1. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 07:00, 08:30 oraz dodatkowa spowiedź do gości od 06:30 do 12:00. Również do 12:00 w wigilie można zabrać odpalając sobie do swoich domów betlejemskie światło pokoju na furcie przy biurze parafialnym.
 2. Zapraszamy na Msze św. – Pasterkę: dla starszych chorych naszych parafian o godz. 20:00, dla rodzin z dziećmi o godz. 22:00 oraz tradycyjnie o północy.
 3. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem pierwszego dnia świąt – nie ma Mszy św. o godz. 07:00 rano.
 4. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na bożonarodzeniowe nieszpory o godz. 18:00. W II dzień świąt zapraszamy szczególnie dzieci na adorację żłóbka i rodzinne kolędowanie o godz. 15:30. Przynosimy na to spotkanie plansze adwentowe z rorat.
 5. W II dzień świąt Bożego Narodzenia zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. W czwartek 27 grudnia przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 08:30 tradycyjnie święcenie wina.
 7. W piątek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków Męczenników. Msza św. i błogosławieństwo dzieci o godz. 11:00.
 8. W przyszłą niedzielę 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny, zapraszamy na Mszę św. dla Rodzin o godz. 10:00, którą zakończymy błogosławieństwem rodzin poprzez nałożenie rąk. Jest to również święto patronalne wspólnoty Domowego Kościoła, Oazy Rodzin zapraszamy na Msze św. o godz. 14:40.
 9. W sylwestra 31 grudnia – zakończenia Roku Pańskiego 2018. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym o godz. 17:00.
 10. Powitanie Nowego Roku: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 23:30, następnie po północy ok. 00:15 Msza św. na powitanie Nowego Roku Pańskiego 2019.
 11. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od 27 grudnia. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. W sobotę i niedzielę od godz. 14.30.
 12. Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła organizuje dla rodzin z dziećmi zabawę sylwestrową w szkole katolickiej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Proboszczem.
 13. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w VI Lublinieckim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2019 r. Wyjście Orszaku rozpocznie się o godz. 12:30. Nasza parafia gromadzi się przy Kaplicy Wojskowej pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w Orszaku, czyli przebranie się za króli lub damy dworu. Kolorem naszego orszaku jest kolor zielony. Niech nie zabraknie szalików, flag itp. rzeczy właśnie w tym wyróżniających nas kolorze.
 14. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Miasto Gliwice zapraszają na Śląski Bal Panamski, który odbędzie się 26.01.2019 w Arenie Gliwice. Bilety na bal jako prezent przed świąteczny w cenie 65 zł. od osoby do nabycia u o. Adama. Więcej informacji na stronie slaski-bal-panamski.pl i na plakatach w gablocie ogłoszeń.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole – specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w powiększonej odsłonie w cenie 8 zł. Jest też nowy numer Misyjnych Dróg.
 16. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.