1. Zachęcamy do uczestnictwa w czasie Wielkiego Postu w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:00. Tradycyjnie w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej modlimy się za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach”, które można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. W tym roku prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o poprowadzenie rozważań na Drodze Krzyżowej:

– 13.03.2020 r. Kościół Domowy;

– 20.03.2020 r. Młodzież i Ministranci ;

– 27.03.2020 r. Krąg Biblijny i Neokatechumenat;

– 03.04.2020 r. Przyjaciele Misji Oblackich i Żywy Różaniec;

– również 03 kwietnia tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

W każdą niedzielę także Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy również w Wielkim Poście na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.

  1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Witamy ks. rekolekcjonistę Artura Sepioło, koordynatora do spraw Nowej Ewangelizacji Diecezji Gliwickiej. Dzisiaj msze św. z nauką rekolekcyjną i świadectwem jak w każdą niedzielę, po mszy św. wieczornej nabożeństwo rekolekcyjne. Od poniedziałku do środy msze św. z nauką rekolekcyjną o 7.00, 8.30 i 18.30. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach parafialnych.
  2. W poniedziałek w naszym dniu rekolekcyjnym będziemy przeżywać Dzień Eucharystyczny w naszej parafii ustanowiony przez księdza biskupa. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30, oraz po południu rozpoczęcie adoracji o godz. 15:00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie zaś o godz. 18:30.
  3. Spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania: 9.03 klasy VII, po mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
  4. W piątek 13 dzień miesiąca (7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską) – Dzień fatimski w naszej parafii:

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu

– 16:45 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna

– 18:00 – Droga Krzyżowa

– 18:30 – Msza św. z kazaniem.

  1. W przyszła niedziele Rejonowy Dzień wspólnoty Kościoła Domowego w Glinicy.
  2. Dzisiaj II niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna, również dzisiaj 08 marca zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski). W przeszłą niedzielę zbiorka do puszek przed kościołem na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” m. in. rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asi Bibi, a także o sile matczynej modlitwy
  4. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.