1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. Już dzisiaj zapraszamy w adwencie do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano (na które prosimy przynieść ze sobą świece).
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają na swój wakacyjny wyjazd do Włoch. Dzięki wsparciu finansowemu koszty mogą się znacznie zmniejszyć. Dlatego bardzo dziękujemy za życzliwość okazaną względem naszej Służby Liturgicznej.
 3. Za tydzień na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświecenie parafialnego wieńca adwentowego.
 4. Również za tydzień parafialna Caritas będzie rozprowadzała wigilijne świece. Małe w cenie 5 zł. i duże 12 zł.
 5. W tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 – szkolna i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy VII Szkoły Podstawowej wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

– Pierwsza Sobota: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w ten dzień od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach. Następne przedświąteczne odwiedziny chorych w domach będzie miało miejsce w czwartek 21 grudnia od godz. 09:00.

 1. W piątek o godz. 17:00 w sali parafialnej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w parafii do I komunii św. Natomiast poświęcenie i wręczenie medalików dla tej grupy dzieci na Mszy św. szkolnej 8 grudnia o godz. 17:00.
 2. W sobotę o godz. 09:00 w klasztorze spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:
 4. III gim. – poniedziałek 27 XI
 5. Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli, katechetów, wychowawców i rodziców odbędzie się w naszej parafii w sobotę 2 grudnia 2017r. o godz. 10:00. Prowadzącym będzie ks. Janusz Czenczek – egzorcysta diecezji gliwickiej oraz koordynator ds. egzorcystów w całej Polsce.
 6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w dniach 1-3 grudnia odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach na terenie Lublińca.
 7. Zainteresowanych modlitwą tzw. Wypominek Rocznych prosimy do Adwentu o zgłoszenie się w biurze parafialnych w celu uaktualnienia listy zmarłych, za których każdej niedzieli przed Mszą św. o 7:00 rano modlimy się w wypominkach rocznych.
 8. Miejski Dom Kultury zaparza na film o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie Korony”. Film będzie wyświetlany w dniach 2-3 grudnia o godz. 17:00 oraz 5 grudnia o godz. 09:30 w Kinie Karolinka.
 9. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: O tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go. Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim lampion roratni.
 11. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.