1. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Kościelny, któremu przyświeca hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zasadniczym zadaniem realizacji Programu Duszpasterskiego będzie odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.
 2. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
 3. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcenie opłatków, które będą rozprowadzane po Mszach św. oraz uroczyste poświęcenie parafialnego wieńca adwentowego.
 4. Parafialna Caritas rozprowadza wigilijne świece. Małe w cenie 5zł; duże 12zł.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W rozważaniach z dziećmi zatrzymamy się nad św. Józefem, człowiekiem, któremu Bóg – jak podkreślił św. Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” – „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”. W soboty roraty dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:00 rano, na które prosimy przynieść ze sobą świece. W sobotnich rozważaniach skupimy się nad owocami Ducha św. (Ga 5,22-23). Poranne roraty zakończymy rozesłaniem przy gorącym adwentowym kakao i ziołowej herbacie przygotowanym przez rodziny wspólnoty Domowego Kościoła oraz piernikach przygotowanych przez Caritas.
 6. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca: Msza św. z komunią pod dwiema postaciami. Różaniec w intencji powołań kapłańskich, misyjnych, zakonnych i do szczególnej posłudze w Kościele o godz. 18:00.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w naszym kościele: 7:00, 8:30, 10:00 dla szkoły katolickiej wraz z poświęceniem i wręczeniem szkaplerzy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w tejże szkole, 12:00: podczas tej Mszy św. nastąpi uroczyste zawierzenie Matce Bożej Niepokalanej nowo powstałych Róż Różańcowych rodziców modlących się za dzieci. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz popołudniowe Msze św. o godz. 17:00: na tej Mszy św. szkolnej poświęcenie i wręczenie szkaplerzy dzieciom przygotowującym się w parafii do I Komunii św. Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18:30 będzie sprawowana w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. z racji święta patronalnego oraz wspólnoty oazowej, której szczególną patronką jest Niepokalana.
 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 odnowienie zobowiązań Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Natomiast na Mszy św. o godz. 10:00 ślubowanie dzieci ze scholi parafialnej.
 9. Również za tydzień Mszą św. o godz. 14:30 rozpoczniemy Rejonowy Dzień Skupienia Wspólnoty Domowego Kościoła.
 10. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.:
 11. VII SP – poniedziałek 4 XII
 12. II gim. – poniedziałek 11 XII
 13. III gim. – poniedziałek 18 XII
 14. Za tydzień II Niedziela miesiąca – nasza składka inwestycyjna. Przed kościołem zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Jest także ostatni numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim lampion roratni. Ukazał się także nowy numer naszej parafialnej gazetki U Oblat z planem kolędy.
 16. Miłym Gościom i bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.