1. Od 10 do 13 września w naszej parafii będziemy przeżywać wielkie wydarzenie jakim jest Odnowienie Misji Świętej, które poprowadzą: o. Arkadiusz Sędzielowski OMI i o. Janusz Snarski OMI. Szczegółowy plan wywieszony jest na plakatach. Zachęcamy do wzięcia udziału w kazaniach głoszonych na Mszach św. oraz w szczególnych nabożeństwach: w niedzielę (10 IX) o godz. 18:00 przy krzyżu misyjnym; w poniedziałek (11 IX) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo chrzcielne; we wtorek (12 IX) na wieczornej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz w środę (13 IX) po Mszy św. wieczornej akt ofiarowania naszej parafii pod opiekę Matki Bożej.Ponadto w środę 13 IX Dzień Fatimski w naszej parafii: dodatkowo Msza św. o godz. 12:00, o 17:00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa, a po wieczornej Mszy św. procesja, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury prosimy młodzież ze wspólnoty NINIWA.
  2. Spotkania formacyjne Przyjaciół Misji Oblackich po Mszy św. o godz. 14:30. Już dzisiaj zapraszamy na regionalny zlot Przyjaciół Misji 23 września, który rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10:30, a następnie o 11:00 Eucharystia. W niedzielę (24 września) misjonarze będą głosić kazania na wszystkich Mszach.
  3. Zapraszamy na parafialny odpust ku czci naszego patrona św. Stanisława Kostki (za tydzień w niedzielę 17 września). Kazania w tym dniu wygłosi o. Arkadiusz Sędzielowski OMI. Sumie odpustowej będzie przewodniczył superior lublinieckiego klasztoru – o. Lucjan Osiecki OMI. O godz. 14:30 Msza św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
  4. Msza św. dożynkowa w niedzielę 24 września o godz. 08:30 zorganizowana z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
  5. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 27 maja 2018 roku, prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 29 września o godz. 17:00.
  6. Dzisiaj II niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca, organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Zostało już skierowane zaproszenie do wszystkich Polaków by stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. Do tej akcji pragnie przyłączyć się również nasza parafia. Z tej to okazji organizujemy wyjazd do Głuchołaz. Zapisy w biurze parafialnym.

– 10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

– 11.00 Eucharystia

– 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

– Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej – na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

-14.00 Modlitwa różańcowa

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? W Małym Gościu dodatek: pierwsza część audiobooka „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zachęcamy również do nabywania nowych Misyjnych Dróg.
  2. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.