Ogłoszenia parafialne 15.07.2018 – XV Niedziela Zwykła

 1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
 2. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy o. Tomasza Maniurę OMI z naszej młodzieżowego centrum NINIVA z Kokotka. O. Tomasz przez całą niedzielę będzie głosił kazania dzielił się doświadczeniem pracy wśród młodzieży a po mszach św. będzie rozprowadzał książki z ostatniej wyprawy rowerowej.
 3. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców i ich pojazdów, w dniach 22 – 29 lipca obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. W niedzielę 29 lipca po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Podczas błogosławieństwa będzie można nabyć pamiątkowy notes z racji jubileuszu 450 rocznicy śmierci naszego patrona św. Stanisława Kostki. Osoby, które nie mają samochodów, taki notes będą mogły nabyć w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieło MIVA Polska, niosące pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu niezbędnych w pracy misyjnej.
 4. W przygotowaniu jest książka dotycząca historii i dnia dzisiejszego naszej parafii wraz z dokumentacją zdjęciową. Kto by sobie nie życzył być w niej publikowany z imienia i nazwiska lub wizerunku, niech zgłosi ten fakt osobiście w biurze parafialnym przedkładając stosowne pismo w ciągu miesiąca.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa, o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia, fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka.
 6. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne 8.07.2018 – XIV Niedziela Zwykła

 1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca - nasza składka inwestycyjna.
 3. W piątek przypada 13 dzień miesiąca - Dzień Fatimski w naszej parafii

- 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 - Msza św. z kazaniem, na którą zapraszamy szczególnie starszych

i chorych parafian. Po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 17:00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- 18:00 – Różaniec Fatimski

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy wspólnotę Caritas.

 1. W dniu 28 lipca w sobotę o godz. 17:00 odbędzie się organizacyjne spotkanie pielgrzymkowe w związku z wyjazdem 3 września na tygodniową jubileuszową pielgrzymkę Rostkowo – Gietrzwałd. Na spotkaniu prosimy o uregulowanie całej wpłaty na wyjazd. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze parafialnym.
 2. W przygotowaniu jest książka dotycząca historii i dnia dzisiejszego naszej parafii wraz z dokumentacją zdjęciową. Kto by sobie nie życzył być w niej publikowany z imienia i nazwiska lub wizerunki, niech zgłosi ten fakt osobiście w biurze parafialnym przedkładając stosowne pismo w ciągu miesiąca.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do wspólnej modlitwy w Bari patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów tego regionu.
 4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.