1. Niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Po Mszach św. parafialna Caritas rozprowadza opłatki oraz małe wigilijne świece w cenie 5zł.
 3. W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano. Na roraty dla dorosłych i młodzieży prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Sobotnie roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao, herbacie korzennej i piernikach.
 4. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione przez Lubliniecki Hufiec ZHP w środę (20 grudnia) na roratach dla dzieci o godz. 17:00. Od czwartku będzie również dostępne na furcie przy biurze parafialnym.
 5. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii: w czwartek i piątek w godz. od 06:30 do 08:30 i od 16:30 do 18:30. W sobotę 23 grudnia dodatkowa spowiedź od 06:30 do 12:00 oraz od 14:00 do 18:30. Zachęcamy parafian do skorzystania ze spowiedzi w tych dniach.
 6. W czwartek 21 grudnia odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.
 7. W przyszłą niedzielę z racji wigilii Msze św. w naszym kościele 07:00, 08:30, 10:00 i 11:30 nie ma już Mszy św. o godz. 14:30 i 18:30.
 8. Zapraszamy na Msze św. – Pasterkę: dla rodzin o godz. 22:00 oraz tradycyjnie o północy.
 9. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem pierwszego dnia świąt – nie ma Mszy św. o godz. 07:00 rano.
 10. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na bożonarodzeniowe nieszpory o godz. 18:00. W II dzień świąt zapraszamy szczególnie dzieci na adorację żłóbka i rodzinne kolędowanie o godz. 15:30. Przynosimy na to spotkanie plansze adwentowe z rorat.
 11. W II dzień świąt Bożego Narodzenia zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 12. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od 27 grudnia. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i umieszczony w grudniowym numerze parafialnej gazetki „U Oblat”.
 13. Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła organizuje dla rodzin z dziećmi zabawę sylwestrową w szkole katolickiej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Proboszczem.
 14. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w V Lublinieckim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2018r. Z tej to okazji ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą koronę królewską. Prace składamy podpisane w biurze parafialnym lub w zakrystii do 30 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu 31 grudnia na Mszy św. dla Rodzin o godz. 10:00. Wyjście Orszaku rozpocznie się o godz. 12:30. Nasza parafia gromadzi się przy Kaplicy Wojskowej pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w Orszaku, czyli przebranie się za króli lub damy dworu. Kolorem naszego orszaku jest kolor zielony. Niech nie zabraknie szalików, flag itp. rzeczy właśnie w tym wyróżniających nas kolorze.
 15. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:
 16. III gim. – poniedziałek 18 XII
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze św. roratnie cieszą się tak wielką popularnością.
 18. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.