Ogłoszenia parafialne 16.02.2020 – VI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiejszej niedzieli z racji Dnia św. Walentego, jaki obchodziliśmy 14 lutego, młodzież ze wspólnoty NINIWA rozprowadza przed kościołem „babeczki ze szczyptą miłości”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ich wspólnotowy wyjazd.
 2. Dzisiaj w katedrze gliwickiej o godzinie 12.30 uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar życia i posługiwania ks. bpa Jana Wieczorka z okazji 85 rocznicy jego urodzin.
 3. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 4. Jutro w poniedziałek 17 lutego przypada 194 rocznica zatwierdzenia przez papieża Leona XII Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Wieczorna Msza św. o godz. 18:30 w intencji Zgromadzenia i naszej lublinieckiej zakonnej wspólnoty. Również podczas tej Eucharystii ks. bp Andrzej Iwanecki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 5. Zapraszamy na III piątek miesiąca to jest 21 lutego na mszę św. o godz. 18:30 o Bożym Miłosierdziu.
 6. W przyszłą niedzielę (23 lutego) ostatnia niedziela przed Wielkim Postem, rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu

- w niedzielę 23 lutego rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 14:30 (adoracja w ciszy do nabożeństwa nieszporów).

-w poniedziałek i wtorek (24, 25 lutego) adoracja od godz. 7:30 do 8:30 oraz w godzinach popołudniowych rozpoczęcie adoracji o godz. 15:00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie zaś o godz. 18:30.

 1. Parafia św. Edyty Stein w Lublińcu-Steblowie zaprasza na Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Gargano. Początek nawiedzenia w piątek 21 lutego o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” m. in. o najnowszej książce w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II. Jest też ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 3. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne 09.02.2020 – V Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Piotra Prauzner-Bechcickiego, który od 03 lutego decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów M.N. będzie pełnił posługę duszpasterza. O. Piotrowi życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce.
 2. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 3. We wtorek 11 lutego obchodzić będziemy nasz Parafialny Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych, a po niej błogosławieństwo lourdzkie o godz. 10:00 w naszym kościele. Po mszy św. spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku przygotowane dla chorych przez parafialną Caritas w salce parafialnej (Przedszkole Katolickie). Natomiast osoby, które nie mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie dopołudniowej zapraszamy do kaplicy Zakładu Neuropsychiatrycznego godz. 15:00 nabożeństwo Koronka do Bożego Miłosierdzie, a po niej Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Chorych.
 4. W środę 12 lutego o godz. 17:00 spotkanie organizacyjne z przewodnikiem pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compolatela. Na spotkaniu prosimy o uregulowanie kosztów kolejnej raty 1000 zł.
 5. W czwartek 13 dzień miesiąca – Dzień fatimski w naszej parafii

- 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 18:00 – Różaniec

- 18:30 – Msza św. z kazaniem

 1. W piątek (14 lutego) przypada wspomnienie św. Walentego z tej to okazji zwyczajem poprzednich lat młodzież ze wspólnoty NINIWA za tydzień w niedzielę (16 lutego) rozprowadzać będzie przed kościołem „babeczki ze szczyptą miłości”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ich wspólnotowy wyjazd.
 2. W niedzielę 16 lutego w katedrze gliwickiej o godzinie 12.30 uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar życia i posługiwania ks. bpa Jana Wieczorka z okazji 85 rocznicy urodzin.
 3. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że 17 lutego przypada 194 rocznica zatwierdzenia przez papieża Leona XII Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Wieczorna Msza św. o godz. 18:30 w intencji Zgromadzenia i naszej lublinieckiej zakonnej wspólnoty. Również podczas tej Eucharystii bp Andrzej Iwanecki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 4. Dzisiaj II Niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” m. in. Skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści, oraz o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym. Ukazał się też nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat
 6. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.