Ogłoszenia parafialne 15.09.2018 – XXIV Niedziela zwykła.

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy duszpasterza z parafii w Kochcicach, który głosi Słowo Boże, a ofiary składane na tace przeznaczone są na budowę nowego kościoła.
 2. Burmistrz Miasta Lublińca, Miejski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Lublińcu serdecznie zapraszają na marsz i koncert niepodległościowy dzisiaj w niedzielę 16 września o godzinie 16.00. Marsz przejdzie ulicą Piłsudskiego od Kauflandu na Plac Grotowskiego i zakończy się musztrą kawalerzystów oraz koncertem Lublinieckiej Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
 3. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania parafialnego odpustu ku czci św. Stanisława Kostki w roku Jubileuszowym z racji 450 rocznicy jego śmierci. Nasz tegoroczny odpust rozpoczniemy we wtorek (18 września ), a zakończymy w poniedziałek (24 września).

- wtorek 18 września godz. 18:30 Msza św. której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec.

- środa 19 września w godzinach dopołudniowych spotkania dla dzieci szkół podstawowych wraz z ks. bp Antonim Długoszem.

- czwartek 20 września w godzinach dopołudniowych spotkanie młodzieży szkół średnich wraz z ks. bp. Pawłem Stobrawą, następnie konferencja o. Tomasza Maniury OMI, a o godz. 12:00 koncert zespołu "Albo i nie".

- piątek 21 września godz. 17:00 spotkanie dla rodziców, nauczycieli i wychowawców

- sobota 22 września godz. 10:00 Msza św. z udziałem prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów o. Pawłem Zającem Omi dla zakonników.

- niedziela 23 września Msza św. o godz. 11:30 następnie koncert Zespołu Śląsk na tej uroczystości swoją obecność potwierdzili księża biskupi Adam Wodarczyk i Andrzej Iwanecki. Z racji koncertu Zespołu Śląsk msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w dolnym kościele.

- poniedziałek 24 września godz. 18:20 Msza św. z udziałem ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego i wraz z  Radio Maryja i udziałem telewizji Trwam.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?, rozmowa z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła, wiara w czasach smartfona-jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.
 2. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne 9.09.2018 – XXIII Niedziela zwykła.

 1. Jutro w poniedziałek 10 września o godz. 17:00 Msza św. inauguracyjna nowy rok formacji Kościoła Domowego.
 2. Za tydzień kazanie wygłosi duszpasterz z parafii w Kochcicach, a ofiary na tace będą przeznaczone na nowy budujący się kościół.
 3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca - dzień Fatimski w naszej parafii

- 07:00 - Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 - Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 17:00 – Błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- 18:00 – Różaniec Fatimski

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę             i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy młodzież ze wspólnoty Niniwa i ministrantów.

 1. Burmistrz Miasta Lublińca, Miejski Dom Kultury oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Lublińcu serdecznie zapraszają na marsz i koncert niepodległościowy w niedzielę 16 września o godzinie 16.00. Marsz przejdzie ulicą Piłsudskiego od Kauflandu na Plac Grotowskiego i zakończy się musztrą kawalerzystów oraz koncertem Lublinieckiej Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: pierwsza odsłona działu „Cztery strony kobiety”, o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.
 3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.