Ogłoszenia parafialne 17.06.2018 – XI Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Grzegorza Brodziaka proboszcza z parafii w Kochcicach, który głosi słowo Boże, a kolekta jest przeznaczona na nowy budujący się kościół.
 3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:

- kl. II Gim – 18 czerwca (poniedziałek)

 1. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza o godz. 9:00, Msza św. dla Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein o godz. 10:00. Natomiast dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00, by podziękować Bogu za miniony rok szkolny.
 2. W przyszłą sobotę w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczyna się o godz. 15:00 w domu katechetycznym. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 3. Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Krzysztof Wrzos OMI, dotychczas pełniący posługę wikarego w naszej parafii, został mianowany Prowincjalnym Duszpasterzem Powołań i od 1 lipca będzie należał do naszego domu zakonnego w Grotnikach k. Łodzi. Msza św. w intencji o. Krzysztofa w sobotę 30 czerwca o godz. 18:30. Nowym zaś wikariuszem w naszej parafii będzie o. Krzysztof Wolnik OMI, dotychczasowy wikariusz w Katowicach, którego przywitamy w niedzielę 1 lipca o godz. 11:30.
 4. Kino „Karolinka” zaprasza na film pt.: „Ignacy Loyola”. W sobotę 30 czerwca o godz. 17:00, w niedzielę 1 lipca o godz. 17:00 oraz w poniedziałek 2 lipca o godz. 10:00.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt wakacyjny na mapie. W Małym Gościu Niedzielnym: mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica. Jest także ostatni numer naszej parafialnej gazetki U Oblat. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Z gazetką w świat” polegający na zrobieniu ciekawego zdjęcia sobie wraz z gazetką w ciekawym miejscu na świecie. Nadesłane fotografie zostaną opublikowane w powakacyjnej gazetce, a najciekawsze trafi na okładkę.
 6. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne 10.06.2018 – X Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornych Mszach św., a w niedzielę o godz. 18:00.
 2. W środę przypada 13 dzień miesiąca - Dzień Fatimski w naszej parafii

- 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 - Msza św. z kazaniem, na która zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 17:00 – błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- 18:00 – Różaniec Fatimski

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Mieszkańców dzielnicy Wymyślacz. Naszą procesję zakończymy przy figurze bł. Józefa Cebuli OMI z racji przypadającego jego liturgicznego wspomnienia w tych dniach.

 1. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi duszpasterz parafii w Kochcicach, a kolekta będzie przeznaczona na nowy budujący się kościół.
 2. W tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wieczorna Msza św. o Bożym Miłosierdziu, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez wspólnotę młodzieżową Niniwa. Czuwanie zakończymy apelem jasnogórskim.
 3. Adam Hetman OMI zaprasza młodzież od 14 roku życia wzwyż na Festiwal Życia w Kokotku. Będzie on trwał od 2 do 6 lipca i zgromadzi młodzież z oblackich parafii oraz z całego Śląska. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, animacje itp. Hasło festiwalu to: „Wstań”. Zapisy do 10 czerwca u o. Adama, koszt uczestnictwa to 140 zł. Szczegóły na plakatach.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej wraz z Parafialnym Zespołem Synodalnym 14 czerwca o godz. 16:30.
 5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:

- kl. VII SP – 11 czerwca (poniedziałek)

- kl. II Gim – 18 czerwca (poniedziałek)

 1. Spotkanie organizacyjne rodziców ministrantów wyjeżdżających do Włoch: w środę 13 czerwca o godz. 20:00 w auli parafialnej w przedszkolu.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać? Ukazał się także nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat.
 3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.