INTENCJE MSZALNE

04-11.06.2023

Niedziela 04.06.2023 – Uroczystość Trójcy Najświętszej
7.00 1. Za + Agnieszkę Majcher (4).

2. W intencji żywych i zmarłych parafian.

8.30 1. Za + mamę Małgorzatę Kocyba z okazji urodzin, + ojca Jana, ++ rodzeństwo Annę, Marię, Jadwigę, Franciszka, Pawła, poległego na wojnie brata Józefa oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.

2. Dziękczynna w intencji dzieci, wnuków z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej oraz za + siostrę Urszulę.

10.00 1. W intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Komunii świętej.

2. W intencji Róż Różańcowych, rodziców przy parafii św. Stanisława Kostki do Maryi, aby poprzez Jej serce rodzice, dzieci, kapłani i siostry zakonne wzrastali w łasce Bożej i mądrości, aby byli napełnieni Duchem Świętym i przynosili obfite owoce miłości i miłosierdzia oraz o nowe powołania do modlitwy za dzieci.

3. Za ++ rodziców Dorotę i Adama Pełka, ++ dziadków z obu stron oraz Marię i Konstantego Stryjewskich

11.30 1. Msza święta Prymicyjna o. Łukasza Orłowskiego OMI.

2.  Za + żonę Renatę.

14.30 1. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski dla naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego – intencja od Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Za + męża Marka Mrugała w 20 rocznicę śmierci.

18.30 Za + Małgorzatę Sobek (4).
Poniedziałek 05.06.2023 – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
7.00 1. Dziękczynna w intencji męża i taty Tomasza z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Niepokalanej i potrzebne zdrowie.

2. Za + Agnieszkę Majcher (5).

8.30 Za + Małgorzatę Sobek (5).
18.30 ZBIOROWA (5):

– Za + Leonarda w rocznicę urodzin, ++ Annę Cytrycką, Pawła, Eufemię, Jerzego Kulik oraz za ++ z rodziny Cytryckich, Kowalewskich, Kulik i Ulfik.

– Za + mamę Helenę Kanclerz w 1 rocznicę śmierci.

– Za + koleżankę Teresę Mackiewicz z okazji urodzin.

– Za + Mariannę Radlak w 10 rocznicę śmierci, + męża Jana, ++ dziadków.

– O powrót do zdrowia dla Ewy, Małgorzaty, Krzysztofa, Józefa i Karola.

Wtorek 06.06.2023 – Dzień powszedni
7.00 Za + Agnieszkę Majcher (6).
8.30 Do Najświętszego Oblicza Pana Jezusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o łaskę zdrowia i szczęśliwe rozwiązanie dla córki Weroniki.
18.30 1. Za + brata Ryszarda Mazur, + mamę Elżbietę, ojca Bernarda, + męża Waldemara, + pokrewieństwo i dusze cierpiące w czyśćcu.

2. Za + Małgorzatę Sobek (6).

Środa 07.06.2023 – Dzień powszedni
7.00 1. Za + Agnieszkę Majcher (7).

2. Za + Małgorzatę Sobek (7).

8.30 Za ++ braci Józefa i Alfonsa, + szwagra Alojzego – intencja od Łucji.
18.30 ZBIOROWA (10):

Z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Królowej Różańca Świętego dla Członków Żywego Różańca, a dla ++ o królestwo niebieskie i aby modlitwy różańcowe odmawiane w papieskich intencjach misyjnych, przyniosły owoce ewangelizacyjne.

– Z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Różańcowej dla Wspólnoty Żywego Różańca, a ++ o dar nieba.

– Za ++ ojca Ignacego Ulfik, dziadków Monikę i Ignacego Trzensisko, Gertrudę, Agnieszkę i Karola Ulfik, chrzestnego Henryka Trzensisko, teściów Annę i Leonarda Cytryckich i dusze cierpiące w czyśćcu.

– Za + męża Romana Jerominek w dniu urodzin, z prośbą o radość życia wiecznego.

– Za + męża Józefa Kanclerz w 2 rocznicę śmierci.

– Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + mamy Gertrudy Sowa w 25 rocznicę śmierci, ++ tatę Bolesława Balla, Zuzannę i Antoniego Kazuch oraz dusze cierpiące w czyśćcu.

– Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla ++ mamy Jadwigi w 3 rocznicę, tatę Feliksa Kapica i dusze cierpiące w czyśćcu.

– Za + męża Krystiana w 15 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodziny Czempik i Dudek.

– Za + syna Marka w rocznicę urodzin, + męża Karola, ++ synowe Krystynę i Józefę.

– O powrót do zdrowia dla Ewy, Małgorzaty, Krzysztofa, Józefa i Karola.

Czwartek 08.06.2023 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
7.00 1. Za + Agnieszkę Majcher (8).

2. W intencji dziękczynno-błagalnej z podziękowaniem za otrzymane łaski i dobrodziejstwa, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

8.00 1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Piotra Richter, ++ dziadków, + koleżankę Alinę i dusze cierpiące w czyśćcu.

2. O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej dla żyjących z dzielnicy Wymyślacz, a dla ++ z prośbą o radość życia wiecznego.

11.00 O świętość dla Kapłanów.
14.30 1. Za + Jana Kolocha w 10 rocznicę śmierci, z prośbą o radość życia wiecznego.

2. Dziękczynno-błagalna w intencji Jadwigi Nowak, z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za przeżyte lata z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia. TE-DEUM

18.30 Za + Małgorzatę  Sobek (8).
Piątek 09.06.2023 – Dzień powszedni
7.00 1. Za + Agnieszkę Majcher (9).

2. Za dusze cierpiące w czyśćcu.

8.30 Za  + męża Gerarda, ++ rodziców, teściów Józefa i Gertrudę, Eugeniusza Kulik, + siostrzenicę Urszulę i ++ z pokrewieństwa.
17.00 W intencji maturzystów, którzy 40 lat temu ukończyli LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Za + wychowawczynię Stefanię Graca oraz ++ koleżanki i kolegów Iwonę Sandok, Jolantę Konik, Piotra Cała, Piotra Szczygieł.
18.30 1. W intencji przyjaciółki Magdaleny z okazji urodzin z prośbą o obfite łaski Boże, opiekę Matki Bożej Częstochowskiej i zdrowie.

2. Za + Małgorzatę Sobek (9).

Sobota 10.06.2023 – Dzień powszedni
7.00 1. Za + Agnieszkę Majcher (10).

2. Za + Małgorzatę Sobek (10).

8.30 W intencji żywych i zmarłych parafian.
12.00 Ślub: Martyna Marcelina Szydło i Szymon Andrzej Duda.
15.00 Ślub: Beata Muszyńska i Damian Łyczko.
18.30 ZBIOROWA (8):

– Za + Antoniego Magiera z okazji urodzin.

– Za + Wiktora Spałek o dar nieba.

– Za + Mikołaja Dziuk w 30 dzień po śmierci.

– Za + Helenę Sojka w 30 dzień po śmierci.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla rodzin: Biela, Nowak, Henel, Kosmala, Szleper.

– Za + Annę Sowa w rocznicę śmierci i + Emila Sowa z prośbą do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego.

– Za + mamę Mariannę Paliwoda z okazji urodzin, + ojca Władysława, ++ braci Józefa i Mariana z żoną Teresą, + szwagra Andrzeja.

O powrót do zdrowia dla Ewy, Małgorzaty, Krzysztofa, Józefa i Karola.

 Niedziela 11.06.2023 – X Niedziela zwykła
7.00 1. W intencji przyjaciółki Magdaleny z okazji urodzin z prośbą o zdrowie i obfite łaski Boże.

2. Za + Agnieszkę Majcher (11).

8.30 1. Za + męża Romana Jonienc, ++ rodziców Weronikę i Józefa Kansy, ++ teściów Martę i Pawła Jonienc, ++ trzech braci Henryka, Zygmunta z żoną, Romana z żoną oraz + Alfreda, ++ dziadków Ulfik i Kansy i dusze cierpiące w czyśćcu.

2. Dziękczynna z okazji 35 rocznicy ślubu Katarzyny i Adama z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę św. Patronów i świętej Rodziny z Nazaretu oraz o błogosławieństwo dla rodziców, dzieci i wnuków. TE-DEUM

10.00 1. Dziękczynno-błagalna w intencji wnuków: Kacpra, Emilki, Magdy, Zosi i Hani oraz ich rodziców o opiekę Matki Bożej, zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Aniołów Stróżów.

2. Dziękczynno-błagalna w intencji Hanny i Leszka w 15 rocznicę ślubu z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejne lata ich wspólnego życia.

3. W intencji Igi Tobiasz z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu, w podziękowaniu za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża na dalsze lata życia.

11.30 1. Dziękczynna w intencji Piotra z okazji 80 rocznicy urodzin oraz w intencji Julii z okazji 18 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego dla całej rodziny. TE-DEUM

2. W podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla wszystkich członków i ich rodzin Wspólnoty Modlitwy Uniżenia z okazji 3 rocznicy jej powstania.
TE-DEUM

14.30 1. W intencji Przyjaciół Misji Oblackich, o Boże błogosławieństwo i aby modlitwą, cierpieniem i ofiarą, wytrwale wspierali głoszenie Ewangelii, a dla ++ o radość życia wiecznego.

2. O spokój duszy i radość życia wiecznego dla + męża i ojca Ireneusza Ochman z okazji urodzin.

18.30 Za + Małgorzatę Sobek (11).