1. Dzisiaj niedzielne nieszpory o godz. 18:00.
  2. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Sprawozdanie po kolędowe w niedzielę 28 stycznia. Również w tym dniu kto chciałby może złożyć ofiarę kolędową.
  3. Msza św. Szkolna w piątek o godz. 17:00.
  4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy świętej:

– kl. III gim. – poniedziałek 22 I

  1. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z zaproszonymi gośćmi oraz na koncerty kolęd:

– 21 stycznia godz. 15:30 – Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Akademii Umiejętności Artystycznych PasjonArt z gościnnym udziałem Magdy Anioł.

– 28 stycznia godz. 15:30 – Koncert Galowy Laureatów I Ogólnopolskiego festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lublińcu.

  1. W przyszłą sobotę w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczyna się o godz. 15:00 w domu katechetycznym. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  2. Zmarł nasz współbrat o. bp Eugeniusz Jureczko OMI. Jako rodzina oblacka – wraz z krewnymi, przyjaciółmi, znajomymi, przyjaciółmi misji, dobrodziejami Zmarłego i parafianami- pożegnamy śp. o. bpa Eugeniusza Juretzkę OMI w Lublińcu, w najbliższy wtorek, 23 stycznia 2018 roku. W kościele pw. św. Stanisława Kostki, o godz. 11,00, zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył ks. bp Jan Kopiec z Gliwic, a kazanie wygłosi O. Prowincjał. Po Eucharystii i obrzędzie „ostatniego pożegnania” trumna z ciałem śp. bpa Eugeniusza zostanie przetransportowana do Kamerunu.
  3. Kuria diecezjalna w Gliwicach informuje, że Instytut Ks. Piotra Skargi, mający swoją siedzibę w Krakowie, nie jest w żadnej mierze instytucją czy organizacją kościelną. Ostatnio Instytut zajmuje się rozpowszechnianiem Jubileuszowego Różańca, w związku z 100 rocznicą objawień w Fatimie, który jest przesyłany do adresatów, ale później żądane są za niego opłaty. Instytut swego czasu otrzymał za swoją działalność upomnienie od ówczesnego Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza. Działalność Instytutu nie ma nic wspólnego z działalnością Kościoła.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: dziś w Gościu Niedzielnym o tym jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek.
  5. Miłym Gościom i Bardzo Kochanym Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.