1. Słowo Boże w Liturgii Kościoła ukazuje nam dzisiaj fakt, że Mesjasz będzie pochodził z Betlejem i przyjdzie na ziemię, aby wypełnić wolę Ojca, który jest w niebie.
 2. Dzisiaj różaniec męski o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy dzieci z rodzicami na ostatnie dni rorat w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 4. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę godzinę przed każdą mszą św.
 5. We wtorek na mszy  św. o godz. 17.00 skauci przekażą betlejemskie światło pokoju, które będzie można zabrać do swoich domów.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00 i 8.30. Pasterka w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 20.00, 22.00 i o północy. Spowiedź św. w czwartek od godz. 6.30 do godz. 12.00.
 7. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30, dodatkowa msza św. o godz. 16.30 i o godz. 18.30. Nieszpory kolędowe o godz. 18.00.
 8. W niedzielę 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Jest to również święto patronalne Domowego Kościoła. Msza św. w intencji wspólnot Domowego Kościoła zostanie odprawiona o godz. 14.30.

 1. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie odwiedzin duszpasterskich, kolędy. Zapraszamy na msze św. kolędowe, które będą odprawiane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Plan mszy świętych kolędowych podany jest w grudniowej gazetce U Oblat, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. Caritas Parafialny rozprowadza małe świece wigilijne w cenie 6 zł.
 3. Opłatki wigilijne można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Misyjnych Dróg i naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 5. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje

święto, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 1. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w minionym tygodniu: śp. Mariana Pluszczyka, Zbigniewa Lubiewskiego, siostrę Joachimę (Teresę Sopalę) i Marię Krupską. Wieczny odpoczynek…
 2. Dziękując za życzliwość oraz za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, Kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i owocnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.