1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
  2. W środę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, na która zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

– 17:00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Mieszkańców dzielnicy Wymyślacz. Naszą procesję zakończymy przy figurze bł. Józefa Cebuli OMI z racji przypadającego jego liturgicznego wspomnienia w tych dniach.

  1. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi duszpasterz parafii w Kochcicach, a kolekta będzie przeznaczona na nowy budujący się kościół.
  2. W tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wieczorna Msza św. o Bożym Miłosierdziu, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez wspólnotę młodzieżową Niniwa. Czuwanie zakończymy apelem jasnogórskim.
  3. Adam Hetman OMI zaprasza młodzież od 14 roku życia wzwyż na Festiwal Życia w Kokotku. Będzie on trwał od 2 do 6 lipca i zgromadzi młodzież z oblackich parafii oraz z całego Śląska. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, animacje itp. Hasło festiwalu to: „Wstań”. Zapisy do 10 czerwca u o. Adama, koszt uczestnictwa to 140 zł. Szczegóły na plakatach.
  4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej wraz z Parafialnym Zespołem Synodalnym 14 czerwca o godz. 16:30.
  5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:

– kl. VII SP – 11 czerwca (poniedziałek)

– kl. II Gim – 18 czerwca (poniedziałek)

  1. Spotkanie organizacyjne rodziców ministrantów wyjeżdżających do Włoch: w środę 13 czerwca o godz. 20:00 w auli parafialnej w przedszkolu.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać? Ukazał się także nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
  3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.