Drodzy Parafianie,

W dniu 9 kwietnia br. biskup diecezjalny Jan Kopiec wydał dekret, w którym czytamy: „W związku z przedłużeniem ograniczeń wprowadzonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, należy na terenie Diecezji Gliwickiej przestrzegać, do odwołania postanowień dekretu z dnia 25 marca 2020 roku, w tym szczególnie sprawowanie Mszy św. bez udziału ludu (sine populo)”.

W naszej parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu obowiązują zatem do odwołania następujące zasady:

 • Wszystkie msze święte będą odprawiane bez udziału wiernych w intencjach wcześniej ustalonych. Prosi się zainteresowanych, aby we wspólnej modlitwie jednoczyli się w swoich domach rodzinnych. Przypominamy, że została udzielona przez biskupa dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej mszy świętej.
 • Zostają zawieszone wszelkie nabożeństwa z udziałem wiernych.
 • Zostają zawieszone wszelkie spotkania formacyjne grup parafialnych oraz wspólnotowych wyjazdów (w tym pielgrzymki).
 • Kościół będzie otwarty do prywatnego nawiedzenia i modlitwy:
  • W niedzielę w godz. 13:00 – 17:00
  • W tygodniu w godz. 9:00 – 17:00
 • Spowiedź w czasie kwarantanny:
  • Spowiedź jest odwołana.
  • W sytuacji nadzwyczajnej należy wzbudzić żal doskonały. Jego warunki są następujące:
   1. Wyznanie Panu Bogu swoich grzechów
   2. Żal za grzechy i postanowienie poprawy
   3. Mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe
   4. Po ustaniu epidemii, przy najbliższej spowiedzi, należy jeszcze raz wyznać grzechy odpuszczone w żalu doskonałym.
  • Biuro parafialne będzie nieczynne. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny z duszpasterzami.
  • Każdego dnia sprawujemy Eucharystię do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Oprócz tego w naszej wspólnocie zakonnej codziennie spotykamy się na modlitwie różańcowej w tej samej intencji o godz. 20:30.

 

 • Kapelan szpitali w każdą niedzielę o 11:30 będzie sprawował mszę świętą w intencji lublinieckiego personelu medycznego.

 

 • Zachęcamy do uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia oraz Internetu.

 

 • Na naszej stronie Facebook Oblaci Lubliniec – Parafia św. Stanisława Kostki
  „U Oblat”
  będziemy z naszego kościoła transmitować mszę świętą:

  • W niedzielę o godz. 11:30
  • W tygodniu codziennie o godz. 8:30

 

 • Z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15:00 transmisja na żywo z naszego kościoła nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia. Odpowiadamy w ten sposób na zaproszenie Rzecznika Episkopatu Polski, który polecił modlitwę w tym czasie w intencji o ustanie panującej epidemii.

 

 • W tym tygodniu Nabożeństwo Drogi Światła odbędzie się w piątek bez udziału wiernych o godz. 18:00. Transmisja na naszym parafialnym Facebooku.

 

 • W przyszłą niedzielę 26 kwietnia obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał chleb życia wiecznego”. Z tej racji naszą transmisję internetową rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 11:00 czytaniem słowa Bożego – tzw. Maratonem Biblijnym.

 

 • Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych oraz świec wielkanocnych Caritas. Będą wystawione na stoliku pod chórem.

 

 • W razie dodatkowych pytań prosimy kontaktować się telefonicznie:
  • Ojciec Proboszcz: 606 464 227
  • Ojciec Krzysztof Wolnik: 343562020 wew. 323
  • Ojciec Piotr Prauzner-Bechcicki: 790 698 429

 

 • Szczęść Boże Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom!