1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. W poniedziałek Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8:00, a dla Szkoły Katolickiej o godz. 10:00.
  2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msze św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 18:00.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą św., a Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 17:00 – szkolna dla dzieci, podczas której będzie poświęcenie tornistrów uczniów klas I oraz rozdawanie obrazków dla dzieci klas III, które rozpoczną tzw. praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca oraz Msza św. o godz. 18:30.

– Pierwsza Sobota – Wyjątkowo z racji prowadzonych remontów o godz. 16:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata i bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Również w sobotę odwiedziny chorych w domach ojcowie Marcin i Krzysztof od godz. 08:30, o. Proboszcz od godz. 09:00.

  1. Z początkiem nowego roku duszpasterskiego zapraszamy nasze wspólnoty na spotkanie Formacyjne:

– dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 14:30 Żywy Różaniec

– w poniedziałek (2 września) po Mszy św. wieczornej kandydaci do bierzmowania klasy VII i VIII.

– w poniedziałek (2 września) po Mszy św. wieczornej spotkanie Redakcji Gazetki Parafialnej

– w środę (4 września) po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny

– w czwartek (5 września) po mszy św. wieczornej w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

– w czwartek (05 września) po wieczornej Mszy św. Apostolat Maryjny

– w  piątek (06 września) o godz. 19:00 Niniwa

– w niedzielę (08 września) po Mszy św. o 14:30 Przyjaciele Misji Oblackich.

– w poniedziałek (9 września) o godz. 16:00 w klasztorze spotkanie Caritas.

– w czwartek (12 września) godz. 17:00 Msza św. na rozpoczęcie roku Formacyjnego dla Kościoła Domowego.

– w sobotę (14 września) o godz. 10:00 zbiórka ministrantów

– w sobotę (14 września) o godz. 11:00 zbiorka Skautów Europy, bliższe informacje  w gablotach ogłoszeń.

  1. W poniedziałek (2 września) o godz. 06 rano wyjazd pielgrzymów  do Kotliny Kłodzkiej i Pragi, spotkanie na parkingu przy Zakładzie Pogrzebowym p. Szwedzińskiego.
  2. Za tydzień II Niedziela Miesiąca i nasza składka inwestycyjna.
  3. Zapraszamy na przywitanie rowerzystów NINIWA TEAM wracających z wyprawy wokół Europy w sobotę 07 września o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Kokotku odbędzie się Msza św. z uczestnikami wyprawy. Po Mszy św. około godz. 17:15 na plaży przy Oblackicm Centrum Młodzieży rowerzyści zdadzą pierwszą relację z wyprawy.
  4. Już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”, której celem jest modlitewne czuwanie w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w kościele. Organizatorzy między innymi takiej akcji jak „Różaniec bez granic” z roku 2017 zapraszają na centralne spotkanie 14 września do Kruszyna – lotniska pod Włocławkiem. W naszej parafii również w tym dniu pragniemy zjednoczyć się i stanąć pod krzyżem. Zapraszamy na Msze św. w sobotę 14 września godz. 18:30 następnie udamy się pod krzyż oblacki i odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej gdzie prosimy o poprowadzenie rozważań poszczególne wspólnoty parafialne.

– Stacja I – Niniwa

– Stacja II – Ministranci

– Stacja III – Szafarze

– Stacja IV – Skauci Europy

– Stacja V – Kościół Domowy

– Stacja VI – Różę Różańcowe

– Stacja VII – Przyjaciele Misji Oblackich

– Stacja VIII – Caritas

– Stacja IX – Neokatechumenat

– Stacja X – Apostolat Maryjny

– Stacja XI – Krąg Biblijny

– Stacja XII – Wspólnota Rodzin Oblackich

– Stacja XIII – Odnowa w Ducha Świętym

– Stacja XIV – Margaretki

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym Dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry?
  2. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.