1. Dzisiaj w niedzielę 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na Mszę św. dla Rodzin o godz. 10:00, którą zakończymy błogosławieństwem rodzin poprzez nałożenie rąk. O godz. 11:30 Msza św. imieninowa o. Adama Hetmana OMI.
  2. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno–przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2017 o godz. 17:00, nie ma Mszy św. o godz. 18:30.
  3. Powitanie Nowego Roku: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 23:30, następnie po północy ok. 00:15 Msza św. na powitanie Nowego Roku Pańskiego 2018.
  4. W poniedziałek 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedziele z wyjątkiem – nie ma Mszy św. o godz. 07:00 rano.
  5. W przyszłą niedzielę 7 stycznia w katedrze gliwickiej święcenia biskupie księdza Andrzeja Iwaneckiego o godz. 12:30.
  6. W okresie kolędowym nie ma Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 17:00.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w V Lublinieckim Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2018r. Wyjście Orszaku rozpocznie się o godz. 12:30. Nasza parafia gromadzi się przy Kaplicy Wojskowej. Zachęcamy do aktywnego udziału w Orszaku, czyli przebranie się za króli lub damy dworu. Kolorem naszego orszaku jest kolor zielony. Niech nie zabraknie szalików, flag itp. rzeczy właśnie w tym wyróżniającym nas kolorze.
  8. W okresie Bożonarodzeniowym serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z zaproszonymi gośćmi oraz na koncerty kolęd:

– 7 stycznia godz. 15:30 – Koncert Kolęd naszej parafialnej scholii

– 14 stycznia godz. 15:30 – Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow.

– 21 stycznia godz. 15:30 – Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Akademii Umiejętności Artystycznych PasjonArt z gościnnym udziałem Magdy Anioł.

– 28 stycznia godz. 15:30 – Koncert Galowy Laureatów I Ogólnopolskiego festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lublińcu.

  1. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa. Z racji rozpoczętego Nowego Roku Pańskiego składamy serdeczne życzenia:

 

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem”.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej