Ogłoszenia duszpasterskie 

XX Niedziela zwykła

14.08.2022

 1. Witamy w naszej parafii o. Andrzeja Juchniewicza OMI – superiora misji na Białorusi i proboszcza w Szumilinie. Dziękujemy za głoszone nam Słowo Boże. O. Andrzej po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W sanktuarium w Lubecku uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11.00.
 5. We wtorek 41 rocznica konsekracji biskupa Jana Wieczorka. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pasterzu.
 6. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 7. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W środę uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 10. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 11. Informujemy, że w biurze parafialnym jest już księga intencji na 2023 rok. Zachęcamy, aby w godzinach pracy biura parafialnego dokonywać rezerwacji intencji na nowy rok.
 12. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-10 września br. Koszt 300 zł. Plan pielgrzymki i kontakt w gablocie ogłoszeń.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszarda Polewkę i Ferdynanda Wołkanowskiego. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.