1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy doroczny odpust ku czci naszego patrona św. Stanisława Kostki. Kazania głosi o. Arkadiusz Sędzielowski OMI. Sumie odpustowej o godz. 11:30 przewodniczy superior lublinieckiego klasztoru – o. Lucjan Osiecki OMI. O godz. 14:30 Msza św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
  2. W czwartek o godz. 17:00 Msza św. dla wspólnoty Kościoła Domowego Rejonu Lublinieckiego na rozpoczęcie nowego Roku Formacyjnego.
  3. W sobotę 23 września Zlot Regionalny Przyjaciół Misji Oblackich. O godz. 10:30 różaniec, następnie o godz. 11:00 Eucharystia i spotkanie z misjonarzami z Prokury Misyjnej. Misjonarze w niedzielę 24 września będą głosić kazania na wszystkich Mszach św., a po Mszach przed kościołem będą zbierać ofiary na cele misyjne.
  4. Msza św. dożynkowa w niedzielę 24 września o godz. 08:30 zorganizowana z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
  5. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 27 maja 2018 roku, prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 29 września o godz. 17:00.
  6. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca, organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Zostało już skierowane zaproszenie do wszystkich Polaków, by stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. Do tej akcji pragnie przyłączyć się również nasza parafia. Z tej to okazji organizujemy wyjazd do Głuchołaz. Zapisy w biurze parafialnym.

– 10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

– 11.00 Eucharystia

– 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

– Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej – na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

-14.00 Modlitwa różańcowa.

  1. W przyszłą sobotę w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczyna się o godz. 15:00 w domu katechetycznym. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  2. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidacje prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W Gościu znajduje się formularz do złożenia podpisu.
  4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.