Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska

XXIX Niedziela zwykła

16.10.2022 r.

 

 1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski i 44 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II. Z okazji dnia papieskiego będziemy mogli przed kościołem po Mszach św. nabyć kremówki papieskie z których dochód po odliczeniu kosztów produkcji zostanie przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kremówki przygotowała dla nas Cukiernia Brzezina. Życzymy smacznego.
 2. Dziś również w ramach 100 lecia obecności Misjonarzy Oblatów w Lublińcu Szkoła Katolicka im. św. Edyty Stein, która od 22 lat mieści się w budynku klasztornym obchodzi swój dzień pamięci. Słowo Boże głosi o. Mateusz Prefekt Szkoły Katolickiej. Uroczysta Msza św. z udziałem sztandaru i w asyście uczniów o godz. 11.30. Przed kościołem uczniowie z nauczycielami rozdają ulotki o szkole. Od 1 października szkoła ma nowy organ prowadzący – Fundację Edukacji Katolickiej, której zadaniem jest prowadzenie szkoły i jej odbudowa. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło i prosimy o modlitwę i wsparcie finansowe. Numer konta bankowego znajduje się na rozdawanych ulotkach.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Tradycyjnie w dni powszednie modlitwę prowadzą wspólnoty parafialne, w soboty i niedziele duszpasterze. Grafik wspólnot prowadzących różaniec znajduje się w gazetce parafialnej U Oblat.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie lektorów dorosłych. Zachęcamy nowych do czytania Słowa Bożego podczas liturgii.
 5. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. wieczór uwielbienia do godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim. W tym miesiącu wieczór będzie animować wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu. Próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewu podczas Mszy św. w niedziele o godz. 10.00.
 7. Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczyna tydzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka przeznaczona na cele misyjne. Różaniec w tygodniu misyjnym prowadzi wspólnota Przyjaciół Misji.
 8. Kartki na wypominki (zalecki) wyłożone są na stoliku za ławkami i przy biurze parafialnym. Wypełnione kartki składamy w zakrystii i biurze parafialnym. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na katechezy. Katechezy będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele do końca listopada. Witamy w naszej parafii członków tej wspólnoty i prosimy o kilka słów zachęty i zaproszenie na katechezy.
 10. W dniach od 10 do 13 listopada odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej Niniwa w Siedlicach. Zapisy do końca października u o. Mariusza.
 11. Serdecznie zapraszamy na koncert „Podróż po emocjach”,  który odbędzie się poniedziałek 17 października o godz. 18.00  w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lublińcu w ramach Akademii Liderów fundacji św. Mikołaja.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helenę Romańską. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.