1. Dzisiaj w niedzielę 22 września nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki, suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Franciszek Bok OMI przełożony klasztoru i proboszcz powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. Dzisiaj składane ofiary na tacę są przeznaczone no nowy budowany przez Misjonarzy Oblatów M.N. w Opolu kościół.
 2. Również w dniu parafialnego odpustu o godz. 14:30 zapraszamy na msze św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
 3. Wzorem poprzednich lat w dniu naszego odpustu pa każdej Mszy św. przedstawiciele naszych wspólnot rozdawać będą „odpustowe jabłka św. Stanisława”, do którego zostanie dołączony cytat z Pisma św. Niech te wydarzenia umocnią wiarę naszych serc i jedność naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 24 maja 2020 r. prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 11 października o godz. 17:00.
 5. Adopcja Bierzmowanego. Młodzież potrzebuje naszej modlitwy dlatego zapraszamy do duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania. W zakrystii po mszy św. można wylosować jedną osobę za którą przez najbliższy rok będzie się modlić. Wszelkie zapytania można kierować do o. Marcina OMI.
 6. W sobotę 28 września przypada kolejna rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wzorem poprzednich lat zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 przy Krzyżu Oblackim. Tym samym włączamy się w ogólnoświatową akcję ISKRA – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata.
 7. W sobotę 28 września Zlot Regionalny Przyjaciół Misji Oblackich. O godz. 10:30 różaniec, następnie o godz. 11:00 Eucharystia i spotkanie z misjonarzami z Prokury Misyjnej. Misjonarze w niedzielę 30 września będą głosić kazania na wszystkich Mszach św., a po Mszach przed kościołem będą zbierać ofiary na cele misyjne.
 8. Msza św. dożynkowa w niedzielę 29 września o godz. 08:30 zorganizowana z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
 9. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rud w sobotę 12 października. W programie: Różaniec, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, konferencja i nieszpory. Wyjazd o godz. 08:00 i powrót ok. godz. 17:00. Koszt 30 zł. , zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Krzysztof prosi aby do końca września uregulować ostatnią ratę do Meksyku. Jeśli by ktoś chciał jeszcze jechać, bo zwolniło się kilka miejsc, to do końca września proszę się zgłosić do o. Krzysztofa. Spotkanie uczestników będzie 30. września po mszy św. wieczornej w auli domu katechetycznego.
 11. Zachęcamy do skorzystanie z duszpasterskich inicjatyw o. Marcina OMI, który też udzieli szczegółowych informacji

– Pierwsza skierowana do studentów, młodych i młodych osób pracujących na spotkanie Niniwa Bis w czwartek 26 września po wieczornej Mszy św.

– Druga „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, w środę o 20:45 spod groty rozpoczęcie wspólnego biegania ze św. Stanisławem. Trasę, tempo biegu będzie dostosowane do uczestników biegu.

 1. Miejski Dom Kultury w Lublińcu ma przyjemność poformować, że w terminie 28-29.092019 o godz. 16:00 oraz 30.09.2019 o godz. 10:00 i 16:00 w Kinie „Karolinka” odbędą się seanse filmu „Tajemnica Ojca Pio”.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnie katyńską.
 3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.