1. Od 10 do 13 września w naszej parafii będziemy przeżywać wielkie wydarzenie jakim jest Odnowienie Misji Świętej, które poprowadzą: o. Arkadiusz Sędzielowski OMI i o. Janusz Snarski OMI. Szczegółowy plan wywieszony jest na plakatach oraz przy wyjściu z kościoła u ministrantów. Zachęcamy do wzięcia udziału w kazaniach głoszonych na Mszach św. oraz w szczególnych nabożeństwach: w niedzielę (10 IX) o godz. 18:00 przy krzyżu misyjnym; w poniedziałek (11 IX) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo chrzcielne; we wtorek (12 IX) na wieczornej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz w środę w Dzień Fatimski po Mszy św. wieczornej akt ofiarowania naszej parafii pod opiekę Matki Bożej.
  2. W poniedziałek Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szklonego. O godzinie 8.30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. O godzinie 10.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein. Klasy pierwsze tej szkoły przynoszą ze sobą tornistry.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego, a za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 14:30 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich.
  4. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca: Msze św. z komunią pod dwiema postaciami, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich misyjnych, zakonny oraz do szczególnej misji i służby w Kościele od godz. 18:00.
  5. W piątek o godz. 11:00 Jubileuszowa Msza św. dziękczynna z racji jubileuszu 95 lat Zespołu Szkól im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.
  6. W piątek z racji rozpoczętego Nowego Roku szkolnego na Mszy św. szkolnej o godz. 17:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej oraz rozdanie dla dzieci klas czwartych oraz starszych deklaracji praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  7. 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Uroczysta Msza św. w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o godz. 18:30, a po niej decyzją Episkopatu Polski Uroczysty Akt Oddania Parafii w opiekę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Mari Panny. Jest to kontynuacja wydarzenia jakie miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach 6 czerwca br., podczas którego biskupi polscy odnowili akt poświęcenia Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny odpust ku czci naszego patrona św. Stanisława Kostki. Kazania w tym dniu wygłosi o. Arkadiusz Sędzielowski OMI. Sumie odpustowej będzie przewodniczył superior lublinieckiego klasztoru – o. Lucjan Osiecki OMI. O godz. 14:30 Msza św. z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a po Mszy św. na placu przykościelnym pokaz „Musztry Paradnej”.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O ks. Krzysztofie Grzywoczu, który zaginął w Alpach. W Małym Gościu dodatek: pierwsza część audiobooka „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zachęcamy również do nabywania nowych Misyjnych Dróg.
  10. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.