Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok

01.01.2023 r.

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2023. Życzymy wszystkim Parafianom, miłym Gościom i sympatykom naszej parafii obfitości Bożych darów, otwartości na działanie Bożej Opatrzności, pomyślności i zdrowia w nowym roku.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. Przypominamy, że do 2 lutego wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Ojcowie z ministrantami odwiedzą nasze domy z Bożym błogosławieństwem. Plan kolędy znajduje się w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż i świece. Wodę święconą możemy zabrać w naczynkach z furty klasztornej. Postarajmy się w miarę możliwości oto, by rodzina była w komplecie.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąc. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.30. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 komunia św. dla wszystkich wiernych pod dwiema postaciami. Wieczorna Msza św. z Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 7. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Składka przeznaczona na misje. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Zapraszamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Powracamy do Orszaku składającego się z trzech tras w trzech kolorach. Nasza parafia w kolorze zielonym wyruszy o godz. 12.30 sprzed naszego kościoła w kierunku centrum. Tam połączymy się z pozostałymi parafiami. Przejdziemy przez miasto na Rynek, a następnie cały Orszak uda się do naszej świątyni, gdzie odbędzie się pokłon III Króli i krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Więcej informacji na plakatach.
 9. W związku z Orszakiem Starosta Powiatu ogłasza konkurs na najpiękniejszą koronę królewską. Technika prac dowolna. Prace przynosimy do zakrystii do dziś. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.00. Zwycięzca otrzyma nagrodę na zakończenie Orszaku.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 11. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego.
 12. W przyszłą niedzielę 8 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.00 nagrodzimy dzieci, które uczestniczyły w Roratach. Plansze przynosimy do zakrystii do piątku.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Cena Gościa od nowego roku wynosi 10 zł.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Józefa Pietruchę i śp. Benedykta XVI, papieża seniora. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.