Drodzy Parafianie,

W dniu 9 kwietnia br. biskup diecezjalny Jan Kopiec wydał dekret, w którym czytamy: „W związku z przedłużeniem ograniczeń wprowadzonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, należy na terenie Diecezji Gliwickiej przestrzegać, do odwołania postanowień dekretu z dnia 25 marca 2020 roku, w tym szczególnie sprawowanie Mszy św. bez udziału ludu (sine populo)”.

W naszej parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu obowiązują zatem do odwołania następujące zasady:

 • Wszystkie msze święte będą odprawiane bez udziału wiernych w intencjach wcześniej ustalonych. Prosi się zainteresowanych, aby we wspólnej modlitwie jednoczyli się w swoich domach rodzinnych. Przypominamy, że została udzielona przez biskupa dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej mszy świętej.
 • Zostają zawieszone wszelkie nabożeństwa z udziałem wiernych.
 • Zostają zawieszone wszelkie spotkania formacyjne grup parafialnych oraz wspólnotowych wyjazdów (w tym pielgrzymki).
 • Kościół będzie otwarty do prywatnego nawiedzenia i modlitwy:
  • W niedzielę i święta w godz. 13:00 – 17:00
  • W tygodniu w godz. 9:00 – 17:00
 • Spowiedź w czasie kwarantanny:
  • Spowiedź jest odwołana.
  • W sytuacji nadzwyczajnej należy wzbudzić żal doskonały. Jego warunki są następujące:
   1. Wyznanie Panu Bogu swoich grzechów
   2. Żal za grzechy i postanowienie poprawy
   3. Mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe
   4. Po ustaniu epidemii, przy najbliższej spowiedzi, należy jeszcze raz wyznać grzechy odpuszczone w żalu doskonałym.
  • Biuro parafialne będzie nieczynne. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny z duszpasterzami.
  • Każdego dnia sprawujemy Eucharystię do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Oprócz tego w naszej wspólnocie zakonnej codziennie spotykamy się na modlitwie różańcowej w tej samej intencji o godz. 20:30.

 

 • Kapelan szpitali w każdą niedzielę o 11:30 będzie sprawował mszę świętą w intencji lublinieckiego personelu medycznego.

 

 • Zachęcamy do uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz Internetu.

 

 • Na naszej stronie Facebook Oblaci Lubliniec – Parafia św. Stanisława Kostki
  „U Oblat”
  będziemy z naszego kościoła transmitować mszę świętą:

  • W niedzielę i święta o godz. 11:30
  • W tygodniu codziennie o godz. 8:30

 

 • Trwamy w Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia, modląc się każdego dnia, o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Będzie ona transmitowana za pośrednictwem naszego parafialnego Facebooka. W tym tygodniu chcemy modlić się szczególnie w intencjach:
  • 13 kwietnia (poniedziałek) – w dzień fatimski o wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej w czasie trwającej pandemii.
  • 14 kwietnia (wtorek) – w ustanowione w zeszłym roku Święto Chrztu Polski o Boże Miłosierdzie dla wszystkich Polaków i naszą Ojczyznę. Mamy bowiem na względzie decyzję Mieszka I, która to przez chrzest Polski zapoczątkowała istnienie naszego Państwa.
  • 16 kwietnia (czwartek) – w dniu 93. urodzin emerytowanego Papieża Benedykta XVI o błogosławieństwo i zdrowie dla niego.

 

 • W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca. Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy zmusza nas do innej formy przeżywania tego czasu. Z tej racji odbędzie się Nabożeństwo Drogi Światła bez udziału wiernych o godz. 18:00. Transmisja na naszym parafialnym Facebooku.

 

 • Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych. Będą wystawione na stoliku pod chórem.

 

 • W razie dodatkowych pytań prosimy kontaktować się telefonicznie:
  • Ojciec Proboszcz: 606 464 227
  • Ojciec Krzysztof Wolnik: 343562020 wew. 323
  • Ojciec Piotr Prauzner-Bechcicki: 790 698 429

 

 • Szczęść Boże Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom!

 

„Raduj się ziemio opromieniona tak niezmiernym blaskiem”

 

Słowa z Wielkanocnego Orędzia nabierają szczególnego znaczenia w tych niecodziennych okolicznościach, dotkniętych niebezpieczeństwem zakażenia się koronawirusem. Dlatego my, duszpasterze, ze szczególną życzliwością, w tym wielkanocnym czasie,  życzymy radości wynikającej z prawdy, że Chrystus Zmartwychwstały przeprowadza nas z ciemności śmierci do światła życia.

Naszą mocą jest Jezus Chrystus. On Zwycięzca szatana, ukazuje, że jest Synem Bożym, jest Żywą Wodą, jest Światłem dla świata, jest Zmartwychwstaniem i Życiem. On uczy nas także jak należy pokonywać cierpienia ciała i jak przeżywać własną śmierć. Dlatego możemy sobie życzyć powtarzając po raz kolejny słowa Orędzia: „Raduj się ziemio opromieniona tak niezmiernym blaskiem”.

            Mili Goście i bardzo kochani parafianie

W tej trudnej dla wszystkich sytuacji nie umniejszajmy tych Świąt ale dostosujmy ich przeżywanie do panującej sytuacji. Bądźmy zwłaszcza z sobą oraz pocieszajmy się nawzajem świadomością wiary, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest świętem życia. Jest świętem nowego życia, które nieustannie się odradza, odnawia i nie jest tylko wspomnieniem zamierzchłej przeszłości, ale prawdziwym uobecnieniem, co czyni nas nowym stworzeniem. Zmartwychwstanie Pana powinno więc rozbudzić w nas pragnienie nowego życia, nowych perspektyw i nowej nadziei. Niech Zwycięzca śmierci pomoże nam świadomie i z radością wyśpiewać jeszcze raz słowa z Wielkanocnego Orędzia: „Raduj się ziemio opromieniona tak niezmiernym blaskiem”

 

Serdecznie pozdrawiają z Wielkanocną radością, modlitwą i mocą

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Lublińca

 • Chrystus Zmartwychwstał!
 • Prawdziwe zmartwychwstał!

 

 

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Lublińca