Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. Roraty dla dzieci do środy o godz. 17.00. W środę podczas Rorat harcerze przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy, kto chce zabrać do domu światło proszony jest o przyniesienie ze sobą znicza. Po Roratach do wigilii światło będzie dostępne na furcie klasztornej.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W środę i czwartek spowiedź w dolnym kościele od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. W wigilię 24 grudnia spowiedź od godz. 6.30 do 12.00.
 6. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: łamania się opłatkiem, wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i śpiewu kolęd. Msze św. pasterskie w naszej parafii 24 grudnia odprawimy o godz. 20.00 – szczególnie zapraszamy seniorów, o godz. 22.00 – pasterka dla rodzin z dziećmi i tradycyjna pasterka o godz. 24.00. Składka z pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 7. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii jak w niedziele, z wyjątkiem, że w pierwszy dzień świąt nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 9. Drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego przypada w niedzielę, z tej racji opuszcza się obchód święta św. Szczepana, pierwszego męczennika, a przeżywać będziemy święto św. Rodziny. Msze św. jak w każdą niedziele.
 10. Dziś kończy się zbiórka chemii gospodarczej organizowana przez parafialną Caritas. Bardzo dziękujemy za ogrom darów i okazane serce. Dary już zostały przekazane oraz w tym tygodniu dotrą do potrzebujących.
 11. Dziś kończą się zapisy na kolędę indywidualną. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego zostanie podany plan kolędy indywidualnej. A dziś w naszej gazetce parafialnej „U Oblat” znajduje się plan Mszy św. kolędowych w intencji rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii.
 12. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju przypominamy o podstawowych zasadach sanitarnych. W kościele obecnie może uczestniczyć 30% wiernych nie licząc osób w pełni zaszczepionych. Podczas liturgii wszyscy wierni mają obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa. Korzystamy ze środków dezynfekujących znajdujących się przy wejściu do kościoła i klasztoru. Zachowujemy bezpieczny dystans.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego., Misyjne Drogi, dla najmłodszych parafian Mały Gość. U ministrantów przed kościołem nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 14. Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza świeże sianko na stół wigilijny.
 15. Opłatki i świece Caritas małe w cenie 7 zł są do nabycia po Mszach św. w zakrystii.
 16. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zygmunta Soboń, Jana Kiepurę. Wieczny odpoczynek…
 17. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.