1. Liturgia dzisiejszej niedzieli mówi nam, że słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywamy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.
 2. Dzisiaj Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po mszy św. o 11.30 zakończona nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tygodniu msza św. z nieszporami o godz. 18.30. Po mszy procesja eucharystyczna zakończona nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 5. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków i ziół.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada trzynasty dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Jest to również druga niedziela miesiąca, z której składka przeznaczona jest na inwestycje. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Po mszy św. o godz. 7.00 różaniec prowadzony przez wiernych.

Na mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa.

Po mszy św. o 14.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

O godz. 18.00 różaniec fatimski, następnie msza św. o godz. 18.30, a po mszy św. procesja fatimska. Na procesję fatimską zapraszam orkiestrę i poczty sztandarowe.

O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę mieszkańców dzielnicy Wymyślacz.

 1. W niedzielę fatimską słowo Boże wygłosi neoprezbiter o. Jakub Wandzich i po każdej mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Za tydzień 13 czerwca po mszy św. o godz. 14.30 będzie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w auli domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 3. Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała – przygotowującym ołtarze, niosącym sztandary, feretrony, służbie liturgicznej, orkiestrze i dziewczynkom sypiącym kwiaty, policji. Niech Pan Bóg to wszystko wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 4. Do nabycia Gość Niedzielny.
 5. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje święto, życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 6. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu śp.: Beatę Weber i Waldemara Olszoka. Wieczny odpoczynek
 7. Dziękując za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście dobrej niedzieli, zdrowia i wielu Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.