1. Trwa maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie, które z racji 100-lecia objawień M.B. w Fatimie zakończymy procesją światła, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 2. W naszej parafii gościmy dzisiaj o. Tomasza Maniurę OMI z młodzieżowej wspólnoty Niniwa z Kokotka. Nasz gość dzieli się świadectwem z ubiegłorocznej pokojowej wyprawy rowerowej i rozprowadza okolicznością książkę.
 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: kl. II gim. – wtorek (16 V) po wieczornej Mszy św.
 4. Zapraszamy w piątek 19 maja na wieczorną Msze św. w intencji Wspólnoty Rodzin Oblackiech. Po niej coroczne spotkanie w sali
 5. Również w piątek przypada III piątek miesiąca: wieczorna Msza św. o Bożym Miłosierdziu następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
 6. Informacje dotyczące I Komunii oraz Rocznicy I Komunii:

– 14 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci Szkoły Katolickiej (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele)

– 28 maja godz. 11:30 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii św. Stanisława Kostki (w tym samym czasie prosimy, by niezainteresowani I Komunią uczestniczyli we Mszy św. parafialnej w dolnym kościele) Spotkania dla tej grupy rozpoczną się we wtorek 16 maja o godz. 17:00.

– 4 czerwca godz. 11:30 Rocznica I Komunii św. Spotkanie dla tej grupy dzieci 31 maja oraz 1 i 2 czerwca godz. 17:00.

 1. Za tydzień w niedzielę 21 maja oblackie święto – wspomnienie liturgiczne św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Wieczorna Msza św. w intencji Zgromadzenia i naszej Lublinieckiej Wspólnoty.
 2. Trwają przygotowania do VII Festynu parafialnego U Oblat, który odbędzie się
  4 czerwca. Jak co roku podczas Festynu parafialna Caritas prowadzi Loterię Fantową. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dowolnych fantów, które można złożyć w biurze parafialnym czy zakrystii.
 3. Dzisiaj II Niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
 4. Starosta Lubliniecki zaprasza 20 maja w sobotę od godz. 11:00 na Bulwar Franciszka Grotowskiego do wzięcia udziału w akcji „Twoje TAK ma znaczenie” popierającej ideę transplantologii. Podczas tego wydarzenie będzie można przeprowadzić liczne bezpłatne badania lekarskie.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: 13 maja sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały 10, 9 i 7 lat.. Jest tez ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 6. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.