1. W miesiącach wakacyjnych Msze św. w tygodniu odprawiamy o 07:00 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 08:30 z wyjątkiem I piątku miesiąca i Dnia Fatimskiego.
  2. Dzisiaj w niedzielę przypada 13. dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii:

– błogosławieństwo dzieci i rodzin oczekujących potomstwa podczas Mszy św. dla Rodzin o godz. 10:00

– po Mszy św. o godz. 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu

– 18:00 – Różaniec Fatimski

– 18:30 – Msza św. zakończona procesją, na którą zapraszamy orkiestrę i poczty sztandarowe. O przyozdobienie figury M.B. Fatimskiej prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.

  1. Dzisiaj II niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna.
  2. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 18:00 nabożeństwo ku czci M.B. Wniebowziętej. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów. W tym dniu w naszej parafii gościć będziemy p. Monikę Grajewską znaną ze swych muzycznych utworów w Radio Maryja i telewizji Trwam. Po Mszach św. będzie rozprowadzała swoje płyty na placu przykościelnym. W poniedziałek o godz. 18:30 Msza św. z wigilii Uroczystości Wniebowzięcia N.M.P.
  3. Również 15 sierpnia z kościoła św. Anny w Lublińcu o godz. 09:00 wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium M.B. w Lubecku.
  4. W czwartek 17 sierpnia wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 8:00; zakończenie pielgrzymki – w sobotę 19 sierpnia (Msza św. w Częstochowie na Wałach o godz. 15:00). Zapisy dla grupy z Lublińca w biurze parafialnym parafii św. Mikołaja. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki 18 sierpnia o godz. 08:00 w Lubecku.
  5. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia Pielgrzymka Niewiast do Piekar Śląskich.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Święta Edyta Stein jest perłą, której ciągle nie potrafimy docenić. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci.
  7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.