1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30. Z wyjątkiem pierwszego piątku i Dnia Fatimskiego.
  2. Dzisiaj II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
  3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, na którą zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

– 17:00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Odnowę w Ducha Świętym „Miriam”.

  1. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 18:00 nabożeństwo ku czci M.B. Wniebowziętej. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów.
  2. Powstawała w naszej parafii inicjatywa by w tym roku na uroczystość odpustową ku czci M.B. Wniebowziętej w Lubecku chętni udali się na hulajnogach i rolkach, seniorów zapraszamy na pielgrzymkę rowerową. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z o. Marcinem Królem OMI. Błogosławieństwo tej grupy pielgrzymów przy grocie po mszy św. o godz. 08:30. Również 15 sierpnia wyrusza tradycyjna piesza pielgrzymka do Lubecka o godz. 09:00 sprzed kościółka św. Anny. Suma odpustowa w Lubecku o godz. 11:00 przy ołtarzu polowym.
  3. W czwartek 15 sierpnia wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 08:00; zakończenie pielgrzymki w sobotę 17 sierpnia (Msza św. w Częstochowie, na Wałach, o godz. 15:00).
  4. W przyszłą niedzielą 18 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii o. Henryka Marciniaka OMI od wielu lat pracującego na Misjach na Madagaskarze. O. Henryk będzie przez całą niedzielę głosił kazania a po Mszach św. zbierał ofiary przed kościołem na cele misyjne prowadzone na Madagaskarze przez Misjonarzy Oblatów M.N.
  5. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia – Pielgrzymka Dziewcząt i Kobiet do Piekar Śląskich.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
  7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.