Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Kazanie pasyjne głosi o. Proboszcz.
 2. W środę na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąc.
 5. W pierwszy piątek Msze św. z fragmentami Dzienniczka św. siostry Faustyny o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź poł godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej. Składka tego dnia przeznaczona na parafialną Caritas.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

01.03.2024 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

08.03.2024 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

15.03.2024 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

22.03.2024 – Niniwa, Ministranci

 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja według wskazań Sekretariatu Fatimskiego, krótka adoracja w ciszy. W czasie medytacji i adoracji okazja do spowiedzi. O godz. 14.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca nie ma kapłańskich odwiedzin chorych w domach. Najbliższe odwiedziny przed świętami 23 marca.
 3. W przyszłą niedzielę taca na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
 4. Wielkopostny Dzień Skupienia Żywego Różańca w sobotę 9 marca 2024 w parafii św. Franciszka w Zabrzu przy ul. Wolności 446. W programie: modlitwa różańcowa, konferencja, Msza Św. spotkanie przy stole. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu obok Domu Pogrzebowego, przyjazd ok. godz. 15.00, koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku 5 marca.
 5. Rozpoczął się remont drogi przy targowisku. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy i prosimy, aby parkować samochody na targowisku.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gościa niedzielnego.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Kaczmarczyk, Elżbietę Szwarc, Krzysztofa Szeląg, Irenę Augustynowicz, Justynę Kunicką. Wieczny odpoczynek…
 8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024 r.

 1. Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Piotrowi Furmanowi OMI naszemu rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego w posłudze misjonarskiej szczególne na czas Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest jako podziękowanie rekolekcjoniście i przeznaczona na budowę Domu Pokuty w Gorzowie Wielkopolskim.
 2. Dziś z okazji obchodzonego kilka dni temu dnia zakochanych zapraszamy na babeczki ze szczyptą miłości. Młodzież ze wspólnoty Niniwa przygotowała pyszne wypieki. Dochód z babeczek przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Dziś kazanie wygłosi o. Rekolekcjonista.
 4. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej zaprasza przedszkolaków z rodzicami na dzień otwarty w środę 21 lutego w godzinach od 17.00 do 19.00. W czasie spotkania dzieci będą uczestniczyły w zajęciach tanecznych i językowych, w zajęciach z ceramiki i robotyki oraz w studiu nagrań dźwięku. W tym czasie spotkanie dla rodziców informacyjne z dyrekcją. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami i przy furcie. Tradycyjnie prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie i poprowadzenie rozważań nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki:

23.02.2024 – Żywy Różaniec, Przyjaciele Misji, Caritas

01.03.2024 – Domowy Kościół, Neokatechumenat

08.03.2024 – Apostolat Maryjny, Krąg biblijny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

15.03.2024 – Odnowa w Duchu Świętym Miriam, Lektorzy dorośli

22.03.2024 – Niniwa, Ministranci

 1. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.30 do sakramentu bierzmowania przystąpią uczniowie klas II szkół średnich. Sakramentu udzieli bp Andrzej Iwanecki. W środę o godz. 19.15 odbędzie się próba przed bierzmowaniem, a w czwartek o godz. 19.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w górnym kościele. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 2. Za ławkami na stoliku znajdują się sakiewki misyjne. To inicjatywa Prokury Misyjnej polegającej na zbieraniu drobnych datków w formie jałmużny wielkopostnej. To chce się włączyć akcję pomocy misjom niech zabierze sakiewkę. Przyniesiemy je w niedzielę palmową do kościoła,
  a w Wielki Czwartek zostaną przyniesione w darach do ołtarza. Następnie przekazane na pomoc misjom.
 3. Zapraszamy na kurs ALPHA, który rozpocznie się 22 lutego w Lubecku. Kurs ALPHA to rekolekcje w formie 9 spotkań przez 9 tygodni. W każdy czwartek spotkanie składa się z kolacji filmu oraz rozmowy na dany temat. To wspaniała okazja, aby głębiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Kurs jest dla wszystkich dorosłych i jest darmowy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gościa niedzielnego oraz Gość Extra o tematyce wielkopostnej w cenie 14 zł. Dla najmłodszych parafian Mały Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny lub imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.