1. Rozpoczął się miesiąc październik – szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby wspólnoty parafialne prowadziły rozważania i modlitwę różańcową według następującego porządku:

– poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Mieszkańcy dzielnicy Wymyślacz

– czwartek – Caritas i Apostolat Maryjny

– piątek – Młodzież ze wspólnoty NINIWA i Ministranci

– sobota – Duszpasterze

– niedziela (1 października) Neokatechumenat

– niedziela (8 października) Wspólnota Domowego Kościoła

– niedziela (15 października) Krąg Biblijny

– w Tygodniu Misyjnym od 22 do 29 października – Przyjaciele Misji.

 1. Zapraszany również wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kaplicy Fatimskiej. Dzieci będą zbierały kolorowe obrazki, które zostaną wklejone na plansze. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały nagrody. Myślą przewodnią tegorocznych spotkań będzie 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
 2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy rodziny ze wspólnoty Neokatechumenalnej. Podczas każdej Mszy św. składają świadectwo życia wraz z zaproszeniem na kolejne katechezy neokatechumenalne, które odbędą się przez najbliższe tygodnie w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św.
 3. W poniedziałek spotkanie parafialnego zespołu Caritas w klasztorze o godz. 16:30.
 4. W środę 4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka. Zapraszamy opiekunów zwierząt wraz ze swoimi zwierzętami o godz. 17:00 na nabożeństwo przy grocie zakończone błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów.
 5. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornych Mszach św.:

VII kl SP (zapisy) – poniedziałek 9 X

II kl gim. – poniedziałek 16 X

III kl. gim. – poniedziałek 23 X

 1. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

– Pierwszy Czwartek: Msza św. z komunią pod dwiema postaciami, różaniec w intencji powołań kapłańskich, misyjnych, zakonnych i do szczególnej posługi w Kościele o godz. 18:00.

– Pierwszy Piątek: spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą, a Msze św. o godz. 07:00, 08:30, 17:00 – szkolna i 18:30. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież od VII klasy Szkoły Podstawowej wzwyż na Mszę św. młodzieżową o godz. 19:30 w oratorium w salkach parafialnych (wejście od strony targowiska).

– Pierwsza Sobota: Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 07:30. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia wynagradzająca grzechy i nieprawości świata, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16:30 różaniec i zakończenie nabożeństwa. Odwiedziny chorych w domach od godz. 09:00 (o. Krzysztof wyjątkowo rozpocznie od godz. 8:00).

 1. Dzisiaj 1 października przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej i parafialnej. Za tydzień II niedziela miesiąca nasza składka inwestycyjna, a przed kościołem decyzją Episkopatu Polaki zbiórka na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 2. Tradycyjny Dzień Papieski w naszej parafii będziemy obchodzili 15 października. Nasza młodzież zaprasza na godz. 18:00 na nabożeństwo połączone z montażem słowno-muzycznym o św. Janie Pawle II. W tym dniu przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 3. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca, organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Zostało już skierowane zaproszenie do wszystkich Polaków, by stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. Do tej akcji pragnie przyłączyć się również nasza parafia. Z tej to okazji organizujemy wyjazd do Głuchołaz. Zapisy w biurze parafialnym.

– 10:30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

– 11:00 Eucharystia

– 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

– Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej – na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

-14:00 Modlitwa różańcowa.

 1. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy o odebranie materiałów formacyjnych, które są u siostry w zakrystii.
 2. Organizujemy parafialny wyjazd na pielgrzymkę do Macedonii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty. W dniach 4 do 10 czerwca 2018 r. W programie zwiedzanie Skopie, czyli miejsca narodzin Matki Teresy oraz Belgradu. Przewidziany jest również wypoczynek nad malowniczym jeziorem w Ohrid. Koszt wyjazdu 2100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: O różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności. W Małym Gościu – audiobook z drugą częścią powieści Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Ukazał się tez nowy numer naszej parafialnej gazetki „U Oblat”.
 4. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.