Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła  

28.08.2022 r.

 

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 2. We wtorek zapraszamy po raz ostatni w okresie wakacyjnym na Mszę św. o godz. 18.30 w klimacie oazowym. Jednocześnie dziękuję wszystkim, który przez okres wakacji tworzyli jej oazowy klimat.
 3. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Do środy jeszcze tylko Msze św. w porządku wakacyjnym o godz. 7.00 i 18.30. Od 1 września powracamy do porządku Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
 5. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów, nauczycieli
  i rodziców na Msze św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o godz. 8.30. Msza św. dla Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein o godz. 10.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msze św. z komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu
  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia składka przeznaczona na parafialną Caritas.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. W pierwszą sobotę kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Nowych chorych zgłaszamy w biurze parafialnym lub w zakrystii.
 10. Informujemy, że w biurze parafialnym jest już księga intencji na 2023 rok. Zachęcamy, aby w godzinach pracy biura parafialnego dokonywać rezerwacji intencji na nowy rok.
 11. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Kokotka zapraszają dzisiaj na wspólne śpiewanie poezji nad stawem Posmyk w Oblackim Centrum Młodzieży. Śpiewać i grać będą Oblaci wraz z młodymi. Wstęp wolny. Rozpoczęcie od godziny 18.00. O godzinie 20.00 dancing na pożegnanie lata z Niniwą. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jerzego Ledwoń. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.