1. Dzisiaj Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Niedzielę Powołaniową. Gościmy  naszych współbraci z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze. Diakona Bartosza Koślika pochodzącego ze Steblowa, który  głosi kazania oraz kl. Jakuba Wandzich z Koszęcina. Ofiary składane na tace przeznaczone są na formacje  kleryków i utrzymanie naszego misyjnego seminarium.
 3. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 11:30 chcemy wyśpiewać Te Deum Panu Bogu za jubilatów Oblackich związanych z nasza ziemią lubliniecką

– o. Antoni Lesz OMI – 65 lat kapłaństwa i 70 lat życia zakonnego

– o. Brunon Wielki OMI – 65 lat kapłaństwa i 70 lat życia zakonnego

– o. Ludwig Spałek OMI – 60 lat życia zakonnego

– o. Antoni Mendrela OMI – 60 lat życia zakonnego

 1. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 w Katedrze w Gliwicach zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za pobyt w Gliwicach Jana Pawła II w 1999 roku.
 3. W środę o godz. 17:00 Msza św. w intencji Rodzin Kościoła Domowego na zakończenie kolejnego Roku Formacyjnego.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 07:00, następnie o 08:00 (nie jak zwykle w niedzielę o 08:30) następnie procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji Msza św., a następnie Msze św. o godz. 14:30 i 18:30. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji: dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów oraz sztandary i feretrony.
 5. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 18:30.
 6. Zapraszamy na III piątek miesiąca to jest 21 czerwca na mszę św. o Bożym Miłosierdziu. Z racji oktawy Bożego Ciała i procesji nie będzie w tym miesiącu czuwania modlitewnego.
 7. W piątek 21 czerwca biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Szkoły Katolickiej w środę o 10.00.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy kapłana z parafii NSPJ w Kochcicach, który wygłosi Słowo Boże, a ofiara na tace przeznaczona będzie na nowy budujący się kościół w Kochcicach.
 10. Krzysztof prosi o wpłatę kolejnej raty do końca czerwca w wysokości 2000 zł na pielgrzymkę do Meksyku.
 11. 22 czerwca jest organizowany wyjazd do Wrocławia na Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Wyjazd o godz. 8.00 z przed Zakładu Pogrzebowego pana Szwedzińskiego. Koszt 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie.
 13. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.