1. Niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 2. Rodziców dzieci klas III zamieszkałych na terenie naszej parafii, którzy pragną, by od października podjęły one przygotowanie i przystąpiły w naszej parafii do I Komunii św. dnia 27 maja 2018 roku, prosimy o wpisanie ich na listę w biurze parafialnym. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 29 września o godz. 17:00.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

– czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

– piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

– sobota – Duszpasterze

– niedziela (1 października) Neokatechumenat

– niedziela (8 października) Wspólnota Domowego Kościoła

– niedziela (15 października) Krąg Biblijny

– w Tygodniu Misyjnym od 22 do 29 października – Przyjaciele Misji.

 1. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci będą zbierały kolorowe obrazki, które zostaną wklejone na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań będzie 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
 2. W czwartek 28 września przypada kolejna rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wzorem poprzednich lat zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 przy Krzyżu Oblackim. Tym samym włączamy się w ogólnoświatową akcję ISKRA – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata.
 3. Za tydzień 2 października przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej i parafialnej.
 4. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca, organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Zostało już skierowane zaproszenie do wszystkich Polaków, by stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. Do tej akcji pragnie przyłączyć się również nasza parafia. Z tej to okazji organizujemy wyjazd do Głuchołaz. Zapisy w biurze parafialnym.

– 10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

– 11.00 Eucharystia

– 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

– Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej – na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

-14.00 Modlitwa różańcowa.

 1. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy o odebranie materiałów formacyjnych, które są u siostry w zakrystii.
 2. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy rodziny ze wspólnoty Neokatechumenalnej. Podczas każdej Mszy św. złożą świadectwo życia i będę nas zapraszali na kolejne katechezy neokatechumenalne, które odbędę się przez najbliższe tygodnie w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św.
 3. 16 września rozpoczął się nowy rok nauki w dwuletnim diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego w Gliwicach, Bliższe informacje na stronie internetowej: www.rodzina.pl.
 4. Dnia 4 listopada odbędzie się II Zjazd Absolwentów Szkół Gosławic. Również bliższe informacje na stronie internetowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu.
 5. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy zona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej woli”.
 7. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.