1. Dzisiaj Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W ostatnich dniach majowych zapraszamy na nabożeństwa odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie. Z racji 450 rocznicy śmierci naszego Patrona rozważania Apelu Jasnogórskiego są o życiu św. Stanisława Kostki.
 3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 07:00, następnie o 08:00 (nie jak zwykle w niedzielę o 08:30) następnie procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji Msza św., a następnie Msze św. o godz. 14:30 i 18:30. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji: dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów oraz sztandary i feretrony.
 5. W tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą o godz. 07:00, 08:30, 17:00 (szkolna) i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od klasy 2 gimnazjum wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska);

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. W tym dniu odwiedziny chorych w domach od godz. 09:00.

 1. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18:30.
 2. W piątek 1 czerwca biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Dzisiaj w niedzielę 27 maja o godz. 11:30 – Pierwsza Komunii św. dzieci z naszej parafii. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca o godz. 11:30 – Rocznica Pierwszej Komunii św. Spotkanie tej grupy dzieci wraz z rodzicami w poniedziałek, wtorek i środa o godz. 17:00.
 4. Krzysztof Wrzos OMI zaprasza młodzież od 16 roku życia wzwyż na Festiwal Życia w Kokotku. Będzie on trwał od 2 do 6 lipca i zgromadzi młodzież z oblackich parafii oraz z całego Śląska. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, animacje itp. Hasło festiwalu to: „Wstań”. Zapisy do 10 czerwca u o. Krzysztofa, koszt uczestnictwa to 140 zł. Szczegóły na plakatach.
 5. Parafia organizuje coroczny wyjazd do Malnii, rodzinnej miejscowości bł. o. Józefa Cebuli OMI. Wyjazd w sobotę 9 czerwca o godz. 9:00, koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Na koniec roku szkolnego ministranci wyjeżdżają do Włoch. Koszty wyjazdu mogą znacznie się zmniejszyć dzięki dobrym ludziom. Dlatego dzisiaj przed kościołem będą zbierać do puszek na swój wakacyjny wyjazd. Za wszelką życzliwość już teraz dziękujemy. Za tydzień zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 7. Zapraszamy do udziału w VIII Festynie Rodzinnym „U Oblat” w niedzielę 3 czerwca, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie między innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholi parafialnej, inscenizacja pt. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas (do której prosimy o składanie fantów w biurze parafialnym), bufet prowadzony przez Oazę Rodzin, prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczeni naukowe, podroż w kosmos – Planetarium, Orbitek, wioska rycerska – Opolskie Bractwo Rycerskie i wiele innych atrakcji. O godz. 20:00 nasz festyn zakończymy koncertem Jerzego Połomskiego. Za współpracę dziękujemy władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O Eucharystii, która nie powinna spowszechnieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie święta Bożego Ciała.
 9. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.