Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

07.05.2023 r.

 1. Dziś kazania w naszej wspólnocie głosi dk. Adam Jończak OMI z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Dzisiejsza składka przeznaczona na seminarium.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy również przez cały maj na Apele przy grocie o godz. 21.00.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 5. W sobotę dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 12.00. Msza św. o godz. 18.30 już liturgią niedzielną. Różaniec o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w dolnym kościele. O godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 w górnym kościele. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem zakończona procesją różańcową ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Trasa procesji ulice: Targowa, św. Anny, Lisowicka, Piłsudskiego. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę rodzin oblackich.
 6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. dla uczniów szkoły katolickiej. Prosimy wiernych nie związanych z uroczystością o wybranie innej godziny Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 14.30 na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich do domu katechetycznego.
 8. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy w sobotę 3 czerwca na XI Festyn Rodzinny U Oblat. Organizatorami festynu są: Powiat lubliniecki, miasto Lubliniec, Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej oraz nasza parafia. Festyn odbędzie się tak jak w zeszłym roku na targowisku. Zaplanowano wiele atrakcji.
 9. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 10. Burmistrz Miasta Lubliniec zaprasza w sobotę 13 maja na II Rodzinny Piknik Ekologiczny. Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00 na Bulwarze Europejskim. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Brzozowskiego, Jana Rodewald, Mikołaja Dziuk. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.