Ogłoszenia parafialne 12.05.2019 – IV Niedziela Wielkanocna.

 1. Trwa maj - miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie. Z racji 20 rocznicy wyniesienia na ołtarze o. Józefa Cebuli OMI rozważania Apelu Jasnogórskiego będą o bł. Józefie Cebuli OMI.
 2. Dzisiaj w kościele przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, w naszej parafii Niedziele Dobrego Pasterzy celebrować będziemy 16 czerwca kiedy to gościć będziemy przedstawicieli naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Obry. Za tydzień natomiast podczas każdej Mszy św. kazania wygłosi o. Marcin Król OMI uwrażliwiając nas na wielkie wydarzenie jakie będzie miało miejsce w lipcu w Kokotku a jest nim Festiwal Życia dla młodzieży. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiorka do puszek na ten cel.
 3. W poniedziałek 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

- 07:00 – Msza św. recytowana z kazaniem

- 08:00 – Różaniec prowadzony przez wiernych

- 08:30 – Msza św. z kazaniem

- 12:00 – Msza św. z kazaniem, na którą szczególnie zapraszamy starszych naszych parafian, po niej różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00

- 17:00 – nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i rodzin oczekujących potomstwa

- 18:00 – Nabożeństwo majowe

- 18:30 – Msza św. z kazaniem zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Wspólnotę Rodzin Oblackich.

 1. Zapraszamy na III piątek miesiąca to jest 17 maja na mszę św. o Bożym Miłosierdziu i na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi młodzież ze wspólnoty NINIWA. Spotkanie modlitewne zakończymy Apelem Jasnogórskiemu przy grocie.
 2. Zaproszenia na uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej parafii:

- 12 maja w niedzielę o godz. 10:00 – Pierwsza Komunia św. dla dzieci Szkoły Katolickiej w dolnym kościele. Dzieci też przez cały tydzień będą uczestniczyć w Białym Tygodniu. Prosimy nie wchodzić do zarezerwowanych ławek.

- 26 maja w niedzielę o godz. 11:30 - Pierwsza Komunii św. dla z naszej parafii w górnym kościele w tym samym czasie osoby nie związanie z I Komunią mogą uczestniczyć we Mszy św. w dolnym kościele.

- 2 czerwca w niedzielę o godz. 11:30 - Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.

 1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w parafii do I komunii św. w poniedziałek 13 maja o godz. 17:00.
 2. Trwają przygotowania do IX Festynu parafialnego U Oblat, który odbędzie się 2 czerwca. Jak co roku podczas Festynu parafialna Caritas prowadzi Loterię Fantową. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dowolnych fantów, które można złożyć w biurze parafialnym czy zakrystii.
 3. Dzisiaj II Niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie pragniemy poinformować, że w tym tygodniu intensywnie podchodzimy do II etapu naszej termomodernizacji. Po dociepleniu sufitu podwieszanego w górnym kościele do wymiany starych okien oraz gruntownej konserwacji witraży w górnym kościele. Ze wstępnych obliczeń wychodzi iż z dotacji na konserwację okien mamy przeznaczona sumę 100 tys. zł. Natomiast wstępny kosztorys konserwacji witraży wynosi 300 tys. Zwracamy się z serdeczną prośbą o złożenie ofiar na ten cel. Może znajdą się też sponsorzy, którzy mają możliwość większej kwoty ofiarować na konserwacje witraży to prosimy o osobisty kontakt z o. Proboszczem.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Ukazał się tez nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat a w nim plakaty zaproszenia na IX Rodzinny Festyn U Oblat oraz towarzysząca temu wydarzeniu wystawa Historia Biblii
 5. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 


Ogłoszenia parafialne 28.04.2019 – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 1. Zapraszamy dzisiaj w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na nabożeństwo o godz. 18:00. Serdecznie też prosimy o zabranie ze sobą książeczek jakie mamy wyłożone na ławkach i przy wyjcie z kościoła, które niech służą nam w przybliżaniu kultu Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiejszej niedzieli nasza prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej otwiera nową parafię pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Opolu. Polecamy tą nową placówkę modlitwie wszystkich parafian.
 3. Dziękujemy za złożoną daninę wielkopostną. Natomiast dzisiaj z racji 75 Tygodnia Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii.
 4. Za tydzień 5. maja o godz. 11.30  zostanie odprawiona msza św. w intencji o. Proboszcza z okazji jego imienin i urodzin. Natomiast 9. czerwca o godz. 14.30 będzie uroczysta msza św. z okazji 25 - lecia jego kapłaństwa.
 5. Od środy rozpoczyna się maj - miesiąc poświęcony szczególnie modlitwom maryjnym. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18:00. Wzorem poprzednich lat zapraszamy również przez cały miesiąc maj na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 przy grocie.
 6. Burmistrz Miasta zaprasza w dniu 3 maja o godz. 09:00 na uroczystości z okazji Święta Narodowego, które odbędą się na terenie Cmentarza Wojskowego w Lublińcu. Podczas uroczystości zostanie odprawiona Msza św. polowa w intencji Ojczyzny i Miasta.
 7. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 8. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Sobota miesiąca:

- Pierwszy Czwartek: Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami;

- Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 08:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa.

Odwiedziny naszych chorych w domach: o. Proboszcz i o. Krzysztof w pierwszą sobotę miesiąca 4 maja od godz. 09:00, a o. Adam wyjątkowo odwiedzi chorych 11 maja w sobotę od godz. 09:00.

 1. W sobotę 4 maja Regionalna Pielgrzymka Rolników do sanktuarium M.B. w Lubecku. Początek o godz. 10:00.
 2. W przyszłą niedzielę 5 maja rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Jest to jednocześnie dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zapraszamy 15 min. przed każdą Mszą św. (poza Mszą o godz. 10:00 i 18.30) na maraton biblijny. W tym roku wspólnota Kręgu Biblijnego czytać będzie fragmenty Ewangelii według św. Jana.
 3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania po wieczornej Mszy św.: 6 maja dla klas VII Szkoły Podstawowej.
 4. W tym tygodniu biuro parafialne wyjątkowo czynne tylko we wtorek rano.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: polecamy m.in. reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku. Jest także nowy numer Misyjnych Dróg.
 6. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.