Ogłoszenia parafialne 05.07.2020 – XIV Niedziela Zwykła

 

 1. Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej od 1 lipca proboszczem naszej parafii jest o. Mariusz Legieżyński OMI, a nowym wikariuszem o. Mariusz Piasecki OMI. Oprócz tego do naszej wspólnoty oblackiej w Lublińcu przybyli oo. Zygfryd Wiecha, Antoni Walisko, Paweł Gomulak, Wiesław Nazaruk, Stanisław Heller oraz bracia Grzegorz Szymaniuk i Adam Krupa. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych.
 2. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
 3. Nie ma odwiedzin chorych w domach aż do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
 4. Za tydzień II niedziela miesiąca - nasza składka inwestycyjna.
 5. Od poniedziałku 6. lipca msze św. w tygodniu będą w dolnym kościele.
 6. W dniach od 06 do 09 lipca odbędzie się Festiwal Życia - wielkie święto dla młodzieży. W tym roku w zmienionej formie. Każdy uczestnik będzie miał nie lada wyzwanie – zmierzenie się z samym sobą. Nie bez powodu mówi się, że najdłuższa droga to ta z głowy do serca. Nie może jednak zabraknąć realnego spotkania! Przez pandemię nie możemy spotkać się w Kokotku, dlatego spotkamy się… wszędzie! Nasza młodzież zaprasza nas wszystkich do włączenia się w ten festiwal. I tak w naszym kościele we wtorek 07. lipca o 17.00 będzie nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, w środę 08. lipca Droga Krzyżowa, a w czwartek 09. lipca uwielbienie.
 7. W kancelarii parafialnej św. Mikołaja, do 7 sierpnia, przyjmowane będą zapisy do Grupy Szarej na Dwudziestą Ósmą Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która przejdzie swój etap z Lubecka do Boronowa w piątek 21 sierpnia. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 20 zł. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres. Uczestnikami mogą być tylko osoby do 60 roku życia, a małoletni tylko i wyłącznie pod opieką rodzica! Rozpoczęcie pielgrzymki grupy szarej w piątek 21 sierpnia Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Grupa Szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie kończy się jej sztafetowy odcinek całości pielgrzymki podążającej z Gliwic.
 8. Parafia planowała wyjazdy pielgrzymkowe do Prudnika i do Krakowa Łagiewnik oraz do Fatimy które się nie odbyły. Osoby, które pokryły koszty wyjazdu mogą odebrać pieniądze w godzinach otwarcia biura parafialnego.
 9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, które są wystawione na stoliku pod chórem. Dziś w Gościu Niedzielnym: o niezwykłej silnej więzi braci Ratzingerów, o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, oraz kolejny cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” reportaż z sanktuariów maryjnych w Polsce, dziś odwiedzamy Leżajsk.
 10. Miłym Gościom i kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 – XIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy o. Zbigniewa Halembę OMI z Rusinowic – neoprezbitera, który przez całą niedzielę głosi kazania, a na zakończenie Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego
 2. Do końca miesiąca czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ, w tygodniu po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 18:00
 3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
 4. W czwartek 2 lipca Ślubowana Pielgrzymka Piesza Parafii Lublinieckich do sanktuarium MB w Lubecku. Początek w parafii św. Mikołaja o godz. 16:00. Prosimy o zachowanie wszelkich środków sanitarnych, a więc zachowanie odpowiedniej odległości oraz zakrycie ust i nosa. Msza św. w Lubecku przy ołtarzu polowym o godz. 18:00.
 5. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 18:00.

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30 i 18:30.

– Pierwsza Sobota, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 07:30. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

 1. Nie ma odwiedzin chorych w domach aż do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzem.
 2. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 za wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
 3. Parafia planowała wyjazdy pielgrzymkowe do Prudnika i do Krakowa Łagiewnik oraz do Fatimy które się nie odbyły. Osoby, które pokryły koszty wyjazdu mogą odebrać pieniądze w godzinach otwarcia biura parafialnego.
 4. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, które są wystawione na stoliku pod chórem oraz w biurze parafialnym. Dziś w Gościu Niedzielnym: rozpoczynamy cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” reportaż z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600 – letnia figura Matki Bożej.
 5. Miłym Gościom i bardzo kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.