1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 18:30 w intencji tegorocznych maturzystów.
 3. Zapraszamy w tygodniu na msze św. na zakończenie roku formacyjnego:

– poniedziałek 08 czerwca godz. 17:00 – Przyjaciele Misji Oblackich

– wtorek 09 czerwca godz. 17:00 – Rada Parafialna

 1. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W obecnych warunkach nie odbędzie się procesja eucharystyczna dla całego miasta jak to mieliśmy w zwyczaju. W naszej parafii w tym dniu msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 18:30 procesja eucharystyczna do jednego ołtarza, następnie w kościele wieczór uwielbienia animowany przez przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 2. W Uroczystość Bożego Ciała kazania wygłosi neoprezbiter z Lublińca ks. Zbigniew Śniechota, który po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 3. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych msza św. nabożeństwo do NSPJ bez procesji.
 4. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej w piątek 12 czerwca.
 5. W sobotę 13 czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii

– 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

– 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

– 08:30 – Msza św. z kazaniem

– 12:00 – Msza św. z kazaniem, na którą szczególnie zapraszamy starszych naszych parafian, po niej różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:30

– 17:00 – nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

– 18:30 – Msza św. z kazaniem

O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy mieszkańców dzielnicy Wymyślacz. Wyjątkowo w tym dniu nie ma Różańca Fatimskiego o godz. 18:00, natomiast zapraszamy na godz. 20:30 przy grocie na wspólną modlitwę (różaniec, nabożeństwo do bł. Józefa Cebuli OMI z racji przypadającego jego liturgicznego wspomnienia w tych dniach, oraz Apel Jasnogórski).

 1. W przyszłą niedzielę 14 czerwca kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego na zakończenie każdej Mszy św. będzie udzielał neoprezbiter o. Bartosz Koślik OMI
 2. Za tydzień II Niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna, a dzisiaj przed kościołem tradycyjna zbiorka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów M.N. od lipca br. zostają przniesieni do Domu Zakonnego w Katowicach o. Waldemar Janecki OMI i o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI. Nowym proboszczem będzie o. Mariusz Legieżyński OMI dotychczasowy proboszcz z Łeby, a wikariuszem o. Mariusz Piasecki. Pożegnanie o. Proboszcza 28 czerwca na Mszy św. o godz. 14:30 z udziałem JE ks. bpa Jana Kopca, a pożegnanie o. Piotra na Mszy św. imieninowej 29 czerwca o godz. 18:30.
 4. Nie ma odwiedzin chorych w domach aż do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
 5. Parafia planowała wyjazdy pielgrzymkowe do Prudnika i do Krakowa Łagiewnik które się nie odbyły. Osoby, które pokryły koszty wyjazdu mogą odebrać pieniądze w godzinach otwarcia biura parafialnego. Nie odbędzie się planowana pielgrzymka w sierpniu do Fatimy o oddaniu wpłaconej zaliczki poinformujemy w późniejszym terminie.
 6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych oraz świec wielkanocnych Caritas, które są wystawione na stoliku pod chórem. Dziś w Gościu Niedzielnym: duchowa procesja Bożego Ciała z „Gościem Niedzielnym”.
 7. Biuro Parafialne jest czynne tylko w tygodniu w wyznaczonych godzinach (nie ma biura otwartego w niedzielę po Mszach św.)
 8. Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.