1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy duszpasterza z parafii w Kochcicach, który głosi Słowo Boże, a ofiary składane na tace przeznaczone są na budowę nowego kościoła.
  2. Burmistrz Miasta Lublińca, Miejski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Lublińcu serdecznie zapraszają na marsz i koncert niepodległościowy dzisiaj w niedzielę 16 września o godzinie 16.00. Marsz przejdzie ulicą Piłsudskiego od Kauflandu na Plac Grotowskiego i zakończy się musztrą kawalerzystów oraz koncertem Lublinieckiej Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
  3. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania parafialnego odpustu ku czci św. Stanisława Kostki w roku Jubileuszowym z racji 450 rocznicy jego śmierci. Nasz tegoroczny odpust rozpoczniemy we wtorek (18 września ), a zakończymy w poniedziałek (24 września).

– wtorek 18 września godz. 18:30 Msza św. której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec.

– środa 19 września w godzinach dopołudniowych spotkania dla dzieci szkół podstawowych wraz z ks. bp Antonim Długoszem.

– czwartek 20 września w godzinach dopołudniowych spotkanie młodzieży szkół średnich wraz z ks. bp. Pawłem Stobrawą, następnie konferencja o. Tomasza Maniury OMI, a o godz. 12:00 koncert zespołu “Albo i nie”.

– piątek 21 września godz. 17:00 spotkanie dla rodziców, nauczycieli i wychowawców

– sobota 22 września godz. 10:00 Msza św. z udziałem prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów o. Pawłem Zającem Omi dla zakonników.

– niedziela 23 września Msza św. o godz. 11:30 następnie koncert Zespołu Śląsk na tej uroczystości swoją obecność potwierdzili księża biskupi Adam Wodarczyk i Andrzej Iwanecki. Z racji koncertu Zespołu Śląsk msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w dolnym kościele.

– poniedziałek 24 września godz. 18:20 Msza św. z udziałem ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego i wraz z  Radio Maryja i udziałem telewizji Trwam.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?, rozmowa z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła, wiara w czasach smartfona-jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.
  2. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.