Ogłoszenia parafialne 16.12.2018 – III Niedziela Adwentu.

 1. Niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 odnowienie przyrzeczeń Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Również podczas tej mszy św. nastąpi uroczyste wprowadzenie nowego szafarza p. Edwarda Przebieracza, którego dla naszej parafii ustanowił ks. bp Jan Kopiec 08 grudnia w kościele katedralnym.
 3. Po Mszach św. parafialna Caritas rozprowadza opłatki oraz małe wigilijne świece w cenie 5zł i duże w cenie 12 zł.
 4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek dla klas III gimnazjum.
 5. W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano. Na roraty dla dorosłych i młodzieży prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Sobotnie roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao, herbacie korzennej i piernikach.
 6. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione przez Skautów Europy w piątek (21 grudnia) na roratach dla dzieci o godz. 17:00. Od soboty będzie również dostępne na furcie przy biurze parafialnym.
 7. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii:

- w czwartek (20 grudnia) w godz. od 06:30 do 08:30 i od 16:30 do 18:30

- w piątek (21grudnia) od 06:30 do 08:30 i popołudniu od 16:30 do 18:30. Następnie w górnym kościele o godz. 18:30 z racji III piątku miesiąca zostanie odprawiona Msza św. o Bożym Miłosierdziu i po Mszy św. od godz. 19:30 do 24:00 zapraszamy na Noc Konfesjonałów i do skorzystania ze spowiedzi św. Zachęcamy też, by spowiadającym towarzyszyć modlitwie poprzez nabożeństwa.

- 21:00 – Apel Jasnogórski

- 23:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

- 24:00 – nabożeństwo z modlitwą uwielbienia

Między nabożeństwami będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu

-  W sobotę (22 grudnia) w godz. od 06:30 do 8:30 i popołudniu od 18:00.

- dodatkowa spowiedź (24 grudnia) od 06:30 do 12:00

Zachęcamy parafian do skorzystania ze spowiedzi w tych dniach.

 1. W sobotę (22 grudnia) grudnia odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00.
 2. Zapraszamy na Msze św. – Pasterkę: dla starszych i chorych parafian o godz. 20:00 dla rodzin z dziećmi o godz. 22:00 oraz tradycyjnie o północy.
 3. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem pierwszego dnia świąt – nie ma Mszy św. o godz. 07:00 rano.
 4. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na bożonarodzeniowe nieszpory o godz. 18:00. W II dzień świąt zapraszamy szczególnie dzieci na adorację żłóbka i rodzinne kolędowanie o godz. 15:30. Przynosimy na to spotkanie plansze adwentowe z rorat.
 5. W II dzień świąt Bożego Narodzenia zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od 27 grudnia. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i umieszczony w grudniowym numerze parafialnej gazetki „U Oblat”.
 7. Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła organizuje dla rodzin z dziećmi zabawę sylwestrową w szkole katolickiej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z o. Proboszczem.
 8. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w VI Lublinieckim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2019 r. Wyjście Orszaku rozpocznie się o godz. 12:30. Nasza parafia gromadzi się przy Kaplicy Wojskowej pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w Orszaku, czyli przebranie się za króli lub damy dworu. Kolorem naszego orszaku jest kolor zielony. Niech nie zabraknie szalików, flag itp. rzeczy właśnie w tym wyróżniających nas kolorze.
 9. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Miasto Gliwice zapraszają na Śląski Bal Panamski, który odbędzie się 26.01.2019 w Arenie Gliwice. Bilety na bal jako prezent przed świąteczny w cenie 65 zł. od osoby do nabycia u o. Adama. Więcej informacji na stronie slaski-bal-panamski.pl i na plakatach w gablocie ogłoszeń.
 10. Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach 20 czerwca do 01 lipca przyszłego roku. Pragniemy odwiedzić miedzy innymi: Litocharo, Saloniki, Kalambaka, Korynt, Ateny. Koszt wyjazdu 2200 zł, zapisy w biurze parafialnym. Prosimy o wpłacanie już pierwszej raty 800 zł spotkanie organizacyjne dla tej grypy pielgrzymów 28 grudnia o godz. 17:00. Organizujemy też w przyszłym roku w listopadzie 10 dniową pielgrzymkę do Meksyku. Jest jeszcze kilka miejsc. Koszt to 6500 zł, zapisy w biurze parafialnym. Wszelkie informacje u o. Krzysztofa.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: dodatek płyta CD z najpiękniejszymi kolędami. Jest jeszcze nasza gazetka parafialna „ U Oblat”.
 12. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 


Ogłoszenia parafialne 2.12.2018 – I Niedziela Adwentu.

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Kościelny, któremu przyświeca hasło „W mocy Bożego Ducha”. Zasadniczym zadaniem realizacji Programu Duszpasterskiego będzie próba podjęcia z wiernymi wysiłku na rzecz formowania chrześcijańskiego i związanej z nią odpowiedzialności za rozwój i przyszłość kościoła.
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświęcenie parafialnego wieńca adwentowego.
 3. Parafialna Caritas rozprowadza wigilijne świece. Małe w cenie 5zł; duże 12zł.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W rozważaniach z dziećmi zatrzymamy się nad Trzecią Osoba Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych dzieci poznają dary Ducha świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. W soboty roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano, na które prosimy przynieść ze sobą świece. Sobotnie rozważania będą poświęcone refleksji; „U św. Stanisława Kostki w Rostkowie, na Kwirynale i w Lublińcu. Poranne roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao i ziołowej herbacie przygotowanym przez rodziny wspólnoty Domowego Kościoła oraz piernikach przygotowanych przez Caritas.
 5. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek dla klas VII, a za tydzień 10 grudnia dla klas VIII.
 6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca:
 7. - Pierwszy Czwartek: Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami;

- Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą o godz. 07:00, 08:30, 17:00 (szkolna) i 18:30;

 1. Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych będzie na Mszy św. szkolnej w piątek 07 grudnia o godz. 17:00.
 2. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele: 7:00, 8:30, 12:00: podczas tej Mszy św. nastąpi uroczyste odnowienie zawierzenie Matce Bożej Niepokalanej Róż Różańcowych rodziców modlących się za dzieci. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz popołudniowa Msza św. o godz. 18:30: w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. z racji święta patronalnego.
 3. Za tydzień Mszą św. o godz. 14:30 rozpoczniemy Rejonowy Dzień Skupienia Wspólnoty Domowego Kościoła.
 4. Za tydzień II Niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Przed kościołem zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 5. Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach 20 czerwca do 01 lipca przyszłego roku. Pragniemy odwiedzić miedzy innymi: Litocharo, Saloniki, Kalambaka, Korynt, Ateny. Koszt wyjazdu 2200 zł, zapisy w biurze parafialnym. Prosimy o wpłacanie już pierwszej raty 800 zł spotkanie organizacyjne dla tej grypy pielgrzymów 28 grudnia o godz. 17:00. Organizujemy też w przyszłym roku w listopadzie 10 dniową pielgrzymkę do Meksyku. Koszt to 6500 zł, zapisy w biurze parafialnym. Wszelkie informacje u o. Krzysztofa.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego, czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych. Jest też Mały Gość Niedzielny, a w nim lampion na tegoroczne Roraty.
 7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.