1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii wielkanocnej.
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, zwany II Dniem Zielonych Świąt. Natomiast w czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tych dniach Msze św. w naszym kościele 07:00, 08:30 i 18:30.
  3. Trwa maj – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie. Z racji 450 rocznicy śmierci naszego Patrona rozważania Apelu Jasnogórskiego są o życiu św. Stanisława Kostki.
  4. W poniedziałek 21 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Wieczorna Msza św. w intencji Wspólnoty Rodzin Oblackich, po Mszy św. w sali parafialnej doroczne spotkanie tej wspólnoty.
  5. Zaproszenia na uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej parafii:

– 27 maja w niedzielę o godz. 11:30 – Pierwsza Komunii św. dzieci z naszej parafii;

– 3 czerwca w niedzielę o godz. 11:30 – Rocznica Pierwszej Komunii św.;

!!!W czasie Uroczystości I Komunii św. w tym samym czasie będzie odprawiana Msza św. w dolnym kościele. Prosimy, by osoby nie związane z I Komunią wzięły udział właśnie w tej Mszy św.

  1. Na koniec roku szkolnego ministranci wyjeżdżają do Włoch. Koszty wyjazdu mogą znacznie się zmniejszyć dzięki dobrym ludziom. Dlatego za tydzień przed kościołem będą zbierać do puszek na swój wakacyjny wyjazd. Za wszelką życzliwość już teraz dziękujemy.
  2. Zapraszamy do udziału w VIII Festynie Rodzinnym „U Oblat” w niedzielę 3 czerwca, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie miedzy innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholi parafialnej, inscenizacja pt. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych Gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas (do której prosimy o składanie fantów w biurze parafialnym), bufet prowadzony przez Oazę Rodzin. Prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczeni naukowe, podroż w kosmos – Planetarium, Orbitek, wioska rycerska – Opolskie Bractwo Rycerskie i wiele innych atrakcji. O godz. 20:00 nasz festyn zakończymy koncertem Jerzego Połomskiego. Już dziś za współpracę dziękujemy władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu Imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Jest też ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
  4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.