1. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00. Tradycyjnie w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej modlimy się za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach”, które można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 02.03.2018r. Kościół Domowy;

– 09.03.2018r. Młodzież i Ministranci;

– 16.03.2018r. Krąg Biblijny i Neokatechumenat;

– 23.03.2018r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec;

– również 23 marca tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

 1. W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św. dla III gim. w poniedziałek 26 II. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku w naszej parafii będzie 17 kwietnia o godz. 18:30.
 3. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msze św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, misyjnych, zakonnych i do szczególnej posługi w Kościele od godz. godz. 18:00.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 – szkolna i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy VII Szkoły Podstawowej wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.

 1. Zachęceni inicjatywami wielkopostnymi przez papieża Franciszka zapraszamy:

– zbiórka jałmużny wielkopostnej do puszek przed kościołem 25 lutego na pomoc dla dzieci w Afryce oraz 4 marca na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach

– w dniach z 9 na 10 marca „24 godziny dla Pana” sprawowanie sakramentu pojednania w kontekście adoracji eucharystycznej dla dekanatów Lubliniec, Sadów i Woźniki w Koszęcinie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. Spotkania wspólnot:

– parafialna grupa synodalna poniedziałek: 26 lutego o godz. 17:00,

– Rejonowe spotkanie Animatorów Kościoła Domowego: wtorek godz. 19:15,

– Parafialny Zespół Caritas: środa godz. 16:00.

 1. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek do Włoch w najbliższy czwartek (1 III) po wieczornej Mszy św.
 2. Zapraszamy na rekolekcje parafialne połączone z peregrynacją Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w naszej parafii. Rekolekcje będą się odbywały od soboty 3 marca do środy 7 marca. Poprowadzi je o. Michał Tomczak OMI z Sanktuarium Świętego Krzyża. Rekolekcje będą się odbywały według następującego planu:
 • w sobotę 3 marca o godz. 18:30 powitanie i wprowadzenie Relikwii Drzewa Krzyża świętego;
 • w niedzielę 4 marca Msze święte w tradycyjnych godzinach, a Gorzkie Żale piętnaście minut wcześniej o godz. 17:15;
 • od poniedziałku 5 marca do środy 7 marca Msze św. o godz. 7:00, 8:30 i 18:30. Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego o godz. 15:00. Nabożeństwo przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego o godz. 19:30;
 • w środę 7 marca dzień chorych w naszej parafii. Z tej to okazji Msza św. dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10:00. Tego dnia również nabożeństwo pożegnania Relikwii Drzewa Krzyża Świętego o godz. 19:30.

W czasie trwania rekolekcji po każdej Mszy św. okazja do ucałowania i adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

 1. Organizujemy następujące parafialne pielgrzymki:

– dnia 16 marca pielgrzymkę do Kalisza do międzynarodowego sanktuarium św. Józefa. Koszt pielgrzymki to 60 zł;

– dnia 8 kwietnia, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

– w dniach od 4 do 10 czerwca do Macedonii z nawiedzeniem Skopje miejsca urodzenia Matki Teresy z Kalkuty i odpoczynkiem nad jeziorem Ohrid.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie. W najnowszym Małym Gościu obrazek ze św. o. Pio oraz jego radami jak dobrze się spowiadać.
 2. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.