1. Z początkiem nowego roku duszpasterskiego zapraszamy nasze wspólnoty na spotkanie Formacyjne:

– dzisiaj w niedzielę (08 września) po Mszy św. o 14:30 Przyjaciele Misji Oblackich.

– w środę (11 września) w klasztorze o godz. 15:00 formacyjne spotkanie Caritasu

– w środę (11 września) o godz. 17:00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Formacyjnego Kościoła Domowego.

– w sobotę (14 września) o godz. 10:00 zbiórka ministrantów

– w sobotę (14 września) o godz. 11:00 zbiorka Skautów Europy, bliższe informacje  w gablotach ogłoszeń.

  1. Dzisiaj II Niedziela Miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Jak pewnie zauważyliśmy powróciły z renowacji 3 witraże do górnego kościoła. Za złożone ofiara składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W piątek przypada 13 dzień miesiąca – dzień Fatimski w naszej parafii

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

– 17:00 – Msza św. szkolna i błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę             i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy młodzież ze wspólnoty Niniwa i ministrantów.

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”, której celem jest modlitewne czuwanie w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w kościele. Organizatorzy między innymi takiej akcji jak „Różaniec bez granic” z roku 2017 zapraszają na centralne spotkanie 14 września do Kruszyna – lotniska pod Włocławkiem. W naszej parafii również w tym dniu pragniemy zjednoczyć się i stanąć pod krzyżem. Zapraszamy na Msze św. w sobotę 14 września godz. 18:30 następnie udamy się pod krzyż oblacki i odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej gdzie prosimy o poprowadzenie rozważań poszczególne wspólnoty parafialne.

– Stacja I – Niniwa

– Stacja II – Ministranci

– Stacja III – Szafarze

– Stacja IV – Skauci Europy

– Stacja V – Kościół Domowy

– Stacja VI – Różę Różańcowe

– Stacja VII – Przyjaciele Misji Oblackich

– Stacja VIII – Caritas

– Stacja IX – Neokatechumenat

– Stacja X – Apostolat Maryjny

– Stacja XI – Krąg Biblijny

– Stacja XII – Wspólnota Rodzin Oblackich

– Stacja XIII – Odnowa w Ducha Świętym

– Stacja XIV – Margaretki

  1. Pragniemy już dziś zaprosić na nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki do którego już trwają bezpośrednie przygotowania. Będziemy go świętować w niedzielę 22 września główna Msza – suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Franciszek Bok OMI przełożony klasztoru i proboszcz powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. W tym dniu wszelkie składane ofiary będą przeznaczone no nowy budowany przez Misjonarzy Oblatów M.N. w Opolu kościół. Nasz odpust poprzedzimy modlitewnymi czytaniami w środę, czwartek i piątek początek spotkań Mszą św. o godz.18:30.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym. Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny maże prowadzić do dobrego celu. Jest też Mały Gość i Niedzielny i nowe Misyjne Drogi.
  3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.