Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023 r.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św. dla uczniów szkoły katolickiej. Ze względu na biały tydzień Msze św. w tygodniu w górnym kościele.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich do domu katechetycznego.
 3. Dziś II niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy również przez cały maj na Apele przy grocie o godz. 21.00.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja i modlitwa. W poniedziałek przy krzyżu oblackim, we wtorek przy krzyżu misyjnym, w środę przy pomniku bł. O. Józefa Cebuli OMI.
 6. We wtorek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gliwicach.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań przed nabożeństwem majowym od godz. 17.30.
 8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna podczas nabożeństwa majowego.
 9. W piątek przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczór uwielbienia do godz. 20.30. Wieczór zakończy się Apelem Jasnogórskim przy grocie. W tym miesiącu wieczór animuje wspólnota Niniwa.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla uczniów szkoły katolickiej.
 11. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosić będzie o. Mariusz Michalik z Misyjnego Towarzystwa św. Andrzeja Apostoła. Po Mszach św. zbierać będzie ofiary na seminarium na Sri Lance.
 12. Obecne tygodnie obfitują w wiele wydarzeń dlatego kilka informacji z wyprzedzeniem. Za dwa tygodnie 28 maja pierwsza Komunia św. dla dzieci z naszej parafii oraz prymicje ks. Łukasza Rasztara. Tego dnia zmiana porządku nabożeństw. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 (dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin), 13.00 (prymicje ks. Łukasza), 15.00, 18.30. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z parafii w niedzielę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci 29 maja o godz. 16.30. Tego dnia również podczas Mszy św. o godz. 11.30 prymicje o. Łukasza Orłowskiego OMI.
 13. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy w sobotę 3 czerwca na XI Festyn Rodzinny U Oblat. Festyn odbędzie się tak jak w zeszłym roku na targowisku. Zaplanowano wiele atrakcji.
 14. Podczas Festynu Rodzinnego jedną z atrakcji będzie loteria „Lizak z niespodzianką” dlatego Caritas parafialna zwraca się z prośbą o ofiarowanie fantów. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii. Na fanty mogą być przeznaczone takie rzeczy jak: zabawki, gry, przybory szkolne, kolorowanki, maskotki, słodycze, firmowe gadżety.
 15. Towarzystwo Edyty Stein, oddział Lubliniec i Wydawnictwo św. Macieja Apostoła zapraszają w czwartek 18 maja, na godz. 16:00, do auli Szkoły Katolickiej na prelekcję Edwarda Przebieracza „Poemat Edyty Stein o Duchu Świętym”, połączoną z promocją książki. Wstęp wolny.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Za tydzień ukaże się nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 17. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helenę Sojka, Łucję Gryc. Wieczny odpoczynek…
 18. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.