1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30. Z wyjątkiem pierwszego piątku i Dnia Fatimskiego.
  2. Dzisiaj 4 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu to: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  3. W wtorek 06 siepania – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 07:00 i 18:30.
  4. Parafia w Lublińcu-Steblowie zaprasza na uroczystą Eucharystię w int. mieszkańców Miasta Lublińca w dniu narodzin dla nieba św. Teresy Benedykty od Krzyża. Święta Edyta Stein, tak bardzo związania z naszym Miastem, patronuje u Boga jego mieszkańcom. Za ten dar będziemy dziękować Bogu na Odpustowej Eucharystii w piątek 09 sierpnia o godz. 18:00 w Steblowie. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Gliwicki Jan Kopiec
  5. Powstawała w naszej parafii inicjatywa by w tym roku na uroczystość odpustową ku czci M.B. Wniebowziętej w Lubecku chętni udali się na hulajnogach i rolkach. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z o. Marcinem Królem OMI. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w sumie odpustowej w Lubecku, która zostanie odprawiona 15 sierpnia przy ołtarzu polowym o godz. 11:00.
  6. Za tydzień II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
  7. Przypominamy, że w dniu 2 września organizujemy tygodniową pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Wyjazd o godzinie 6.00. Koszt pielgrzymki 700 zł. Prosimy uczestników o dokonanie dopłaty do 10 sierpnia.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym in. o „ekonomii nieba”, czyli, że umykanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych.
  9. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.