Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 

XX Niedziela zwykła

14.08.2022

 1. Witamy w naszej parafii o. Andrzeja Juchniewicza OMI – superiora misji na Białorusi i proboszcza w Szumilinie. Dziękujemy za głoszone nam Słowo Boże. O. Andrzej po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca i nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W sanktuarium w Lubecku uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11.00.
 5. We wtorek 41 rocznica konsekracji biskupa Jana Wieczorka. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pasterzu.
 6. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 7. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W środę uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 10. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 11. Informujemy, że w biurze parafialnym jest już księga intencji na 2023 rok. Zachęcamy, aby w godzinach pracy biura parafialnego dokonywać rezerwacji intencji na nowy rok.
 12. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-10 września br. Koszt 300 zł. Plan pielgrzymki i kontakt w gablocie ogłoszeń.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszarda Polewkę i Ferdynanda Wołkanowskiego. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 

XIX Niedziela zwykła

07.08.2022

 1. Burmistrz Miasta Lubieńca Edward Maniura, Narodowe Forum Muzyki oraz Ośrodek „Pamięć i Przeszłość” we Wrocławiu serdecznie zapraszają na koncert pt. „Gwiazda Europy”, upamiętniający niezwykłą sylwetkę Edyty Stein. Koncert w wykonaniu muzyków orkiestry barokowej Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia pod kierownictwem prof. Andrzeja Kosendiaka odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy. O godz. 17.00 spotkanie towarzyszące koncertowi w muzeum Edyty Stein w Lublińcu. A przed kościołem ekspozycja zdjęć związana z naszą patronką autorstwa Pani Marii Paruzner-Bechcickiej. Zachęcamy do obejrzenia.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. W okresie wakacyjnym w każdy wtorek Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest w klimacie oazowym. Za oprawę muzyczną i liturgię odpowiada Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek uroczystość św. Teresy Benedykty od krzyża – Edyty Stein, patronki naszego miasta. Uroczystości na Steblowie pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 7. W sobotę dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- godz. 7.00 Msza św. recytowana z kazaniem

- godz. 8.00 różaniec prowadzony przez wiernych

- godz. 8.30 Msza św. z kazaniem

- godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00

- godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- godz. 18.30 Msza św. z kazaniem (w górnym kościele) zakończona procesją różańcową, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. Prosimy o zabranie świec. O przyozdobienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Miriam.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Andrzeja Juchniewicza OMI – superiora misji na Białorusi i proboszcza w Szumilinie. O. Andrzej będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie.
 2. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7.00 i 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30 z wyjątkiem dnia fatimskiego. W niedziele Msze św. według stałego porządku.
 3. Organizujemy na przełomie czerwca i lipca 2023 roku samolotową pielgrzymkę do Jordanii i Izraela. Zapisy i wszelkie informacje u. o. Krzysztofa Wolnika OMI pod numerem telefonu 503 463 784.
 4. Przypominamy o konkursie fotograficznym z naszej gazetki U Oblat. Należy zrobić zdjęcie z egzemplarzem gazetki w ulubionym miejscu w Lublińcu, lub w miejscu związanym z Lublińcem. Konkurs organizowany jest z okazji 750 lecia naszego miasta. Zdjęcia przesyłamy na pocztę mailową redakcji do 10 września. Rozstrzygnięcie konkursu w numerze powakacyjnym.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Henryka Żyłka. Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.