1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Natomiast za tydzień w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
  2. Zapraszamy do udziału w VII Festynie Rodzinnym „U Oblat”, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 14:30. W programie miedzy innymi: występy dzieci ze szkoły katolickiej oraz naszej scholii parafialnej, inscenizacja pt. „Podróż Bolka i Lolka” w wykonaniu duszpasterzy i zaproszonych Gości. Ponadto wiele innych atrakcji: Loteria Fantowa prowadzona przez Caritas, bufet prowadzony przez Oazę Rodzin. Prezentacja twórczości uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zwiedzanie wozów Powiatowej Straży Pożarnej i Policji, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem karetki pogotowia, euro bungee, dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, kule wodne, pokazy i doświadczenia naukowe. O godz. 20:00 nasz festyn zakończymy koncertem Krystyny Giżowskiej. Dziękujemy władzom Miasta i Powiatu. W tym dniu Imprezami towarzyszącymi są: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Festyn Nauki Zespołu Szkół im św. Edyty Stein.
  3. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00. Wyjątkowo w dniu Festynu nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
  4. Dzisiaj z racji Festynu nie będzie spotkania formacyjnego wspólnoty Żywego Różańca. To spotkanie odbędzie się w następną niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 14:30.
  5. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła zwany II Dniem Zielonych Świąt, natomiast w czwartek (8 czerwca) święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tych dniach Msze św. w naszym kościele 7:00, 8:30 i 18:30.
  6. Parafia organizuje coroczny wyjazd do Malni – rodzinnej miejscowości bł. o. Józefa Cebuli OMI. W programie nawiedzenie sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, o godz. 12:00 uroczysta Msza św. w Malni, następnie poczęstunek i nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wyjazd 17 czerwca o godz. 9:00, koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Z przyczyn losowych zwolniło się miejsce na pielgrzymkę do Chorwacji – Medjugorie. Gdyby ktoś był zainteresowany wyjazdem prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
  8. Dzisiaj w niedzielę 4 czerwca przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Ten dzień nie może przejść niezauważalny! 6 czerwca polscy biskupi w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią Akt poświęcenia kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski i dla świata?
  10. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.