1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
  2. W poniedziałek 2 lipca Ślubowana Pielgrzymka Piesza Parafii Lublinieckich do sanktuarium MB w Lubecku. Początek w parafii św. Mikołaja o godz. 16:00. Msza św. w Lubecku przy ołtarzu polowym o godz. 18:00.
  3. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msze św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 18:00.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30 i 18:30.

– Pierwsza Sobota, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 07:30. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. W miesiącach wakacyjnych nie ma odwiedzin chorych w domach, w indywidualnych przypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzem.

  1. Dziekan Dekanatu Lublińca oraz Burmistrz Miasta Lubińca serdecznie zapraszają mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach z okazji 10 rocznicy nadania Lublińcowi Patronatu u Boga Świętej Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein. W dniu 07 lipca o godz. 16:00 odbędzie się uroczysta Msza św. na Rynku Miejskim, natomiast o godz. 20:00 organizatorzy zapraszają na koncert chóru gospelowego Trzecia Gadzina Dnia, który odbędzie się na bulwarze F. Grotowskiego.
  2. Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Krzysztof Wrzos OMI, dotychczas pełniący posługę wikarego w naszej parafii, został mianowany Prowincjalnym Duszpasterzem Powołań i od 1 lipca należy do naszego domu zakonnego w Grotnikach k. Łodzi. Nowym zaś wikariuszem w naszej parafii jest o. Krzysztof Wolnik OMI, dotychczasowy wikariusz w Katowicach, którego przywitamy w niedzielę 1 lipca na Mszy św. o godz. 18:30.
  3. Oblaci z Kokotka serdecznie zapraszają na świętowania dziesięciolecia tworzenia Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku w niedzielę 1 lipca. Mszy św. o godz. 11:30 przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec. O godz. 16:00 koncert ARKI NOEGO, o godz. 19:00 koncert zespołu 2TM 2,3. Wstęp wolny. Całe popołudnie będzie miało charakter biwakowo-festynowy, zatem można przyjechać z całą rodziną i w dobrej atmosferze spędzić rodzinnie piękny czas.
  4. W dniu 28 lipca w sobotę o godz. 17:00 odbędzie się organizacyjne spotkanie pielgrzymkowe w związku z wyjazdem 3 września na tygodniową jubileuszową pielgrzymkę Rostkowo – Gietrzwałd. Na spotkaniu prosimy o uregulowanie całej wpłaty na wyjazd. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze parafialnym.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „ Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”.

Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.