1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00. Wyjątkowo w dniu Festynu nabożeństwo czerwcowego po wieczornej Mszy św. W trwającej Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18:30. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i ziół.
 2. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca – komunia św. pod dwoma postaciami.
 3. W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość kapłanów. Wieczorne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 4. Krzysztof Wrzos OMI zaprasza młodzież od 14 roku życia wzwyż na Festiwal Życia w Kokotku. Będzie on trwał od 2 do 6 lipca i zgromadzi młodzież z oblackich parafii oraz z całego Śląska. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, animacje itp. Hasło festiwalu to: „Wstań”. Zapisy do 10 czerwca u o. Krzysztofa, koszt uczestnictwa to 140 zł. Szczegóły na plakatach.
 5. Parafia organizuje coroczny wyjazd do Malni, rodzinnej miejscowości bł. o. Józefa Cebuli OMI. Wyjazd w sobotę 9 czerwca o godz. 9:00. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 7. Zapraszamy do udziału w VIII Festynie Rodzinnym „U Oblat” dzisiaj w niedzielę 3 czerwca, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie między innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholi parafialnej, inscenizacja pt. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas, bufet prowadzony przez Oazę Rodzin, prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczeni naukowe, podroż w kosmos – Planetarium, Orbitek, wioska rycerska – Opolskie Bractwo Rycerskie i wiele innych atrakcji. O godz. 20:00 nasz festyn zakończymy koncertem Jerzego Połomskiego. Za współpracę dziękujemy władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
 8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej wraz z Parafialnym Zespołem Synodalnym 14 czerwca o godz. 16:30.
 9. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:

– kl. VII SP – 11 czerwca (poniedziałek)

– kl. II Gim – 18 czerwca (poniedziałek)

 1. Informacja dotycząca parafialnego wyjazdu do Macedonii. Spotkanie o północy na parkingu przy zakładzie p. Szwedzińskiego: pakowanie bagaży, a następnie Msza św. w kościele.
 2. Burmistrz Miasta, Stowarzyszenie „Złote lata” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, zapraszają na spektakl pt. „Więzi wolności” z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Środa 6 czerwca godz. 16:00 – Miejski Dom Kultury.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: po pierwsze: nie szkodzić. Zakażenia, bałagan i niechlujstwo. Dane ostatniego raportu NIK na temat placówek medycznych.
 4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.