1. Dzisiejsza liturgia słowa podpowiada nam, że od sposobu w jaki poniesiemy swój codzienny krzyż, zależy, czy naprawdę naśladujemy Jezusa i jesteśmy Jego świadkami.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8.30. Dla Szkoły Katolickiej o godz. 10.00. W tym dniu przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w niej walczyli, a także o pokój na świecie.
 1. Od wtorku msze św. w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
 2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 17.30.
 4. W piątek spowiedź św. pół godziny przed każdą mszą św. O godz. 17.00 msza św. szkolna i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Po mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii św. i ich rodzicami w górnym kościele.
 1. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 (trzech kapłanów). Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.
 1. Od przyszłej niedzieli msza św. dla dzieci o godz. 10.00.
 2. Wszystkie grupy parafialne zapraszam na wspólną mszę św. w czwartek o godz. 18.30. Po mszy św. spotkanie, podczas którego ustalimy program spotkań formacyjnych.
 3. Odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki odbędzie się 20 września.
 4. Pierwsza komunia odbędzie się 13 września dla Szkoły Katolickiej i 27 września dla dzieci z pozostałych szkół na mszy św. o godz. 11.30.
 5. W związku z kończącym się rokiem obchodów setnej rocznicy pobytu Misjonarzy Oblatów w Polsce, organizujemy wyjazd na Św. Krzyż 14 września, na święto Podwyższenia Krzyża. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów
 7. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Łukasza Konfisza. Wieczny odpoczynek…
 8. Zachęcam dla nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg
 9. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w naśladowaniu Chrystusa w codzienności.