Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Najświętszej
Rocznica I Komunii św.
31.05.2026 r.
- Za nami XIV Festyn Rodzinny U Oblat. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie: Staroście powiatu lublinieckiego, Burmistrzowi Miasta Lubliniec, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu, Miejskiemu Domowi Kultury w Lublińcu, Katolickiemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, piekącym ciasta, darczyńcom fantów, młodzieży, wszystkim występującym, animatorom zabaw dla dzieci, obsłudze technicznej, sponsorom, wszystkim prezentującym swoje stanowiska, służbom Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego świętowania naszego festynu składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Dziś uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
- Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.
- Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.00 przy krzyżu na ul. św. Anny. Zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski przy grocie o godz. 21.00.
- W poniedziałek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. W dni powszednie litania na zakończenie Mszy św. wieczornej. W niedziele nabożeństwo o godz. 18.00.
- W poniedziałek Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsza życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Anioła Stróża.
- W czwartek uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. po niej procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu oblackim przygotowuje nasza parafia. Następnie ołtarze przy szpitalu powiatowym, przy kościele św. Krzyża i ostatni na Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, kolejna bezpośrednio po zakończeniu procesji, 14.30 i 18.30. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
- W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. w górnym kościele. Msze św. z procesją eucharystyczną w dni powszednie o godz. 18.30.
- W pierwszy piątek miesiąca Msze św. z fragmentami dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30, 18.30. O godz. 00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy rodziców z dziećmi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Składka przeznaczona na potrzeby parafialnej Caritas.
- Biskup Gliwicki Sławomir Oder na najbliższy piątek udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
- W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
- W pierwszą sobotę przedwakacyjne kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Następne odwiedziny planowane są we wrześniu.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 100 lecie urodzin o. Antoniego Lesza OMI. Uroczysta Msza św. w intencji jubilata o godz. 11.30.
- Organizujemy wyjazd do Katowic na Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich w niedzielę 7 czerwca. Wyjazd o godz. 11.00 z parkingu obok domu pogrzebowego. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii, lub w godzinach pracy biura parafialnego.
- W dniach od 26 czerwca do 3 lipca w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędzie się Obóz Musicalowy organizowany przez szkołę muzyczną PasjonArt. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży od 9 do 20 lat. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakatach oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
- Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jana Kozę. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim naszym parafianom, miłym gościom oraz sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.