1. Trwa maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie. Z racji 450 rocznicy śmierci naszego Patrona rozważania Apelu Jasnogórskiego będą o życiu św. Stanisława Kostki.
  2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy rektora Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów w Obrze o. Józefa Wcisło OMI wraz z braćmi klerykami. Nasi goście prowadzą animację powołaniową, a ofiary składane na tace przeznaczone są na nasze Misyjne Oblackie Seminarium.
  3. Za tydzień w niedzielę 13 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to zarazem w naszej parafii Dzień Fatimski:

– błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa podczas Mszy św. dla Rodzin o godz. 10:00;

– po Mszy św. o godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu;

– 18:00 – Różaniec Fatimski zakończony recytowaną litanią loretańską;

– 18:30 – Msza św. w intencjach zbiorowych oraz o. Proboszcza z racji minionych jego imienin i urodzin zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Wspólnotę Rodzin Oblackich.

  1. Tradycyjnie przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Procesje do krzyży po wieczornych Mszach świętych:

– poniedziałek do krzyża Oblackiego;

– wtorek do krzyża misyjnego;

– środa do figury bł. Józefa Cebuli OMI.

  1. Od piątku podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  2. Zaproszenia na uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej parafii:

– 13 maja w niedzielę o godz. 11:30 – Pierwsza Komunia św. dla dzieci Szkoły katolickiej;

– 27 maja w niedzielę o godz. 11:30 – Pierwsza Komunii św. dla z naszej parafii ;

– 3 czerwca w niedzielę o godz. 11:30 – Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.

!!! W czasie Uroczystości I Komunii św. w tym samym czasie będzie odprawiana Msza św. w dolnym kościele. Prosimy, by osoby nie związane z I Komunią wzięły udział właśnie w tej Mszy św.

  1. W Roku św. Stanisława Kostki z racji rocznicy 450 jego śmierci organizujemy Jubileuszową parafialną pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. W programie: nawiedzenie kościoła św. Andrzeja Boboli w Warszawie oraz Gietrzwałd, Głotowo, Święta Lipka i Stoczek Klasztorny. Koszt wyjazdu 660 zł. Zapisy w biurze parafialnym wraz z zaliczką 100 zł. Pielgrzymka trwa 6 dni. Wyjazd 3 września.
  2. Trwają przygotowania do VIII Festynu parafialnego U Oblat, który odbędzie się 3 czerwca. Jak co roku podczas Festynu parafialna Caritas prowadzi Loterię Fantową. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dowolnych fantów, które można złożyć w biurze parafialnym czy zakrystii.
  3. Lubliniecka Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu uczniów szkół muzycznych w Lublińcu, Częstochowie i Bytomiu do auli szkoły muzycznej w Lublińcu 07 maja 0 godz. 17:30.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.
  5. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.