1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy misjonarzy z Prokury Misyjnej, którzy głoszą kazania na wszystkich Mszach św., a po Mszach przed kościołem zbierają ofiary na cele misyjne.
 2. Msza św. dożynkowa dzisiaj w niedzielę 29 września o godz. 08:30 zorganizowana z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.
 3. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– poniedziałek – Caritas i Apostolat Maryjny

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

– czwartek – Odnowa w Duchu Świętym

– piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

– sobota – Duszpasterze

– niedziela (6 października) Neokatechumenat

– niedziela (13 października) Wspólnota Domowego Kościoła

– niedziela (20 października) Krąg Biblijny

– w Tygodniu Misyjnym od 21 do 27 października – Przyjaciele Misji.

 1. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Podczas tych nabożeństw dzieci otrzymają obraz Królowej Różańca Świętego z Pompejów wraz ze wszystkimi tajemnicami Różańca i poznają historię tego wizerunku. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody.
 2. Z racji przypadającego w piątek (4 października) liturgicznego wspomnienia św. Franciszka, serdecznie zapraszamy dzień wcześniej czyli w czwartek opiekunów zwierząt wraz ze swoimi zwierzętami o godz. 17:00 na nabożeństwo przy grocie zakończone błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów.
 3. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami;

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą o godz. 07:00, 08:30, 17:00 (szkolna) i 18:30;

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej różaniec i zakończenie nabożeństwa. W tym dniu również odwiedziny chorych w domach od godz. 09:00.

 1. Za tydzień 06 października w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy rodziny ze wspólnoty Neokatechumenatu. Dzielić się oni będą świadectwem życia i zapraszać na kolejne katechezy neokatechumenalne, które będą odbywać się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. Również w niedziele 06 października przed kościołem będą zbierane ofiary przez małżeństwo ze wspólnoty neokatechumenalnej będącej na misjach w Gruzji.
 2. W sobotę 5. października o godz. 15.00 rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich. Zapisy na pierwszym spotkaniu w auli domu katechetycznego.
 3. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 24 maja 2020 r. prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 11 października o godz. 17:00.
 4. Adopcja Bierzmowanego. Młodzież potrzebuje naszej modlitwy dlatego zapraszamy do duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania. W biurze parafialnym po mszy św. można wylosować jedną osobę za którą przez najbliższy rok będzie się modlić. Wszelkie zapytania można kierować do o. Marcina OMI.
 5. Jutro po mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie uczestników pielgrzymki do Meksyku.
 6. Zachęcamy do skorzystania z duszpasterskich inicjatyw: Bieganie ze św. Stanisławem w środę o 20.45 spod groty, a Spotkanie Niniwa Bis w czwartek po wieczornej mszy św. w domu katechetycznym.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 7 października klasy VIII, a 14 października klasy VII po Mszy św. wieczornej w auli domu katechetycznego.
 8. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rud w sobotę 12 października. W programie: Różaniec, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, konferencja i nieszpory. Wyjazd o godz. 08:00 i powrót ok. godz. 17:00. Koszt 30 zł. , zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. Miejski Dom Kultury w Lublińcu przypomina, że dzisiaj 29.09.2019 o godz. 16:00 oraz jutro 30.09.2019 o godz. 10:00 i 16:00 w Kinie „Karolinka” odbędą się seanse filmu „Tajemnica Ojca Pio”.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Otaczamy księży modlitwą i specjalny dodatek margaretka z modlitwą za kapłanów; jest też już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznika Różaniec.
 11. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.