Ogłoszenia parafialne 15.09.2019 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Za tydzień w niedzielę 22 września nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki, suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Franciszek Bok OMI przełożony klasztoru i proboszcz powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. W tym dniu wszelkie składane ofiary będą przeznaczone no nowy budowany przez Misjonarzy Oblatów M.N. w Opolu kościół. Nasz odpust poprzedzimy modlitewnymi czuwaniami w środę, czwartek i piątek początek spotkań Mszą św. o godz.18:30. Tematem przewodnim w Roku Ducha Św. są słowa z listu do Ga 5,22-23: „ Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, łaskawość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”.

- Środa (18 września) Miłość, Radość, Pokój: 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. nabożeństwo „Pomazanie olejem radości”

- Czwartek (19 września) Cierpliwość, Łagodność, Dobroć: 18:00 Adoracja Powołaniowa, 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

- Piątek (20 września) Wierność, Łagodność, Opanowanie: 18:30 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia, 21:00 Uroczyste błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

 1. W dniu parafialnego odpustu o godz. 14:30 zapraszamy na msze św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
 2. Wzorem poprzednich lat w dniu naszego odpustu pa każdej Mszy św. przedstawiciele naszych wspólnot rozdawać będą „odpustowe jabłka św. Stanisława”, do którego zostanie dołączony cytat z Pisma św. Niech te wydarzenia umocnią wiarę naszych serc i jedność naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 24 maja 2020 r. prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 11 października o godz. 17:00.
 4. Adopcja Bierzmowanego. Młodzież potrzebuje naszej modlitwy dlatego zapraszamy do duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania. W zakrystii po mszy św. można wylosować jedną osobę za którą przez najbliższy rok będzie się modlić. Wszelkie zapytania można kierować do o. Marcina OMI.
 5. Parafialna Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę do Rud w sobotę 12 października. W programie: Różaniec, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, konferencja i nieszpory. Wyjazd o godz. 08:00 i powrót ok. godz. 17:00. Koszt 30 zł. , zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany.
 7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne 08.09.2019 – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Z początkiem nowego roku duszpasterskiego zapraszamy nasze wspólnoty na spotkanie Formacyjne:

- dzisiaj w niedzielę (08 września) po Mszy św. o 14:30 Przyjaciele Misji Oblackich.

- w środę (11 września) w klasztorze o godz. 15:00 formacyjne spotkanie Caritasu

- w środę (11 września) o godz. 17:00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Formacyjnego Kościoła Domowego.

- w sobotę (14 września) o godz. 10:00 zbiórka ministrantów

- w sobotę (14 września) o godz. 11:00 zbiorka Skautów Europy, bliższe informacje  w gablotach ogłoszeń.

 1. Dzisiaj II Niedziela Miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Jak pewnie zauważyliśmy powróciły z renowacji 3 witraże do górnego kościoła. Za złożone ofiara składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W piątek przypada 13 dzień miesiąca - dzień Fatimski w naszej parafii

- 07:00 - Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 - Msza św. z kazaniem, po Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

- 17:00 – Msza św. szkolna i błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- 18:00 – Różaniec Fatimski

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę             i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy młodzież ze wspólnoty Niniwa i ministrantów.

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”, której celem jest modlitewne czuwanie w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w kościele. Organizatorzy między innymi takiej akcji jak „Różaniec bez granic” z roku 2017 zapraszają na centralne spotkanie 14 września do Kruszyna – lotniska pod Włocławkiem. W naszej parafii również w tym dniu pragniemy zjednoczyć się i stanąć pod krzyżem. Zapraszamy na Msze św. w sobotę 14 września godz. 18:30 następnie udamy się pod krzyż oblacki i odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej gdzie prosimy o poprowadzenie rozważań poszczególne wspólnoty parafialne.

- Stacja I - Niniwa

- Stacja II - Ministranci

- Stacja III - Szafarze

- Stacja IV – Skauci Europy

- Stacja V – Kościół Domowy

- Stacja VI – Różę Różańcowe

- Stacja VII – Przyjaciele Misji Oblackich

- Stacja VIII - Caritas

- Stacja IX - Neokatechumenat

- Stacja X – Apostolat Maryjny

- Stacja XI – Krąg Biblijny

- Stacja XII – Wspólnota Rodzin Oblackich

- Stacja XIII – Odnowa w Ducha Świętym

- Stacja XIV - Margaretki

 1. Pragniemy już dziś zaprosić na nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki do którego już trwają bezpośrednie przygotowania. Będziemy go świętować w niedzielę 22 września główna Msza – suma odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Franciszek Bok OMI przełożony klasztoru i proboszcz powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. W tym dniu wszelkie składane ofiary będą przeznaczone no nowy budowany przez Misjonarzy Oblatów M.N. w Opolu kościół. Nasz odpust poprzedzimy modlitewnymi czytaniami w środę, czwartek i piątek początek spotkań Mszą św. o godz.18:30.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym. Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny maże prowadzić do dobrego celu. Jest też Mały Gość i Niedzielny i nowe Misyjne Drogi.
 3. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.