1. Za tydzień w niedzielę 22 września nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki, suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Franciszek Bok OMI przełożony klasztoru i proboszcz powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. W tym dniu wszelkie składane ofiary będą przeznaczone no nowy budowany przez Misjonarzy Oblatów M.N. w Opolu kościół. Nasz odpust poprzedzimy modlitewnymi czuwaniami w środę, czwartek i piątek początek spotkań Mszą św. o godz.18:30. Tematem przewodnim w Roku Ducha Św. są słowa z listu do Ga 5,22-23: „ Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, łaskawość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”.

– Środa (18 września) Miłość, Radość, Pokój: 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. nabożeństwo „Pomazanie olejem radości”

– Czwartek (19 września) Cierpliwość, Łagodność, Dobroć: 18:00 Adoracja Powołaniowa, 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

– Piątek (20 września) Wierność, Łagodność, Opanowanie: 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia, 21:00 Uroczyste błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

  1. W dniu parafialnego odpustu o godz. 14:30 zapraszamy na msze św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
  2. Wzorem poprzednich lat w dniu naszego odpustu pa każdej Mszy św. przedstawiciele naszych wspólnot rozdawać będą „odpustowe jabłka św. Stanisława”, do którego zostanie dołączony cytat z Pisma św. Niech te wydarzenia umocnią wiarę naszych serc i jedność naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 24 maja 2020 r. prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 11 października o godz. 17:00.
  4. Adopcja Bierzmowanego. Młodzież potrzebuje naszej modlitwy dlatego zapraszamy do duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania. W zakrystii po mszy św. można wylosować jedną osobę za którą przez najbliższy rok będzie się modlić. Wszelkie zapytania można kierować do o. Marcina OMI.
  5. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rud w sobotę 12 października. W programie: Różaniec, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, konferencja i nieszpory. Wyjazd o godz. 08:00 i powrót ok. godz. 17:00. Koszt 30 zł. , zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany.
  7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.