1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Również dzisiaj zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski – Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 2. W poniedziałek 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem

 1. Zainteresowanych modlitwą tzw. Wypominek Rocznych prosimy do Adwentu o zgłoszenie w biurze parafialnych w celu uaktualnienia listy zmarłych, za których każdej niedzieli przed Mszą św. o 07:00 rano modlimy się w wypominkach rocznych.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej prowadzone są katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. o Bożym Miłosierdziu. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:
 5. II gim. – poniedziałek 20 XI
 6. III gim. – poniedziałek 27 XI
 7. MDK Lubliniec i Stowarzyszenie NINIWA zapraszają na premierę książki z wyprawy na Islandię. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 17:00 koncertem Celtic Tree, o 18:00 prezentacja książki, a po niej poczęstunek dla wszystkich gości. Wstęp wolny.
 8. Za tydzień kazanie wygłosi i ofiarę zbierze na nowy budujący się kościół duszpasterz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach.
 9. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy
  w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: Aż trudno uwierzyć, że co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje. To się nie zdarza.
 11. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.