8:30.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Kiedy została odprawiona pierwsza Msza św.? oraz napisz życzenia świąteczne do Mary Wagner, Kanadyjki, która kolejny raz siedzi w więzieniu za obronę dzieci nienarodzonych. Jest też ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat z planem odchodów Triduum Paschalnego.
 12. Miłym Gościom i bardzo kochanym parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały Wielki Tydzień.